Nyilván mindenki az X-faktort nézi (Hajrá Shrek!), aki bújt, aki nem. Aki nem, annak a következőkből javasolnék: Nem mondom, hogy hibátlan életrajz a Hemingway és Gellhorn (Cinemax, 20.00) című film, főleg, hogy elsősorban a saját macsóságába vetett hitébe végül belehaló híres író és a címben említett újságírónő bonyolult, igen hullámzó kapcsolatára próbál fókuszálni mintegy 155 (azaz százötvenöt) hosszú, olykor viszont igen pikáns percben. Azonban vetül azért itt némi fény az író részint bonyolult, részint százasszög-egyszerűségű személyiségére, de a korra is, melyben élt. Hemingwayt Clive Owen, Gellhorn kisasszonyt pedig Nicole Kidman alakítja a népes, és sok helyen igen ismerős szereplőgárdában. (Bővebben)
Steven Spielberg bő háromórás holokauszttablója, a Schindler listája (Paramount Channel, 20.00) egy normálisabb világban készült és egy normálisabb országban élő, normális embereknek mesél egy rettenetes, embertelen világról, ami felé mi haladunk.
Snitt. Őfelsége titkosszolgálatában (Duna, 20.45) szolgált annak 007-es ügynöke, James Bond, mármint Ian Fleming történetei szerint, akit ezúttal a legkevésbé népszerűGeorge Lazenby alakítja – az egyik legjobb korai Bond-filmben.
A Sivatagi cápák (Viasat3, 21.00) semmiképpen nem valami ostoba, lövöldözős, zászlólobogtatós akciófilm, hanem inkább háborús dráma. Sőt, ha akarom, afféle a Kelly hőseire (film+, 19.00!) hajazó szajrémoziként is megállja a helyét, amellett, hogy kifejezetten tisztességes, objektív képet nyújt az Öböl-háború katonai valóságáról, a korabeli Irakról és Kuvaitról. (A képen Mark Wahlberg, George Clooney és Ice Cube).
A sas (Story4, 21.25) című szandálos, kardozós történelmi(es) kalandfilmet a magyar származású Kevin Macdonald forgatta nagy részben nálunk, magyar színészekkel is, magyar stábbal is. A történetben egy bizonyos Marcus Aquila (Channing Tatum) 20 évvel azután (i.sz. 140-ben), hogy Britanniában eltűnt már egy római légió, az esős szigetre érkezve próbál rendet rakni a renitenskedő brit törzsek között/felett… Aqulia non captat muscas. Vagy mégis?
Na, de vissza a mába, a Közel-Keletre. A Hazugságok hálója (RTL Klub, 23.10) Ridley Scott beszédes című, politikai thriller-műfajú dolgozata a CIA közel-keleti ténykedéseinek témájában, többek között Leonardo Di Caprióval és Russel Crowe-val. (Bővebben)
Éjszakai ajánlat: Robert Altman szerintem méltatlanul alábecsült Dr. T és a nők (m1, 23.25) című, maró szatírájában Richard Gere egy nők által körülrajongott nőgyógyászt alakít, akinek paradicsomi élete fölé egyre több sötét viharfelhő gyülekezik. (Bővebben)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: