Mit nézzünk ma a tévében?

Vasárnap, november 25.

Estig a szokásos szabadprogram, adjunk a családnak, meg ilyenek, de mi legyen, miután elcsendesedik a lakás? A lányok és asszonyok túlnyomó része tudom, mit fog nézni, őket hagyom is. Este nyolctól ennek ellenére (sőt, talán éppen ezért), igen tré a helyzet. Az HBO2 filmje, a svéd Mikael Hafström Shanghaj című amerikai filmje (kezdés: 20.15) egy gyenge Casablanca-utánérzés, semmi több. (Bővebben)

 

 

Nem vagyunk beljebb az Agorával sem (Digi Film, 20.00), aminek témája (az ókor hét csodájának egyikeként számon tartott alexandriai könyvtár pusztulása), valamint a rendező (a spanyol Alejandro Amenábar) is csábító választás lehet, de valójában óriási kudarc a film, de legalábbis méregdrága, ám bugyuta mese. (Bővebben)

Ebben az idősávban a legjobb választás, viccen kívül, A majmok bolygója 2011-es újraindítása, A lázadás (HBO, 20.00), ami méltó folytatása a kultikus első résznek. Pici filozófia, jóval több látvány és kaland a filmben (a képen az egyik főszereplő látható – csak a szemét nézd!), mely leginkább arról szól, hogyan kúrjuk el a dolgokat, mi, emberek. (Bővebben)

A késő esti műsorsáv meghozza az igényesebb filmeket is. Martin Scorsese, ismert maffiatörténész ezúttal Las Vegas bűn-, egyben üzleti világába merül bele a Casino című filmjével (Duna, 22.10). A szokásos majd’ háromórás, szinte himnikus ívű opusz, az ekkor még szokásosan zseniális Robert De Niróval, a mindig zseniális Joe Pescivel, James Woodsszal és a pályája csúcsán lévő Sharon Stone-nal. Előre kurvák, gengszterek!

Annak idején Oliver Stone A szakasz című filmje (m1, 22.15) igen merész vállalkozás volt, hiszen ez volt az egyik első olyan amerikai film, mely szembefordult az amerikai hivatal Vietnam-propagandával. Azóta készült egy csomó más film is efféle szemlélettel, jobbak is ennél, de főleg rosszabbak – ezért ma is ajánlható, illetve, leporolható mozi ez.

Érdekes film az Éli könyve (Digi Film, 22.10), mely szépen zárja a mai, civilizációnk pusztulásán merengő esténket. A ritkán bár, de mindig figyelemreméltó filmekkel előálló Hughues-testvérek ezen munkája tulajdonképpen egy apokaliptikus (disztópikus) western, nem kevés vallásos tanítással. A film ennek ellenére jó. (Bővebben)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!