Mit nézzünk ma a tévében?

Hétfő, március 31.

Azoknak lesz jó estéjük, akik szeretik az olyan sorozatokat, mint például a Downton Abbey, Az Adlon Hotel, hiszen a ma bemutatkozó Mr. Selfridge (Story4, 21.35) éppen e vonulatba sorolható. A történet Harry Gordon Selfridge életét meséli el és azt, hogyan nyitotta meg a múlt század elején Mr SelfridgeLondonban a saját magáról elnevezett luxusáruházat (lásd a képen), a világ akkori legnagyobbját, s ezen keresztül a korabeli London nyüzsgő életét, társadalmának szokásait, mindennapjait. Ármány! Pompa! Csillogás!

 

 

Az viszont egy másik kérdés, hogy vajon mit akarhatott Alfred Hitchcock, ez a szemlátomást kényelmes élethez szokott, lusta külsejű bácsi a szexis szőke nőktől? Talán -egyebek mellett- ez is kiderül a ma esti Hitchcock (HBO, 20.20) című életrajzi filmből (címszerepben Sir Anthony Hopkins). (Bővebben)

Ebben a mai ébredező tavaszban a borzongató telet idézi meg a Fehér pokol (HBO2, 22.00) című kalandfilm, melyben Liam Neeson a sarkvidéken küzd meg egy misztikus farkasfalkával. Sztrogoff Mihály, a Delta klasszikus főcíme, Életben maradtak – effélékre asszociálhatunk közben…

Országomat egy Sundance Channel-előfizetésért! (Feltéve, ha kell hozzá előfizetés. Hol lehet fogni ezt a csatornát?) Ma például James Foley és David Mamet zseniális, és sajnos ennek megfelelően ritkán látható Glengarry Glen Ross (Sundance Channel, 23.20) című filmjét adják, olyan, jelentéktelennek szintén nem mondható arcok főszereplésével, mint Jack Lemmon, Al Pacino, Alan Arkin, Kevin Spacey, Ed Harris vagy Alec Baldwin… A film szúrós hangvételű bevezetés az ingatlanügynökök öldöklő világába.

Vasárnap, március 30.

Alapesetben a gyerek azon nyavalygására, miszerint “Úgy szeretnéhéhék egy biciklit!“, az a válasz, hogy “Ha jó lesz a bizid!“, esetleg “Majd szülinapodra/Karácsonyra/ha apád megkapja az osztalékot!“, jóval ritkábban pedig “Mennyi kéne?“, máshol ennél jóval cizelláltabb a helyzet. A tízéves Wadjdának, a Wadjda (Cinemax, 20.00) című film james-gandolfini-in-killing-them-softlyfőszereplőjének is ez az egyetlen vágya, hogy végre ő is versenyezhessen az utcában játszó fiúkkal, a baj csak az, hogy Wadjda lány, márpedig lányok Szaúd-Arábiában nem képesek arra, amire a fiúk – mondják ezt a szaúdi fiúk és a hagyományok. Wadjda azonban fellázad, és szembe megy a hagyományokkal, ami ebben az országban nem éppen veszélytelen dolog…

 

 

Habkönnyű alternatíva a a Kéjjel-nappal (RTL Klub, 20.00) című bolondság, ami nekem nagyon bejött anno, viszont fel sem rémlett, hogy korábban már láttam egyszer. Az igazi vicc azonban az, hogy mindkét alkalommal kifejezetten bírtam… (Egyszer kb. 7/10, másodjára pedig 8/10 ) Még Tom Cruise és Cameron Diaz is egészen elviselhető ebben a tényleg nagyon könnyed, vicces és szórakoztató akciófilmben. (Bővebben)

A továbbiakban érdekes lehet az Éli könyve (Cool, 21.00) is, ha eddig nem láttuk volna. A ritkán, de mindig figyelemreméltó filmekkel előálló Hughues-testvérek ezen munkája tulajdonképpen egy apokaliptikus (mondhatni, disztópikus) western, nem kevés vallásos (keresztény) tanítással. A film ennek ellenére jó. (Bővebben)

Enyedi Ildikó finom szövésű, nőiesen bohókás humorú, mégis lírai látomása, Az én XX. századom (Duna, 21.20) sajnálatosan ritka vendég a tévéken, ezért különösen ajánlott megtekintése (még nekem is!). Különös film a “nőségről“, mely nem véletlenül aratott világsikert.

