Immáron túl a négynapos hétvége derekán, ez már egy amolyan “rendes” szombat, persze, a tévézés szempontjából. Míg a TV2 kizárólag szörnyekben (Jurassic Park, King Kong), a még viszonylag szabad konkurencia pedig a szokásos táncos showműsorában látja az este látványos megoldását, addig mi (gyerekek és már nem annyira gyerekek) nézhetjük például a Tintaszív (Cool, 19.00) című, erős fantasy-hatásokkal operáló, tipikus hollywoodi mesefilmet. A német Cornelia Funke Tinta-trilógiájának első filmes darabja gyakorlatilag azt meséli el nézőinek, milyen fantasztikus dolog olvasni. Mondom, olvasni – amikor a fehér lapon sorakozó fekete betűkből lelki szemeink előtt megelevenedik a leírt történet, annak szereplői, amikor beindul a fantázia (vagyis a fantasy). Bűbáj, cukor, méz – szeretjük, még akkor is, ha hizlal.
Megkerülhetetlen a gasztronómiai párhuzam a Julie és Julia (RTL II, 19.30) című romantikus komédia esetében is, hiszen a filmben egy mai, friss és ropogós konyhablogger kattan rá a híres Julia Child (Meryl Streep – a képen) szakácskönyvére, s ezen keresztül magára, Juliára, az amerikai háziasszonyok “forradalmárára”. (Bővebben)
Majd jönnek aztán A Newton fiúk is (FEM3, 21.00), akiknek története az egyik legdöbbenetesebb bankrabló-sztori: a négy fivér (a mostanában igen pazar pályát futó Matthew McConaughey, Ethank Hawke, Skeet Ulrich és Vincent D’Onofrio) úgy rabolta végig Amerika bankjait, hogy közben egy csepp vér sem hullott és közülük senkit börtönbe nem zártak. A filmet Richard Linklater rendezte, ami komoly okot ad a bizalomra, hogy nem valami ócska baromság sül ki a dologból végül (nem is sül – csak egy remek, szórakoztató szajréfilm…).
Habkönnyű romantikus tinivígjáték a Zombieland (film+, 21.15), egy zombifilm-paródiába ágyazva. (Bővebben)
Bódy Gábor megkerülhetetlen figurája volt a hetvenes évekbeli, nyolcvanas évek eleji magyar filmnek. Neve mostanában már egészen más jellegű szövegkörnyezetben szokott felmerülni, ha felmerül még egyáltalán (kíváncsi lennék, ma hol állna, ha élne), az azonban bizonyos, hogy kivételes képességű filmes volt. A ma esti Amerikai anzix (m3, 22.55) tehetségének egyik ékes bizonyítéka. Bátor filmnyelvi kísérlet, mozgóképes történelmi esszé, filozofikus ál-dokumentumfilm. 1948-as magyar honvédmenekültek az amerikai polgárháborúban, stilizált, fiktív “korabeli” mozgóképeken.
A már éjszakába nyúló Schmidt története (RTL Klub, 0.30) egy kisember története, akinek lába alól egy nap nagyon kicsúszik az a bizonyos szőnyeg. A címszereplőt Jack Nicholson alakítja, élete egyik legkomolyabb teljesítményével, ami azért nem kis szó az ő esetében… (Bővebben)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: