Mit nézzünk ma a tévében?

Vasárnap, március 3.

Sok jó film lesz az este, köztük jónéhány igen fontos alkotás is a műsorra kerül.

 

 

Kötelező penzum a Downton Abbey negyedik része (Story4, 20.00), ha már elkezdtük és amúgy is. Utána maradhatunk akár itt is, hiszen Egy fiúról (Story4, 21.05) nézhetünk meg egy nevetős-sírós történetet. Nick Hornby bestsellerének 2002-es filmváltozatában Toni Colette, Rachel Weisz és még sokan mások dongják körül Hugh Grantet, mint húst a légy, mígnem.

Régen láthattuk a Vanília égboltot (FEM3, 21.00), mely Alejandro Amenábar Nyisd ki a szemed című filmjének hollywoodi remake-je, ami véletlenül egészen jól sikerült. Köszönhető ez persze, a feldolgozó Cameron Crowe nyilvánvaló tehetségének is, Amenábar aktív közreműködésének is, valamint a részben azonos, szemrevaló és tehetséges szereplőgárdának is: Pénelope Cruz mindkét film egyik női főszereplője, mellette ez alkalommal Cameron Diaz domborít, Tom Cruise őszinte csodálatára. (Bővebben)

Erős programmal nyomul a királyi tévé zászlóshajója is. Az Egy nap (m1, 20.15) még csak egy megható, könnyes, zsebkendőszorongatós romantikus történet a Nyomorultak kapcsán friss Oscar-díjas Anne Hathaway-jel, az utána következő “meleg, de nem cukros” Milk (m1, 22.00) azonban egy igen fontos film. Harvey Milkről, a homoszexualitását először nyíltan vállaló amerikai kongresszusi képviselőről, illetve az ő életéről szól Gus Van Sant filmje, mely nemcsak a melegeknek, de minden, őket megillető jogokért küzdő kisebbségnek is erőt, biztatást adhat és pozitív példát mutat. Sean Penn (lásd a képen) óriásit alakít a címszerepben. (Bővebben)

Jancsó Miklós Szegénylegények (Duna, 21.00) című alkotása az egyik legismertebb magyar film külföldön. Megkerülhetetlen, egyetemes klasszikus, melyet olyan markáns, egyedi, első pillantásra felismerhető művészi jegyek jellemeznek, hogy ma már a filmet – kicsi cinizmussal – akár önmaga paródiájaként is szemlélhetjük. Persze, ha a pusztába tántorgó bús magyar sorson, a történelmi kiszolgáltatottságon és kiszolgáltatáson akarunk elmélkedni, akkor mindenképpen az egyik legfontosabb kulcsdarabja ez a film a magyar kultúrának.

Kőkemény és felkavaró erejű, mindamellett tökéletesen aktuális filmdráma az Amerikai história X (Viasat3, 21.55) arról, hogyan válhat szinte bárkiből szélsőséges, ordas eszméket hirdető “igazság bajnoka”… És hogy hogyan bukik el. Rendezte Tony Kaye, a két főszerepben Edward Norton és Edward Furlong. Szintén kihagyhatatlan, igen fontos film ez is.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!