Annak idején Oliver Stone A szakasz című filmje (m1, 21.40) igen merész vállalkozás volt, hiszen ez volt az egyik első olyan amerikai film, amelyik bátran szembefordult a hivatalos amerikai Vietnam-propagandával. Azóta készült egy csomó más film is efféle szemlélettel, néhány jobb is ennél, de főleg rosszabbak – ezért ma is ajánlható, illetve, leporolható mozi.

Egzisztencialista nihil keveredik mocskos dumákban az explicit erőszakkal Andrew Dominik Ölni kíméletesen (HBO, 22.30) című mozijában, amely hajszálpontos hangulati jelentés az amerikai alvilág mai állapotáról. Kemény a szereposztás is, hiszen Brad Pitt és Ray Liotta mellett például egyik utolsó szerepében láthatjuk a tragikusan korán elhunyt James Gandolfinit (a képen). (Bővebben)

Hasonlóan erős a szereposztás Steven Spielberg nagyszabású, szélesen áradó rabszolgasors-meséjében, az Amistadban (SuperTV2, 23.20): Morgan Freeman kontra Anthony Hopkins, és még sokan mások. Ha nem irtózunk a ma már klasszikusnak tekinthető spielbergi pátosztól, és hagyjuk magunkat a filmmel hömpölyögni, akkor katartikus élményben lehet részünk 155 perc (+reklámok) múltán.

Az izraeli Omri Givon Hét perc a mennyországban (m1, 23.40) című drámája viszont “csupán” 94 perc a képzelet, az emlékek és a vágyak birodalmában, egy szörnyű trauma okán. Galia (Reymond Amsalem megrázóan hiteles alakításában) súlyosan megsérül, a barátja viszont meghal egy öngyilkos terrorista által végrehajtott buszrobbantásban. A történet arról szól, hogyan képes a törékeny nő újraépíteni életét, miközben tisztáznia is kell önmaga szerepét tragikus véget ért kapcsolatában, de a jövőre nézve is. Givon lágy vonalakkal, de bravúrosan bonyolított, intim hangulatú, őszinte filmet készített egy Izraelben általánosnak mondható problémáról, nem kevés magyar segédlettel.

Szombat, március 29.

Az AXN ma este kezdi el leadni a Sherlock harmadik évadát, az első résszel (19.10-től), melyet a szokásoknak megfelelően két további követ majd, heti bontásban. Nem egy szokványos sorozatról van szó, a részek normál mozifilm-hosszúságúak. Különlegesség (a sok más egyéb Sherlock My Blueberry Nights - A távolság íze - Norah JonesHolmes-feldolgozáshoz képest), hogy az alkotók –Steven Moffat és Mark Gatiss– XXI. századi társadalmi, gazdasági és szociális környezetbe, mindenféle kütyük közé helyezték Sir Arthur Conan-Doyle híres nyomozóját, annak állandó segítőtársát, és azok rejtélyes történeteit. Sherlock (Benedict Cumbertbatch, kitűnő találat!), enyhe Asperger-szindrómában élő, igen bizonytalan, de néha meglehetősen túltengő szexusú, olykor nikotin- és drogélvezetbe merülő, illetve ezek elől menekülő, furcsa fazon, míg Watson (Martin Freeman) egy Afganisztánt megjárt katonaorvos. Az epizódok és a sorozat korábbi évadai ugyan laza szálakkal kapcsolódnak egymásba, de nyugodtan el lehet kezdeni nézni most is – legfeljebb később pótolandóak az elmaradt leckék. Jelenleg ott tartunk, hogy Sherlock és legnagyobb ellensége, Moriarty halott, Watson pedig eljegyezte Mary Morstant.

 

 

A hongkongi Wong Kar Wai My Blueberry Nights (FEM3, 19.10) című filmje ezalatt a könnyed, művészi melankóliába repítheti el a lágy, bársonyos, süppedős melankóliára vágyó nézőket. Kávé, süti, cigaretta, Norah Jones-szal (a képen). (Bővebben)

Mozart Varázsfuvolája (mezzo, 20.30), bármikor jöhet, ezúttal Baden-Badenből, a tavaly április 1-i előadás felvétele.

