Tegnap elindult a Tour de France, így három héten át délután is van mit nézni az Eurosporton. Érdekesség, hogy idén századszor rajtol el a mezőny, így sok különleges etap is bekerült az útitervbe, például az első három nap Korzika szigetén zajlik.
Egy férfi számára örök rejtély, hogy valójában Mi kell a nőnek? (RTL Klub, 20.00), ám ezúttal egy nő – Nancy Meyers – elárulja a titkot: legyen férfi a talpán, hogy közben tisztában van azzal, mit jelent nőnek lenni. Persze, lehet, hogy általában Mel Gibsont minden további nélkül elfogadná a nők többsége, Mel dicséretére (és a film dicséretére is) legyen mondva, azért igen sok mindent bevállal (lásd például a képen). (Bővebben)
Ha már tudjuk, mi kell a nőnek, nyugodtan bele is zuhanhatunk A szerelem tengerébe (Story4, 22.10), immár Al Pacinóval vagy Ellen Barkinnal, tetszés szerint. A parttalanul romantikus krimi egy kiégett, cinikus zsaruról és (talán nem meglepetésre) a szerelemről szól. Az utána következő 88 perc (Story4, 0.10) című thrillerben maradunk Al Pacino bűvöletében. Az általa alakított pszichiáternek 88 perce van, hogy megmentse saját életét, amit Jon Avnet rendező real time akar nekünk elmesélni. Valahol valami bibi csúszhatott a fogaskerekek közé, mert a film 107 perces… Egyszer éppen meg lehet nézni, de egészen biztosan nem ez az alkotás Alfredo életének főműve…
Váltunk, Pacinóról Robert De Niróra, aki az utóbbi idők szégyenletes ripacskodásai után végre ismét meggyőzően teljesít a Mindenki megvan (Digi Film, 21.40) című drámában, egy afféle életösszegző, életigenlő, bölcs és barátságos Bakancslista-szerű történetben. (Bővebben)
Késő esti alternatívák: Jim Jarmusch Szellemkutyájában (film+, 23.05) Forest Whitaker egyik emblematikus alakítását láthatjuk: a filmbéli pasas, egy egyszerű, átlagos New York-iként válik egy maffiózó hűbéresévé, egyfajta modern szamurájjá, aki a régi japán szamurájok becsületkódexe, a bushido alapján teszi dolgát, mígnem egy nap feloldhatatlannak látszó morális válságba kerül. Lassú, szép film, egyben tisztelgés egy idealisztikus, régmúlt és kulturálisan amúgy is távoli értékrend, filozófia és moralitás előtt. Tekintélyelvi okokból említsük még meg Hithcock mester Téboly című filmjét (tv2, 0.00) is, mely azonban már messze nem az, ami miatt a mester hivatkozási alappá vált. (Bővebben)