Mit nézzünk ma a tévében?

Csütörtök, január 31

Hát, tényleg majdnem csütörtököt mondtam én is, ha nincs Miss Daisy és az ő sofőrje… (Story4, 21.00) Morgan Freeman, az öntudatos fekete férfi sofőrje lesz Jessica Tandynak, a zsémbes, örökké morcos nyugdíjas tanítónőnek. Folyamatosan osztják egymást, sok-sok szellemmel és okossággal, mígnem barátokká válnak. Méltó a díjeső, melyben fürdik ez a kedves film. Aztán ennyi is, más említésre méltó filmet nem találtam, így hellyel-közzel a zenéé a főszerep a továbbiakban.

 

 

Fonyó Gergely 2000-ben, az akkor 57 éves Cseh Tamással, Cseh Tamásról forgatta le Cseh Tamás filmjét, amit ma, néhány nappal születésnapja (január 22) után vetít le nekünk a drága jó m2, pontosan 21 óra 02 perctől. Szép film, érdekes film, különösen azoknak, akiknek valóban jelentett valamit Tamás, és az ő dalai.

A mezzon az egézs este Brad Mehldaué, aki az egyik legjobb kortárs jazz-zongorista in the world. Három koncert, 20.30-tól szóló (legalábbis úgy tűnik), 21.30-tól duó Joshua Redmannel, majd 22.30-tól triójával muzsikál. Így tolta Brad 1999-ben:

https://www.youtube.com/watch?v=1KltV5ggVx8

Szerda, január 30.

Egyrészről látványos, misztikus ködbe merülhetünk, másrészt pedig mélyre áshatunk magunkban az élet értelmét keresve – feltéve, ha tévét nézünk közben.

 

 

Igen érdekes választás lehet ma estére az Időbűnök című spanyol scifi (film+2, 21.00). Hogy Nacho Vigalondo 2007-es rendezői debütálása mennyire komoly munka, azt mi sem bizonyítja jobban, hogy már készül (sőt tán már el is készült) angol nyelvű remake-je is. Arról a priori mondom, hogy ez a jobb. Afféle mindfucking ez, amit a megrögzött rendmániások talán az időutazásos scifi-thriller skatulyába sorolhatnának leginkább. A néhány mondatban elmesélhető cselekmény mindenesetre igen jól meg van írva és kavarva, minek eredményeképpen a négyszereplős kamaradráma mindvégig feszült és meglepetésekkel teli. Ehhez még hozzájön a viszonylag ismeretlen spanyol színészek precíz és pontos játéka. Nyilván nem kifejezetten közönségfilmről beszélünk, nincsenek benne szemkápráztató látványelemek, akciók, az egész film két ultramodern házban, valamint a köztük elterülő erdőben játszódik; mégis igen izgalmas, gondolatébresztő mozi ez.

A Képlet (film+, 21.00) Alex Proyas munkája, felületesen nézve egy rendkívül látványos, izgalmas és kifejezetten sablonmentes végkifejletű katasztrófafilm. Éljen, kiálthatnánk örömmel, azonban, ha jobban belepiszkálunk ebbe a friss látványosságba, akkor bizony csúnya, piszkos, sőt ótvaros dolgok is a napvilágra kerülhetnek. De tény, ezek is szépen be vannak csomagolva… (Bővebben)

Hasonlóan látványos film az Anonymus (HBO, 21.00) is, Roland Emmerich alkotása, aki viszit ezúttal nem idéz elő semmilyen világvégét, ellenben felépíti Shakespeare világát. A film azzal foglalkozik, vajon ki írta valójában az általában Shakespeare-nak tulajdonított híres műveket? (Bővebben)

Bevallom, eddig kimaradt életemből a nagy lengyel katolikus szellemiségű rendezőnek, Krzysztof Zanussinak Illumináció (Duna, 21.05) című, 1973-ban készült filmje, melyben egy fiatal értelmiségi keresi úttalan utakon az élet “magasabb rendű” értelmét, de ő sem jut többre, minthogy az egész ott van, körülötte, csak szét kell nézni. Hát, nem tudom, biztos szép lesz…

Ha hajlandóak vagyunk a mai estét “filmes” elmélkedéssel tölteni, akkor inkább a Takva – Az istenfélő Muharrem (m2, 22.05) című csodaszép és igen mély török filmet ajánlanám inkább, mely a szufi szellemiség és hit, valamint a nemi vágy összeférhetetlenségéről (lásd a képen), vagy éppen összeférhetőségéről szól. (Bővebben)

Kedd, január 29.