George Orwell hírhedt, sajnos túlontúl sokszor emlegetett disztópiájából az angol Michael Radford  csinált -tisztességes- filmet 1984-ben, főszerepben John Hurttel, a film látványvilágáért pedig a később komoly karriert futó Roger Deakins felel: 1984 (ATV, 21.10).

Houston, we have a problem!A milliószor, millió szituációban idézett, így mára már űrkutatás- és filmtörténetivé vált mondatot ezúttal az eredetit megidéző környezetben és szituációban, magyarra szinkronizálva hallhatjuk Tom Hanks szájából, az Apollo 13-ban (Story4, 21.25). A nagyszabású, heroikus filmdráma az igazi Apollo 13 katasztrofális Hold-utazásának dramatizált, tagadhatatlanul és minden szempontból hollywoodi változata, Hanks-en kívül még egy szakasznyi kitűnő színésszel, 140 percben (+reklámok).

Péntek, március 28.

Szörnyű. Újabban rákaptam a Szomszédok teleregény ismétléseire… Az m3-on megy az esti híradók idején körülbelül, de ha azt mondom, több köze van a jelenleg 1991 októbere környékén járó cselekménynek a mai sorgy1mindennapok valódi problémáihoz, mint bármelyik híradónak, akkor még semmit sem mondtam. Jegeces élmény, de komolyan…

 

 

Aztán, maradjunk a trashnél. Másik kedvencem A világ legvagányabb kamionosai (AXN Black, 20.10) című reality, melyben igazi (értsd, izzadt kockásinges, foghíjas, pocakos, televarrt) kamionosok versenyeznek egymással a világ legszemetebb útjain, például a Himalája szűk ösvényein… Izgalmas élmény, legalábbis annak, aki bele tudja élni magát abba, milyen lehet egy 5 tonnás járgány vezetőülésében ülni, miközben egy olyan murvás (értsd: kiba***tt apró kövekkel teleszórt, csúszós) úton kell végigmennie, melynek egyik oldalán ezerméteres sziklafal felfelé, a másikon ugyanennyi lefelé, a kamion szélessége x méter, az út pedig x-0.5 méter…

Két rész ebből, majd maradunk itt (és a trashnél), ugyanis jön a Hancock (AXN Black, 22.00), amiben Will ‘Világmegmentő’ Smith ezúttal egy depressziós, alkoholista és nem különösebben közkedvelt világmegmentő szuperhőst alakít. Tényleg üdítő kis film, de sajnos a végére ez is belefullad a kötelező közhelyekbe. Addig azonban tényleg szórakoztató…

Nincs új a napa alatt a következő ajánlatban sem, Will Smith ugyanis az utolsó földlakóként válik legendává a Legenda vagyokban (Viasat3, 21.25), szerencsére, van vér a pucájában. (És ha mindenki kipusztul, akkor legendák sem sincsenek, ugye.) Sokasodjatok és szaporodjatok, mondta.

Jirí Menzel és Bohumil Hrabal Sörgyári capricciójáról (Duna, 21.35) mit is mondhatnék… Ha gyárkéményt, frissen csapolt sört (például, mint a képen), ha vetett ágyat, disznó-, vagy akár hajvágást látok, mindig ez a film jut eszembe. Meg amúgy is, sokszor. (Merza szakértő ajánlója)

Utána pedig belerohanhatunk az éjszakába, például, az Éjszakai rohanásban (Story4, 22.35), Robert De Niróval (dörzsölt zsaru) és Charles Grodinnal (a maffia könyvelője), akik kényszerű közösségben esnek s kelnek, valamint zuhannak egyik kalandból a másikba. Megbilincseltek 2 (vagy 3).

Csütörtök, március 27.

Furcsa filmeket nézhetünk ma a tévében. A Dobjuk ki anyut a vonatból! (Story4, 21.35) például Alfred Hitchcock klasszikus krimijének, az Idegenek a vonaton-nak egyfajta műfaji parafrázisa, Dobjuk ki anyut a vonatból! - Billy Crystal és Danny DeVitoazonban a Billy Crystallal súlyosbított Danny deVito-filmtől nem szabad semmi komolyságot várni… Nem is ez a célja. (A képen Crystal és deVito)

 

 

Felfogni nem tudom, miért gondolja bárki is, hogy a Drive – Gázt! (Digi Film, 21.40) című film akciófilm lenne, szerintem inkább csak “gáz”, mint akció – azonban a kötött sapkás/kötött sapka nélküli, vastag szemüveges hipszterek moziba járó szub-szubkultúrája a hátán fekve szaladgált ettől a filmtől. (Bővebben)

Elképesztő, mik bukkannak itt elő a bugyorból… Emlékszik bárki is Dobray György 1980-as Az áldozat (Duna, 21.50) című krimijére? Mert én most hallok róla először. Mindenesetre, annyi bizonyosnak látszik, hogy egy sorozatgyilkos (!!! A Kádár-rendszerben? Nahát.) után nyomoz a rendőrség fiatal nyomozója (Reviczky Gábor). Sáfár Anikó is játszik a filmben, úgyhogy lesz meztelen jelenet is…

A Féktelen haragból (RTL Klub, 22.00) láttam részleteket, szintén vicces lesz. Nicolas Cage-nek ismét elképesztő frizurát csináltak, s a film nívóját ilyen párbeszédek fogják jellemezni: – Menj a pokolba!A pokolba? Onnan jöttem. (És szétlövi a fejét az előbbinek.)

Muhahaha.

Szerda, március 26.

Érdekes műsorpolitikát folytat a film+, ugyanis Sylvester Stallonét üti Sylvester Stallonéval. Az csak egy dolog, hogy Sly koma bírja az ütéseket, akár saját magától is, de az talán fontosabb, hogy sikerült talán a két legjobb filmjét egymásnak feszíteni. Stallone köztudomásúlag nem egy Copland - Robert De Niro és Sylvester Stalloneszínészzseni, nem ezért szeretjük. A Copland (film+2, 21.00) című igen kemény zsarufilmben viszont meglepően jó teljesít színészként is, ahogyan a jószándékú, becsületes, de kissé együgyű zsarut adja. Az amúgy rengetegszer vetített drámában egy “igazságosjános” helyi seriff (Stallone) veszi fel a harcot a simlis nagyvárosi zsarukkal (Harvey Keitel, Ray Liotta, Robert de Niro – a képen az utóbbi, Stallone társaságában).

 

 

A Bérgyilkosok (film+, 21.00) viszont a veterán Richard Donner atombiztos krimi-akciója Stallone mellett Antonio Banderas főszereplésével, és Zsigmond Vilmos képeivel. A történetet pedig a néhány évvel később, egy bizonyos Mátrix-című dologgal világhírűvé vált Wachowski-testvérek jegyzik és hajdan egymás mellett, most azonban egymás ellen harcoló bérgyilkosokról szól.

A Fehér leander (Story4, 21.35) arról szól (leginkább), vajon mit tehetnek a szerelemre éhes, ám a csalfa férfiak áldozataként végző nők, ha túl akarják élni… Ennek megfelelően, három remek színésznőt (Michelle Pfeiffer, Renée Zellweger és Alison Lohman) láthatunk a főszerepekben, míg a mérleg másik serpenyőjében szegény jó carterdokink (Noah Wyle) szomorkodik. Ő nem tehet semmiről, ellenben Pfeiffer, aki kifejezetten ördögi ebben boszorkány-drámában, ahol a boszorkányok nem seprűn lovagló, boglyas fekete hajú, bibircsókos banyák, hanem (jobbára) szőkék és kékszeműek. (Bővebben)

Sokan úgy hiszik, ez a ma is látható Othello (Duna, 22.00) Kenneth Branagh Shakespeare-adaptációja, holott ő csupán Jagót játssza benne (igen kiválóan). A filmet valójában az ezenkívül nem igazán említésre méltó életpályát futó Oliver Parker rendezte, a címszerepet pedig Laurence Fishburne alakítja (szintén kiválóan). Ez az adaptáció elég jó, tisztességes munka, bár semmi különöset nem tesz hozzá a megféltékenyített velencei mór tragédiájához…

Kedd, március 25.

Büszkeség - Terrence HowardAlapvetően utálom a repülőgép-katasztrófás filmeket, azonban Paul Greengrass A United 93-as (Viasat3, 21.25) járat történetét feldolgozó filmje elég érdekes ahhoz, hogy ajánljam. Arról a repülőről van szó, amit nem sikerült “célba juttatni” 2001 szeptember 11-én. Greengrass az utasok rokonaival való interjúk, a légi irányítás és a biztonsági szolgálatok ügyeletben lévő tagjainak visszaemlékezései és más dokumentumok alapján rekonstruálja a United 93-as járat utolsó repülését – az eredmény igen hitelesnek tűnik, amellett, hogy mint film, megdöbbentő és torokszorító.

