Mit nézzünk ma a tévében?

Szombat, július 12.

Az esti első ajánlat egy nagy, romantikus klasszikus. Jean-Paul Rappeneau szerintem minden kihozott Rostand Cyrano de Bergerac (FEM3, 19.10) című komédiájából, amit egy filmben, sok pénzzel ki lehet hozni, úgy, hogy az azért ne legyen gyökeresen más, mint az eredeti irodalmi mű. Sajnos, a magyar szinkron azonban pocsék, szinte csikorog az Kétely - Meryl Streepigyekezet, ám rendszerint mégis “leválik” a hang a szereplőről. De legalább a fordítás hibátlan, és Depardieu is telitalálat a címszerepre.

 

 

A következő film viszont hibátlan. A John Patrick Shanley által írt és rendezett (sok Oscarra jelölt) Kételyben (Paramount Channel, 20.00) egy furcsa pap-tanár (Philip Seymour Hoffman) érkezik a mélyen vallásos közösségbe, aki gyorsan az iskola tanulóinak kedvencévé válik felvilágosult, humánus pedagógiai módszereinek köszönhetően. Az intézet vaskalapos főnővére (Meryl Streep – a képen) azonban magát, a villásfarkú sátánt látja a férfiban és boszorkányüldözésbe kezd. Erősen ajánlott e bölcs, okos, ráadásul izgalmas film megtekintése, főleg a mai, “vészterhes időkben”. (Bővebben)

Az eutanázia sok vitát kavaró témaköréhez szól hozzá, az előző filmhez mérhető mértékben a következő ajánlat: a Dr. Halál (Cinemax, 20.00) Dr Jack Kevorkian küzdelméről szól, melyet az ún. “kegyes halál” legalizálása érdekében folytatott hosszú időn keresztül. A címszereben Al Pacino remekel, s ehhez az alkalmat Barry Levinson termeti meg. (Bővebben)

Később, bár sokszor vetített, de attól még érdekes mozi a Vanília égbolt (SuperTV2, 21.20) is, mely Alejandro Amenábar Nyisd ki a szemed című filmjének hollywoodi remake-je, ami véletlenül egészen jól sikerült. Köszönhető ez persze, a feldolgozó Cameron Crowe nyilvánvaló tehetségének is, Amenábar aktív közreműködésének is, valamint a részben azonos, szemrevaló és tehetséges szereplőgárdának is: Pénelope Cruz mindkét film egyik női főszereplője, mellette ez alkalommal Cameron Diaz domborít, Tom Cruise őszinte csodálatára. (Bővebben)

A focivébé bronzmeccsét akár kiválthatjuk ezzel is, de John Ford gigantikus western-tablójával, A vadnyugat hőskorával (Duna, 21.25) biztosan. E film címében, és magában, benne is, egy évtizedeken átívelő családregény formájában ott van minden, amit a klasszikus westernről, mint műfajról és mint amerikai népmeséről, folklórról tudni érdemes: how West was won.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!