A Digi Film viszi ma este a prímet, hiszen a Hideghegy (20.00) igazi nagyfilm, mely valószínűleg szétkaszálta volna magát a 2004-es évben, ha nem éppen a Gyűrűk ura – A király visszatérrel kellett volna versenyre kelnie. Nagyívű családi és szerelmi dráma a történelem viharában, egészen elképesztő szereposztással. (Bővebben). Érdekes film az utána következő Éli könyve (Digi Film, 22.35) is, mely szépen zárja a mai, civilizációnk pusztulásán merengő esténket. A ritkán bár, de mindig figyelemreméltó filmekkel előálló Hughues-testvérek ezen munkája tulajdonképpen egy apokaliptikus (disztópikus) western, nem kevés vallásos tanítással. A film ennek ellenére jó. (Bővebben)

 

 

Nem szabad elmenni szó nélkül a Gilbert Grape (Film Café, 21.00) című mozi mellett sem. Gilbert (Johnny Depp) és csökkent értelmű öccse (Leonardo di Caprio) egy poros amerikai kisvárosban laknak, mozgásképtelen anyjukkal. A jövő reménytelen. Egy nap azonban egy furcsa, idegen, féktelen vadóc (Juliette Lewis) toppan be látókörükbe, aki fenekestül forgatja fel eddigi életüket. A film alkotói a skandináv film világhírű alakjai, Lasse Hallström és Sven Nykvist, ami önmagában is épp elég az ajánlásra, viszont még ennél fontosabb, hogy Leo (a képen) e filmben nyújtott alakításáért kapta meg első Oscar-jelölését. És hol vannak még a későbbi híres filmjei!

Sidney Lumet 2006-os Védd magad! (Duna, 21.05) című filmjében egy megtörtént esetet elevenít fel, melyben a vádlott, aki tényszerűen bűnök tucatjait elkövető maffiózó, az amerikai jogtörténet egyik leghosszabb perében önmagát védi – élve törvény adta lehetőségével. DiNorscio azonban, akit a leginkább akciósztárként ismert Vin Diesel alakít kitűnően, a tárgyalássorozatot laza szövegelésével, pontos és szúrós beszólásaival egyszemélyes showműsorrá változtatta. Rajongók kezdték látogatni a tárgyalásokat, füttykoncert, ováció övezte minden megszólalását. A képtelen előadás, Lumet értelmezésében, tökéletesen rávilágít az amerikai jogrendszer buktatóira is. Provokatív, gondolatébresztő film ez, ha valaki veszi az adást és tényleg Diesel tényleg jó benne. Most mondjam azt, hogy e film által talán könnyebben meg lehet érteni bizonyos magyar büntetőpereken tapasztalható furcsa dolgokat is? ;)

A Pénzhamisítókat (m2, 21.55) ma ismétlik azoknak, akik vasárnap este lemaradtak róla.

Baglyoknak, illetve spagetti-western rajongóknak A Jó, a Rossz és a Csúf (Film Mánia, 23.00). Sergio Leone műfaji klasszikusa büszkélkedik a filmtörténelem egyik legszebb hármas pisztolypárbajával (mexican standoff), ehhez azonban végig kell nézni a bő két és félórás filmet, hiszen az csak a legvégén zajlik. A film másik rendkívül érdekes része viszont rögtön az elején van, amikor legalább 20 percen át meg sem szólalnak… E két pont között pedig ott van a film. :)

Hétfő, január 28.

Úgy vagyunk ezzel a mai tévéműsorral, mint amikor vasárnap elméreteztük a kajamennyiséget, és még marad hétfőre bőven maradék… Pl. a Gettómilliomos (m2, 22.30).

 

 

Aztán vannak a sorozataink: Főnök s05e03 (RTL Klub, 22.35) vagy Wallander s03e03 (AXN, 22.10).

Vannak gyenge, de érdekes filmek, elsősorban filmbubusoknak: pl. a Vörös zsaru (Cool, 21.15) című B-kategóriás klasszikus még az “átkos” időkből. Arnold “Voltaménmárkalifiorniaikormányzóis” Schwarzenegger itt még csak egy komcsi, ruszki zsaru, aki egy szövevényes bűnügy felderítése érdekében igen jól dolgozik együtt laza és lezser amcsi kollégájával (James Belushi-val). A film Andy Vajna egyik nagy dobása, bár nyilván nem emiatt ő ma a magyar film teljhatalmú ura, hiszen ez a film éppen hogy a glasznoszty és peresztrojka szellemében, nem pedig a ma divatos dühödt kommunistaellenesség jegyében szól a nézőkhöz. Viszont van benne egy csomó magyar (budapesti) helyszín és szereplő, mint Moszkva és orosz maffiózók (a képen pl. Növényi Norbert, Arnold tarkója és Koncz Gábor).

Az elsősorban rettenetes magyar szinkronjairól elhíresült MGM csatorna az egész, hajnalba nyúló estét a westernekre, ezen belül annak Lee Van Cleef által főszerepelt, spagetti ízesítésű darabjainak szenteli, miután este nyolctól azért mutat egy példát olyan amerikai klasszikus weternre is, amiben már 1966-ban is játszott fekete (afroamerikai) karakter jelentős szerepet: a Párbaj Diablónál egyik főszerepét Sidney Poitier, az első, igazán jelentős hollywoodi sztár alakítja. Után aztán jönnek a filmek, melyben Lee Van Cleef lova lép…: a Sabata visszatér, A nagy leszámolás és a Barquero.

A Cinemax hozza egyedül ma a jó (legalábbis jobb) filmeket: Kinyírni Bonót (20.00) például nyilván egy érdekes ötlet, főleg egy feltörekvő ír rockzenekar számára, valamikor a nyolcvanas évek elején. (Bővebben). Utána A ház (21.50) pedig egy kedves, mindenki által átélhető történet, innen a szomszédból, Szlovákiából. (Bővebben)

Vasárnap, január 27.

Rengeteg néznivaló van mára, ráadásul az ingyenes(ebb) csatornákon is, így ma nem borzolnám azok idegeit, akik bármi okból nem fizetnek elő az általában mindig nézhető prémiumcsatornákra. Tehát:

 

 

Az királyi főcsatorna ismét erős vasárnap estét tol: Gettómilliomos (m1, 20.15), média- és társadalomkritika egy alapvetően szórakoztató és megható, romantikus drámában, nem véletlenül nyert egy szekérderék Oscart (szám szerint 8-at, + kismillió Golden Globe, BAFTA, és más efféléket) a film, anno. (Bővebben) Rögtön ezután egy másik Oscar-díjas film jön, innen a szomszédból. A Pénzhamisítók (m1, 22.15) osztrák filmként kapta meg a Legjobb Idegennyelvű Filmért járó szobrot, a filmtörténelemben először. A holokausztfóbiások visongva tapsikolhatják pirosra tenyerüket, mert igen, a film holokauszt-témájú: Stefan Ruzowitzky egy, a valóságban megtörtént esetet dolgoz fel filmjében, melynek színhelye nagy részben a mauthauseni haláltábor. Na de krimi? Igen, krimi. A film minden idők egyik legnagyobb pénzhamisítójának, Salomon Sorowitschnak történetét meséli el, aki hihetetlen tekintélyének és “szakértelmének” köszönhetően sokáig megúszta a deportálást, sőt kifejezetten fényűző életet élt odakint, miközben a haláltáborokban már hitsorsosainak milliói szenvedtek és haltak meg; azonban ő sem kerülhette el sorsát. A lágerben aztán a világháború egyik legördögibb “hadműveletének” lett részese, ugyanis neki kellett vezetni azt a különítményt, amelyik -Hitler titkos gazdasági Blitzkriegjének főcsapásaként- pénzt hamisított a nácik számára, meggyengítendő a szövetségesek gazdaságát. Sorowitschban azonban felébredt a lelkiismeret, és társaival mindent megtett ennek megakadályozására…

A másik királyi főcsapáson folytatódik Abigél (Duna, 20.00), ma a 4.rész jön, utána pedig az Angi Verát (Duna, 21.20) nézhetjük meg. A komoly nemzetközi sikert aratott film “az ötvenes évek léleknyomorító világát mutatja be, azt a korszakot, amikor még a rendszer hívei is bármikor áldozattá válhattak”, de szakmai ajánlóként is jól működött, hiszen Koltai Lajos általa kezdhette meg nemzetközi karrierjét (Gaby – Egy csodálatos élet, 1987). A nézők viszont elsősorban mégis Pap Vera ikonikus alakítása miatt emlékeznek erre a nagyszerű filmre, amit természetesen jó szívvel ajánlok mára is.

