A minap olvastam valahol, hogy a felmérések szerint a magyarok otthon szeretnek szilveszterezni. No, nyilván nem tévézéssel, hanem szolid, s olykor kevésbé szolid házibulizással, hogy aztán éjfél után ki a szabadba, és boldog-boldogtalan nyakába olcsó pezsgőt locsoljunk, minden szembejövőt összenyálazzunk és a végén, valamikor hajnalban a sarkon egyedül hányjunk, mint az a bizonyos mondabeli lakodalmas kutya. A kisebbség természetesen wellness-szállókban, netán külföldön tölti ezt a jeles napot, esetleg nyilvános helyen – érdemben tévézni ma alig fog valaki ebben az országban. Pedig Áder János éjféli beszéde biztosan vicces lesz…
Akik mégis tévéznének, azok vagy tudják már, hogy a Balázs Péter-, vagy a Sas-kabarét nézik, vagy valamelyik nagyon szórakoztató vígjátékot a sok közül, esetleg a horrorra szavaznak (sajnos igazán jót nem talál ma a tévében…). Tökéletes alternatíva ilyenkor (is) az okoscsatornákon, vagy a sportadókon való szörfölés, idejekorán és igen bölcsen letorrentezett kedvenc sorozatok darálása, és hasonlók. Az operakedvelőknek remek program a mezzon (20.30-tól) a Hoffmann meséi, Anna Netrebkóval, a MET-ből.
Aki még mindig bújik, annak íme az ajánlatom: Rob Marshall, akinek korábban csak tévéfilmes és színházi tapasztalatai voltak, 42 évesen rendezte meg első mozifilmjét, a Chicago-t (Story4, 19.00), s vele váratlanul 13 Oscar jelölést (a legtöbbet 2002-ben) és három Golden Globe-ot aratott. Maga az alapmű régi nagy Broadway-i toposz, majd minden évtizedben készül egy újabb verzió: e film pl. a híres Bob Fosse rendezésén alapul. Gengsztertörténet és bírósági dráma egy remek musical keretében, kitűnő színészekkel (pl. Zellweger és Gere a képen), színészi Oscart azonban csak Catherine Zeta-Jones kapott.
Az Ízek, imák, szerelmek (Digi Film, 21.35) című drámát nem láttam, de a “hírek” szerint Julia Roberts, mint híres írónő keresi önmagát benne 140 percen keresztül a New York-Róma-India-Bali útvonalon. Azt is mondják a “hírek”, hogy nagyon csajos film. Meglátjuk. (Majd az ismétlést…)
Ha fapofa Jánosunkra nem vagyunk kíváncsiak (amúgy, miért is lennénk…), akkor az éjfél okos áthidalására mi sem nyújt szebb alkalmat, mint Tarantino mester klasszikus Kutyaszorítóban című dolgozata (AXN, 22.45). (Bővebben)
BUKÉ! (és bónuszként egy örökké aktuális klasszikus:)