Mit nézzünk ma a tévében?

Péntek, december 20.

A ma estére rendelt romantikus komédiánk, kedves felebarátaim, a Szerelem a végzeten (Story4, 21.10) című darab, Kate Beckinsale-lel és John Desperado - Salma HayekCusackkal. Mit is mondjak erről, milyen veszélyekre hívhatnám fel kegyes figyelmeteket? Talán, hogy vigyázzunk nagyon a kesztyűnkre a karácsonyi tülekedésben? (Bővebben)

 

 

A Bourne-csapda (Viasat3, 21.20) és a Waterworld (TV2, 21.30) helyett a karcosabb izgalmakra vágyók nézzék ezúttal a Desperadot (Cool, 21.30), amiben Antonio Banderas búsképű, titokzatos vándormuzsikusként viccesen balettozva lő halomra mindenkit, így nyerve el a szépséges Salma Hayek (a képen) kacsóját.

A hölgyeknek áll azonban a zászló ma este, hiszen a Hölgyek öröme (Duna, 20.50) az ő érdeklődésükhöz áll közel. A kosztümös angol drámasorozat Émile Zola azonos című regénye alapján készült, de ahogy nézem, azért picit fazonírozva is lett a könnyed franciásról a szögletesebb angolosra: Hogy aztán Newcastle mennyire ekvivalens Párizzsal, az nyilván majd ki fog derülni… Én, mindenesetre, kíváncsi vagyok, pedig nem vagyok hölgy.

Ha netán máris elegünk lenne a karácsonyvárás mézillatú bűbájából, illetve a velünk szembe masírozó, reményteli jövőbe vetett sugárzó tekintetekből, akkor helyrebillenthetjük önértékelésünket és világlátásunkat Terry Gilliam 12 majom (film+, 22.55) című kivételesen negatív negatív utópiájával. Madeleine Stowe és Bruce Willis a múltban találkoznak, ahová a Willis alakította pacák utazott vissza kideríteni, honnan jön az a vírus, mely a jövőben el fogja pusztítani az emberiség 99%át. A jövőből jött ember a múlt számára felfoghatatlan tudásával, szokásaival persze őrültnek tűnik, így elmegyógyintézetbe zárják, ahol Stowe a főpszichiáter. A filmben még a napokban 50 éves Brad Pittnek is lesz jelenése, ami Golden Globe-ot és Oscar-jelölést ért neki… Kifejezetten agyas, komolyan vehető filozófiai felvetéseket pendít meg a film, azonban olyan keserű, kilátástalan következtetésre jut, hogy holnap biztosan nem fog érdekelni, milyen éppen az idő, milyen királyok jönnek a kanyarban és megszületik-e a Megváltó vagy elégünk a kénköves pokolban a bűneinkkel együtt.

A végére maradt az ajánlóban az érthetetlen módon lopva levetítendő A vég nekem a kezdet (Duna, 0.00) című bölcs, felemelő tanulságokkal szolgáló olasz dráma, mely Tiziano Terzani és Folco Terzani nagy hatású riportkönyvének dramatizált feldolgozása: a gyógyíthatatlan betegsége révén halálához közeledő, idős zen-buddhista író meséli el életét, lelki és filozófiai tapasztalatait fiának. Tiziano Terzanit a világ egyik legjobb élő színésze, Bruno Ganz kelti életre.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!