 

 

Megejtően naiv, bájosan didaktikus és elragadóan rasszista, katartikus sportdráma a Büszkeség (Duna, 21.45) Jim Ellis afro-amerikai úszóedző (Terrence Howard – a képen) életéről, harcairól és figurájáról. Tökéletesen jelenik meg a hetvenes évek közepének stílusa, hajviseletei, zenéi, hangulata a 2007-ben (!) készült filmben.

A Tengerparti nyomozót a Mentalista váltja. Ennyi.

Hétfő, március 24.

macskajáték - psota irén és törőcsik mariIgen különleges színházi előadás volt a Berényi Gábor által 1985-ben rendezett Macskajáték (m3, 19.45, felvételről 🙂 ), hiszen ez volt a századik bemutatója Örkény világhírű (kezdetben kisregényként megjelent) színdarabjának. Legendás darab, legendás szereposztás. Orbánnét Psota Irén, Gizát Tolnay Klári, Egérkét (Makk filmje után ismét) Törőcsik Mari, a csábító Paulát pedig Kohut Magda játssza. (A képen Psota és Törőcsik a darab egyik jelenetében)

 

 

Igen érdekes lehet a nem éppen Shakespeare-adaptációiról ismert Joss Whedon (pl. Firefly, Serenity, Bosszúállók) 2012-es, fekete-fehér Sok hűhó semmiért (Cinemax2, 20.00) című, a filmes oldalakon igen szépen pontozott darabja. Fogalmam sincs arról, mi ez valójában, de ha meglátom, utólag reflektálok (nincs Cinemaxom) – mindenesetre ajánlom. Benne van Nathan Fillion is, Whedon régi haverja, aki mostanában Castle-ként nyomul – például  ma is.

Aztán ennyi is, meg egy meleg bambi.

Vasárnap, március 23.

Nézzük, mi vár ránk a tegnapi nihil után… A népesség szignifikáns része nyilván Sherlock Holmes 2. kalandját fogja nézni (RTL Klub, 20.00), részben a két főszereplő (Robert Downey Jr. és Jude Law) sármja, részben pedig Guy Ritchie szórakoztatóan könnyed rendezése miatt. Egy asszony illata(Szerintem az első jobb volt.)

 

 

Ha rendben van vérnyomásunk, jóllaktunk, nyugodtak vagyunk, és tudunk egy picit figyelni is így vasárnap este, akkor megnézhetjük a 2010-ben Oscar-díjjal jutalmazott Bennfentesek (ATV, 20.00) című amerikai dokumentumfilmet is, mely a 2008-as gazdasági világválság kiváltó okairól rántja le a lepedőt.

A “boldog és békés” Horthy-korszakba való intézményesített visszamenekülésünkben azért megtorpanunk a hetvenes évek elején (mondanám: HŐŐŐ!), hiszen a Nemzeti Köz Szolgálati Anyahajó Gyors Naszádja, a Duna tévé újrakezdi a Rózsa Sándort (20.40), azt a Rózsa Sándort, amiből Hofi óta senki nem képes jajveszékelő kacagás nélkül végignézni akár egyetlen percet is… Főszerepben Oszter Sándort láthatjuk, aki ma már sokkal több lovat hajt egyszerre, több-kevesebb sikerrel.

Ha van ‘mesterszonett’, akkor van mesterkrimi is. Sidney Lumet és Alan Smithee Hol az igazság? (m2, 21.30) című 1990-es, nem véletlenül fekete-fehér krimije szerintem ilyen, hiszen az “öreg, tapasztalt zsaru lelő egy nyilvánvalóan bűnös dílert, azonban mégis a zsarut helyezik vád alá”-kliséből az alkotók kihoznak mindent, amit lehet.

Van aztán az Egy asszony illata (m1, 21.40), Al Pacino Oscar-díjával. (Annak idején, még moziban láttam ennek olasz eredetijét, Vittorio Gassmannal, na azt nézném újra, de valamiért mindig ezt adják… :) ) Amúgy nem rossz film ez az amerikai verzió sem, sőt a dráma szempontjából talán még erősebb is, mert úgy rémlik, az olasz verzió inkább komédia volt. De lehet, hogy tévedek… (Aki kitalálja, ki az a srác a kép jobb alsó sarkában, kap egy féléves előfizetést.)