Aztán: A belső ember (tv2, 21.40) egy korrekt, szórakoztató és helyenként igen izgalmas bankrablós-túszejtéses szajréfilm, egy nem kicsi csavarral. Rendezte Spike Lee, főszerepli Denzel Washington, Jodie Foster és Clive Owens. (Bővebben)

A Tekerd vissza, haver! (Viasat3, 21.50) című virtigli kultuszként is működő vígjátékot csak azoknak ajánlanám, akiknek Michel Gondry és a Jack Black nevek együttes említése okoz bizsergést az agykérgen, másoknak szerintem igen fárasztó lesz…

Azoknak, akiket esetleg elriasztott az Alkonyat-széria vérnyálba fúló giccsáradata, illetve azoknak, akik amúgy is riaszt a “tini-horror” műfaji címke, kifejezetten ajánlom az Engedj be! (Viasat6, 22.00) című svéd tini-horrort, mert csodát láthatnak. (Bővebben)

Akinek pedig végképp semmi sem elég jó, annak itt van megint a Taxisofőr (Viasat3, 23.40). Hozzám beszélsz?! (A képen ki más?)

Szombat, január 26.

A kora estét egy habkönnyű romantikus komédiával tölthetjük, melyben Meg Ryan egy hosszú, forró Francia csókban (Viasat3, 18.55) forr össze Kevin Kline-nal. Nem kell megijedni, a film 1995-ben, tehát 18 éve készült.

 

 

Említsük meg, hogy ma este a Digi Film darálja le egyben Quentin Tarantino Kill Billjét, reklámok nélkül! Kezdés: 20.00.

Ha már kellően elernyedtünk, de még messze az éj, még bőven felpöröghetünk Jason Stathammel a Felpörögve (Crank) (film+, 21.00/Cool, 23.00) című akcióban, ami az ami a címből is látszik. Jasont egy olyan szerrel pumpálják fel nem túlzottan barátságos “üzlettársai”, hogy ha egy pillanatra is megáll, akkor meghal. (Bővebben)

A nagy fehérséget (Duna, 21.20) még mindig nem láttam. A leírás szerint ez egy Alaszkában játszódó bizarr, abszurd poénokkal operáló (ez mondjuk nem tűnik vicces helyzetnek – lásd a képet), mégis szívet-lelket melengető (Alaszkában kell is az ilyen…) német-új-zélandi-kanadai vígjáték, Robin Williamsszel, Holly Hunterrel, Giovanni Ribisivel és Woody Harrelsonnal. Hulla, hó telizsák. Lesz ilyen is (Universal Channel, 21.00).

Az amerikai történelem egyik legszégyenletesebb eseményét, az észak-amerikai indiánok “Mohácsát” mutatja be Yves Simoneau Wounded Knee-nél temessétek el szívem (Cinemax, 21.00) című mozgóképes-könyve. (Bővebben)

A filoszok, irodalomkedvelők és filozopterek viszont töltsék az estét Szerb Antallal: az Utas és holdvilág (m2, 21.45) című 1974-es tévéfilmben Poszler György, Szedő László, Szerb Antalné, Bálint Endre, Kolozsvári Grandpierre Emil és Szilágyi János György idézi fel a nagyszerű irodalomtörténész, tanár, esszéista, regényíró alakját; majd utána, a szintén Szerb Antal novellái nyomán készült Egy filozopter szerelmeiben (m2, 22.35) az író alteregója játszik Casanovát.

De tölthetjük a késő estét egy másik íróval is, Roman Polanski Szellemírójával (Filmbox HD, 22.25) is, bár ő története azért kicsit távol áll az előbbi “kollégától”. (Bővebben)

Péntek, január 25.

