Mit nézzünk ma a tévében?

Vasárnap, szeptember 7.

Igen érdekes, tanulságos film rögtön az elejére Mister Johnson (RTL II, 19.00) története. A címszereplő egy törekvő, tanult fiatalember, aki a múlt század húszas éveiben teljesített szolgálatot egy nigériai brit kolónián. Fekete létére britnek tartotta magát, holott soha nem élt Angliában, viszont a fehére számára, minden igyekezete ellenére, sosem lett velük egyenrangú. Lefelé taposott, felfelé nyalt – aminek szomorú eredménye meg is fog mutatkozni Bruce Beresford remek kis mozijában.

 

 

Kramer kontra Kramer - Dustin Hoffman és Justin HenryBuz Luhrmann A nagy Gatsby (HBO, 20.00) sorrendben hatodik adaptációjának elején levezényel egy olyan partit, hogy annak láttán a néző füle is kettéáll, később azonban F. Scott Fitzgerald ide, Leonardo DiCaprio oda, szép lassan belesimul a decens hollywoodi mainstream unalmába. (Bővebben)

1980-ban a Kramer kontra Kramer (ATV, 21.20) kapta a Legjobb filmnek (Stanley R. Jaffe producer, mert ugye, ezt mindig az adott producer kapja), a Legjobb rendezőnek (Robert Benton), a Legjobb adaptált forgatókönyvnek (szintén Robert Benton), a Legjobb férfialakításnak (Dustin Hoffman) és a Legjobb női mellékszereplőnek (Meryl Streep) járó Oscar-díjakat. Konkrétan arról van szó tehát, hogy ez a film simán lekaszálta a cécó “tetejét”. Na, de mikor volt már 1980… vethetnénk közbe, teljes joggal. Régen. Viszont ahogy nézzük a mostani évek Oscar-felhozatalát, semmi sem szembetűnőbb, hogy milyen ropogósan friss, üde és lendületes még mindig ez a film… Nemrégen néztem meg -mintegy véletlenül- újból a Kramer…-t, és le voltam nyűgözve. Amúgy, az ifjabbak kedvéért, egy válás története a film, melyben a gyereket a komoly karrier előtt álló apának ítéli a bíróság. A döntés gyökeresen felforgatja az apa életét… (lásd a képen) Mosoly, könnyek, még könnyek, még mosoly – aztán a kiábrándító végkifejlet.

A Négy esküvő, egy temetés (Story4, 21.30) ezerszer látott, és ezeregyedszer is lazán megnézhető, atombiztos romantikus komédia, Andie MacDowell-el és Hugh Granttel, plusz Kristin Scott Thomasszal.

Az 1966-ban bemutatott Szakadt függöny (Duna, 21.35) című (politikai) thriller viszont inkább csak Paul Newman égszínkék szemei iránt rajongó nézőknek ajánlható, mert Alfred Hitchcock ekkor már hanyatló életművében sem tölt be jelentős szerepet.

Azt mondják a Coen-testvérek, hogy A félszemű (TV2, 23.50) című westernjükben Charles Portis 1968-as azonos című (True Grit) regényéhez nyúltak vissza, nem pedig simán lemásolták annak egy évvel későbbi, Henry Hathaway által rendezett és John Wayne címszereplésének Oscart is hozó első filmadaptációját. A vicc kedvéért íme a ’69-es film meglehetősen alapos trailere, érdekes lesz majd utána összehasonlítani annak kulcsjeleneteit a Coenék filmjének alkalmas snittjeivel. Teszt ma, elsősorban baglyoknak. (Bővebben)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!