Mit nézzünk ma a tévében?

Csütörtök, január 10.

Egy igen érdekesnek ígérkező filmmel kezdhetik a mai estét azok a szerencsés szerencsétlenek, akiknek csomagjában megtalálható a Digi filmcsatornája. Amikor rábukkantam böngészés közben e filmre, én is néztem csak, mint az egyszeri székely, amikor először látott zsiráfot; a Bosszú és igazság Új-Mexikóban (Digi Film, 20.00) Kiefer Sutherland rendezése 1997-ből, amikor még nem volt Jack Bauer, csupán apuka fiacskája, esetleg egy közepesen ismert hollywoodi celeb. Az persze, mutat valamit, hogy azóta sem rendezett semmit a Sutherland-fiú, aminek viszont picit ellentmond a viszonylag magas tetszési index… Piti bűnözők dutyiból való szabadulásuk utáni nagy balhé története a film(vígjáték), amely eszeveszett száguldásba fullad. Láttunk már ilyet, de ettől még bőven lehet jó ez is, főleg, hogy Sutherland partnere a filmben egy igen érdekes jelenség: Vincent Gallo, a költő, színész, zenész és énekes. (A képen Sutherland és Gallo)

 

 

Az este kilences főhullámot Michael Clayton (FEM3, 21.00) nyitja, aki egy jól menő ügyvéd, romos magánélettel. E filmbéli esetben összeomló kollégáját készül kisegíteni a bíróság előtt – a rafkós és rámenős ügyésznő ellenében. Közben még az is kiderül, hogy védence sem ártatlan… Clayton George Clooney, a haverja Tom Wilkinson, az ügyésznő pedig Tilda Swinton, akinek az itt bemutatott remeklése Oscar-díjat ért. A film erős közepes, de nézhető, amolyan tárgyalótermi drámába oltott krimi.

Teljesen vállalható, nézhető és szórakoztató, ennek ellenére tartalommal is bíró életrajzi film a Bacsó Péter által rendezett Hamvadó cigarettavég (Duna, 21.05). A címből könnyen kikövetkeztethető főhőst, Karády Katalint Nagy-Kálózy Eszter, rajongóját, a nagyhatalmú Tábornokot Cserhalmi György, míg Zsütit, vagyis G.Dénes Györgyöt, a későbbi híres dalszövegírót Rudolf Péter alakítja, igen meggyőzően. A film azonban a valós személyekről bennünk élő és meglévő emlékképeinkkel történő megfeleltetésen túl is kínál értékeket. A második világháború eseményei alatt összefonódó különböző társadalmi státuszba, eltérő kultúrába tartozó életsorsok kitűnően példázzák a kor szörnyűségét, életveszélyes dilemmáit és fatális döntéseit is, melyekben könnyen mai mindennapjainkat is visszaköszönni láthatjuk.

A tél vége (Film Café, 21.05). Passz, nem láttam. ’99-es film, Glenn Close, Christopher Walken, Jack Palance (!), egy családi dráma, melyben Walken véletlenül megismeri apját, Palance-t. Lehet akármi is…

Késő estére egy remek uruguayi-brazil-francia komédiát tudok ajánlani (komolyan!), Ahová a Pápa is gyalog jár címmel (m2, 22.40). A jól ismert cseh szatírák (Tűz van, babám, Szigorúan ellenőrzött vonatok, Én kis falum, stb.) világa köszön vissza egzotikus környezetben. (Bővebben)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!