Nyugodtan mehetünk a kollégákkal/haverokkal legurítani néhány kriglivel, mert érdemleges a tévében csak anyunak van, egészen késő estig. Bár már ő is látta a Napok romjait (FEM3, 21.00) ezerszer… Persze, belefér akár ezeregyedszerre is a komornyik és a komorna mérhetetlenül szomorú szerelmi története, ráadásul a korabeli, de talán mindmáig sem sokat változott vidéki angol társadalom keresztmetszetében; Emma Thompson és Anthony Hopkins pedig irtózatosan jót játszik James Ivory alapos filmjében.

 

 

Aztán, ha netán eggyel több krigli gurult le a torkunkon, akkor a lehető legoptimálisabb választás a South Park Nagyobb, hosszabb és vágatlanabb (HBO Comedy, 22.00) moziverziója. A vinnyogósan röhögős, nagyon gyökér, nagyon tapló humorú, politikailag abszolút inkorrekt klasszikus éppen erre az emelkedett állapotra van bekalibrálva…

Ha eggyel kevesebb, de azért már dolgozik néhány légkör az agyunkban, akkor ismét Anthony Hopkins a mi emberünk, aki ezúttal Hannibal Lecter végnapjait játssza el nekünk Hannibal (m1, 22.30) című apokaliptikus gasztronómiai thrillerjében. A film szerintem gyengébb, mint amikor a bárányok még hallgattak, de azért az óvatlan (lásd: sörök) nézőre egészen biztosan ráhozza a frászt. A rendező Ridley Scott, valamint Sir Hopkins kiváló asszisztenciája (Julianne Moore, Gray Oldman és Ray Liotta) a garancia erre.

Ha azonban otthon töltjük az estét, tiszta fejjel, akkor viszont két igen érdekes mű közül kell választanunk: az Ádám almái (Duna, 22.35), Anders Thomas Jensen filmje nem csak pusztán elmélkedés a hit erejéről (a képen a címszerepet alakító Ulrich Thomsen), hanem egyenesen arról van szó, hogy jobb élni utána, mint előtte. (Bővebben)

Peter Greenaway A szakács, a tolvaj, a feleség és a szeretője (Cinemax, 21.45) című filmje (filmje?) egy teljesen más univerzum, mint amihez általában hozzászoktunk. Bonyolult, szabálytalan és nehezen megfogható “izé”, akár remekmű, akár látványos, nagyon drága blöff. (Bővebben)

Csütörtök, január 24.

A bűn serege (Cinemax, 20.00) című francia háborús drámát a 2010-es Titanic Filmfesztiválon már láthatta a többé-kevésbé értetlen ifjú, magyar közönség. Robert Guédiguian filmje olyan örmény, spanyol, lengyel, olasz és magyar származású férfiakról szól, akikre a második világháború vége óta egész Franciaország büszke és saját mártírjainak tekinti. Valós események korrekt és izgalmas feldolgozását láthatjuk, egy amúgy formai szempontból semmi különös trüvájt fel nem vonultató, hagyományos eszközökkel operáló történelmi drámában. Az arra érzékenyek viszont jó, ha tudják, a film szereplői közül sokan zsidó származással is bírnak, sőt, horribile dictu, kommunisták, ráadásul több alkalommal az Internacionálé is megszólal – mégis nekik kell tapsolnunk. Ez van, ezt a békát le kell nyelniük, a franciák ilyenek. Megható és/vagy dühítő film ez.

 

 

A Rumnapló (Digi Film, 20.00) a Hunter S. Thompson nevű politoxikomán és gyakorló pszichopata újságíró-legenda ifjúkoráról szól, amikor még nem találta fel az ún. gonzót,és későbbi mániái sem hatalmasodtak még el rajta. Thompsont újra Johnny Depp alakítja, bár ez sem menti igazán a fimet… (Bővebben)

Nem sokkal ezután, az Ébredések (HBO, 21.00) című 23 éves moziban a menthetetlenül katatón Robert De Nirót gyógyítja meg a renitens pszichiátert játszó Robin Williams. Vagy mégsem. Papírzsebkendő legyen a kezünk ügyében, elegendő mennyiségben, ha esetleg e filmet választanánk…

A Köntörfalak (Duna, 21.05) című háromszereplős (lásd a képen: Elek Feri, Tompos Kátya és Rába Roland) kamarathrillert nyíltszíni tapssal jutalmazta anno, az eddigi utolsó, 2010-es Filmszemle közönsége, amire viszont emberemlékezet óta alig volt példa. Dyga Zsombor filmje tehetséges próbálkozás a magyar műfaji film megújítására is. (Bővebben)

Hollywoodi típusú alternatíva a Szükségállapot (RTL Klub, 21.30), melyben terroristák lepik el New Yorkot (a film 1999-ben készült, még a WTC lerombolása, valamint Jack Bauer színre lépése előtt), s lásd a címet. Rendezte Edward Zwick, főszereplő Denzel Washington, Annette Bening és természetesen Bruce Willis.

