Mit nézzünk ma a tévében?

Vasárnap, június 29.

Miközben Hollandia és Mexikó focistái egymásnak feszülnek, egy fiatal pár szerelmeskedik az alkonyba fúló kaliforniai tengerparton. Meztelenül a vízbe futnak, ölelkeznek – egyszer csak a nő sikoltozni, körülötte a tenger forrni, bugyborékolni kezd és meztelen combjai már nem a férfit, hanem egy éktelen gépfalloszként égbe törő periszkópot szorongatnak… Japán megtámadta Amerikát 1941-ben – legalábbis Spielberg később merész váltással háborús vígjátékká lanyhuló, 1979-es Meztelenek és bolondok (ATV, 19.10) című filmjében.

 

 

moulin-rougeUgyanekkor indul a Moulin Rouge (FEM3, 19.10) műsora is. Buz Luhrmann filmje duzzad a féktelen, pimasz, ám mégis elbűvölő energiáktól, s amikor Ewan McGregor elkapja Nicole Kidmant a langyos párizsi éjszakában, hátuk mögött azokkal a bizonyos háztetőkkel, fejük felett még a Hold is mosolyog -és Luciano Pavarotti képében még dalra is fakad!- na az valami frenetikus (lásd a képen). Meg az egész, úgy ahogy van. Imádom. (Bővebben)

Már az esti Costa Rica – Görögország meccsel rivalizál (gondolom, jó eséllyel) I.Erzsébet angol királynő (Cate Blanchett) nagyszabású, pompázatos életrajzi drámája, az Elizabeth (Story4, 21.25), az angol-indiai Shekhar Kapur rendezésében. “A beteg Máriának gyermeke nem lévén, az uralkodói poszt várományosa a királynő féltestvére, VIII. Henrik király törvénytelen gyermeke, Erzsébet lett. Amikor 1558-ban trónra lépett, Anglia nehéz helyzetben volt. A protestánsok és a katolikusok küzdelme megosztotta az országot, a kincstár üresen állt, a franciák pedig a spanyolokkal szövetkeztek a térdre kényszerítésére. Erzsébetnek szüntelen ármánykodás közepette kellett megvédenie trónját, megszilárdítani hatalmát. A politikai viszonyok mellett szükségképpen háttérbe szorult a magánélete, beteljesületlen szerelme.” Blanchett remek, a kosztümök pompásak és a film is bőven nézhető: mindent tud, amit egy ilyen filmtől elvárhatunk.

Kicsit ijesztő a címe a Finánc a pácban (m2, 21.30) belga vígjátéknak, azonban engem kifejezett bizodalommal tölt el, hogy rendezte és főszerepli az Isten hozott az isten háta mögött-tel előttem már bizonyított Dany Boon, partnere pedig Benoit Poelwoorde, akit az egyik legeredetibb kortárs komikus-színésznek tartok. A történet egy belga és egy francia határőrről szól, az 1990-es évek elején, az Európai Unió születésekor.

Az alternatíva egy első világháborús, repülős kalandfilm: Flyboys – Égi lovagok (Duna, 21.40). Ugyanaz, pepitában, mint mondjuk az igen hasonló témájú, német Vörös báró, hasonló hibákkal, túlzásokkal és tévedésekkel, talán valamivel jobb filmen. A csatajelenetek mindenképpen látványosabbak, a főszerepben pedig nem egy vörös német báró, hanem egy fekete, és néhány fehér, nagyon lazzza amerikai áll. Ül. Repül.

Ezalatt Kísért a múlt (Viasat3, 22.00) is, egy meglehetősen sablonos, kissé didaktikus, de valóságalapú tárgyalótermi drámában, mely egy rasszista indítékú, több mint harminc éven át húzódó gyilkossági per történetét meséli el. Sok Whoopi Goldberg, korrekt Alec Baldwin és remek James Woods.

Steven Spielberggel kezdtük a mai ajánlót és vele is zárjuk: a már bőven az éjszakában futó München (TV2, 0.30) című drámája nemcsak azért érdekes, mert benne a mester ezúttal nem mesél, hanem valós történelmi eseményt, a müncheni olimpián az izraeli sportküldöttség ellen elkövetett véres merénylet körülményeit elevenít fel. A film nagy részben Magyarországon forgott, így sok magyar színész és ismert magyarországi helyszín is feltűnik benne, néha alig, máskor éppen eléggé felismerhetően. (Bővebben)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!