Mit nézzünk ma a tévében?

Szombat, szeptember 21.

Na, ki olyan tökös legény a magyar médiában, hol felvegye a harcot az X-traktorral? A királyi tévé természetesen fennhordja az orrát, és majd ő megmutatja – sajnos, amit kínál, az alámegy még a gyomorhangon hörgő Kiadatás - Meryl Streepszolfézs-tanár esztétikájának is. Azt a romantikus komédiát képtelen voltam végignézni annak idején, így nem is ajánlom. Komolyan vehető alternatívát mindössze a Viasat3 állít, bár ők sem újdonságot: erős film a Kiadatás (Viasat3, 21.00), de láthattuk már néhányszor. Az igen valóságszagú filmdráma a WTC-tornyok lebombázása utáni meglehetősen paranoid amerikai állapotokról szól, melynek tisztességes, ám arab származású amerikai állampolgárok voltak elszenvedői az elkövetkezendő években. Természetesen van “üzenete” a filmnek, de hát a film oktat, nevel és tanít, ugye, ahogyan azt már Sztálin elvtárs is kitűnően meglátta azokban az átkos időkben. Sok jó színészt láthatunk amúgy ebben a filmben, mellékszerepben például az Oscar-szobor gyűjtőként is ismert Meryl Streepet (a képen).

 

 

Ezenkívül viszont egy ideig semmi, csak a már említett konteszt. Nincs baj a veretes, kosztümös japán szamurájfilmekkel, mint amit például az Öld meg a sógunt!-filmek is képviselnek, csupán annyi, hogy -én legalábbis- csakis eredeti, japán nyelven, természetesen feliratozva szeretem őket nézni. Ma este, A sógun szamurájai (Viasat6, 22.00) című darab viszont egészen biztosan szinkronizálva lesz, így értelemszerűen, nem lesz megnézve ma este.

Már az éjszakába nyúlóan lesz két érdekesebb mozi. Oscar Wilde Dorian Gray című történetének rengeteg filmes, és színpadi feldolgozása született már, ez a mai (Viasat3, 23.30) Oliver Parker 2009-es verziója. A film hagyományos felfogású, kosztümös adaptáció, örök fiatalság, szerződés a gonosszal, meleg férfibarátság. Jó színészek, hiszen Colin Firth már a dadogós király előtt is remek színész volt, a címszerepet alakító Ben Barnes pedig csak több annál, hogy szép és fiatal… csak éppen semmi különös. Ha fenn vagyunk még, nézzük meg, de csakis ezért nem érdemes virrasztani. (Bővebben)

Antoine Fuqua A kiképzés című remek zsarufilmjének kvázi második részeként is felfogható a Brooklyn mélyén (m1, 23.35) című dráma. Ami dráma, tehát nem krimi, akcióizé, vagy más efféle. Három párhuzamosan futó zsarusors, mely a végső véres fináléban ér össze. Kiábrándult, naturalista pillanatkép a mai New York bűnüldözéséről, szociografikus hitelességgel. Itt nincsenek hősök, csak áldozatok, akik akkor szerencsések, ha egy órával tovább élnek, mint a társuk. Richard Gere remek a nyugdíj előtt álló gyávácska zsaru szerepében.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!