Szerda, január 23.

Érdekes filmek akadhatnak horgunkra a mai este. Az On-lány (Digi Film, 20.00), idétlen magyar címe ellenére például azért érdemel említést, mert Nicole Kidmant (a képen) oroszul hallhatjuk benne (feltéve, ha ezt az élményt nem cseszték el a szinkronizálással…). Nicole egy orosz lányt alakít ebben a romantikus krimi-drámában, akit az internet segítségével “talált meg” magának John (Ben Chaplin), az angol banktisztviselő. (Bővebben)

 

 

Marc Foster sokféle díjjal és jelöléssel (Halle Berry Oscar-díjat kapott itteni teljesítményéért, Billy Bob Thornton és Heath Ledger viszont nem) meghintett Szörnyek keringője (Filmbox, 21.00) című romantikus drámája annak idején, amikor láttam, eléggé zavarba ejtett. (Bővebben)

A továbbiakban két cannes-i siker következik. A kortárs román filmművészet egyik emblematikus reprezentánsa Crisitan Mungiu 4 hónap, 3 hét, 2 nap (Duna, 21.00) című alkotása, amely 2007-ben, sok egyéb fontos díj mellett az Arany Pálmát is elnyerte. A megrendítő erejű mű elsősorban egy megesett egyetemista lány abortuszának története, azonban, mintegy mellesleg, ennél a tragédiánál lényegesen többrétűbb, bonyolultabb problémát is feltár a film: Románia jelenét/közelmúltját. (Bővebben)

A Medúzák (m2, 22.50) című francia-izraeli drámát nem láttam még. Az előző filmmel egy időben a legjobb első filmnek járó Arany Kamerával díjazott mozi (a hírek szerint) egy kellemesen melankolikus mozi, szerelemről és szakításról, féltékenységről és barátságról. Én kíváncsi vagyok.

Kedd, január 22.

Hát, pöstiesen szólva, sehun sámli. Legjobban talán akkor csináljuk meg a mai estét, ha szépen elballagunk a legközelebbi moziba, és megnézzük a Django elszabadult. Aztán, amikor hazaérünk, még éppen elkaphatjuk a Pár dollárral többért (Film Mánia, 23.00) című spagetti-western klasszikust, aminek ugye viszonylag kevés köze van Tarantino legújabb őrületéhez, de ha abban felsejlik a western műfajának egy speciális, olaszos ízesítésű alfaja, akkor ez a Sergio Leone-film nagyon is passzol ide. A még szinte gyerek Clint Eastwood mellett olyan legendás arcokat láthatunk, mint Klaus Kinski, Lee Van Cleef és Gian Maria Volonté. (A képen egy jellegzetes jelenet, a mexican standoff egy szép példája látható a filmből)

 

 

Ha mégis a tévézést választanánk, akkor csak a prémiumcsatornákra érdemes figyelni. A Gyönyörű mocsokságok (Digi Film, 20.00) Stephen Frears filmje, melyben Audrey Tautou török szobalány egy londoni hotelben, melynek egyik szobában szörnyű dolgok nyomaira bukkan, munkája közben. A film témája a szervkereskedelem és az illegális vendégmunka témakörében játszódik, multikulti környezetben és talán a szörnyű téma ellenére, mégis igen szórakoztatóan. Tautou most is bűbáj, Frears pedig nagyon tud, de hogy milyen remek Chiwetel Ejiofor, aki a főszereplő nigériai orvos/taxisofőr/éjszakai portás/önjelölt nyomozó szerepét játssza, arra nincsen szó.

J. Edgar Hoovernek, az FBI megálmodójának életét Clint Estwood filmesítette meg 2011-ben, Leonardo Di Caprióval a főszerepben: J. Edgar (Cinemax, 20.00), a filmről bővebben itt.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!