Nincs azonban Al Pacino Robert De Niro nélkül, aki egyszerre két fronton indít ellentámadást kitűnő riválisa ellen: Scorsese kitűnő Cape Fear című thrillerében (Paramount Channel, 21.40) egy nagyon gonosz gyilkost, míg a 15 perc hírnévben (Viasat3, 22.00) egy médiasztárként páváskodó, amúgy igen dörzsölt zsarut alakít.

Éjszakára pedig Vágy és vezeklés (TV2, 23.50). A film rendezője, Joe Wright érdekes fazon. Nem mondom, hogy feltétlenül tetszik mindig, amit csinál, de olykor kifejezetten meglepő ötletekkel próbálja felrázni az igen konzervatív romantikus dráma műfaját. E múlt század harmincas éveiben játszódó filmjének narrációját például erősen ritmizált zenei hatásokkal pörgeti meg, ami aztán a késő viktoriánus enteriőrök, lebbenő fátylas romantikájával vegyülve, erősen sejtelmes, érzéki és izgató világot eredményez, még akkor is, ha Keira Knightley csontkollekciójában annyi erotika van, mint egy vállfákkal telt üres szekrényben. Vanessa Redgrave viszont hatalmas színésznő.

Szombat, március 22.

Ritka ergya műsor vár ma este az otthonmaradó tévéző magyarokra… Jelzi a ma esti nyomort az is, hogy első helyen egy sima, egyszerű ifjúsági kalandfilmet ajánlanék, méghozzá sokunk gyermekkorát alapvetően hideghegy-renc3a9e-zellwegertematizáló Verne Gyulának történetei közül. A Nemo kapitány és a vízalatti város (Film Mánia, 19.00) egy korábbi (1969-es) verziója annak idején a magyar mozikban is látható volt, én is láttam néhányszor, de semmire nem emlékszem belőle azon a jeleneten kívül, amikor a film szereplőinek szemei előtt feltűnik Nemo városának hatalmas kupolája… A mai (1997-es), 180 perces változatot is láthattuk már jó néhányszor, annyira nem is jó, kissé bárgyú mese ez, Verne-nek vannak ennél jobb történetei is, de kupola lesz most is, meg sok más kaland is. Nemot Michael Caine alakítja.

 

 

A Hideghegy (Universal Channel, 21.00) az alternatíva, ami szintén nem először kerül adásba itt-ott (kb. hetente, de tényleg nincs más…). Amúgy a sajnos korán elhunyt Anthony Minghella (pl. A felolvasó, Az angol beteg) nagyívű és nagyszerű történelmi családdrámája ez a film, igen parádés szereposztásban: Nicole Kidman, Jude Law, Natalie Portman vagy Philip Seymour Hoffman “árnyékában” méltán kapott Oscart Renée Zellweger a zseniálisan megformált szabadszájú, karakán Ruby mellékszerepéért (lásd a képen). (Bővebben)

A Viasat3 már megint az idióta szavazós játékát játssza, azt azonban nem köti a néző orrára, hogy milyen filmek közül lehet választani. Majdnem olyan ez a játék, mint az áprilisi országgyűlési választások… Csak címeket mond: Kutyátlanok kíméljenek – ezt meg sem nézem, mert biztosan valami kutyabolond romantikus izé. Uncsi. Velem vagy nélküled – Ez nyilván romkom, talán az, amelyikben Michelle Pfeiffer és Bruce Willis már régóta házasok, és azon tanakodnak, hogy új utakra kéne lépniük, mire a nagy tanakodásban megint jól egymásba szeretnek. Jáj, uncsi. A harmadik film a Büszkeség és balítélet, amiből viszont van jó is, viszont csak az utóbbi 25 évben készült vagy 4-5 féle verzió. Könyörgöm, melyikre gondolnak a Viasat3 nagyon humoros és kreatív marketingesei (vagy kijei, mert filmszerkesztőknek nem nevezném őket)? Mert azért baromira nem mindegy! Szóval. Szavazzon, aki akar. De inkább csináljon valami értelmesebb dolgot a ma esti tévézésnél…

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!