Az m1 Németországot látja ma vendégül, ami a gyakorlatban három film bemutatását jelenti. Először megnézhetjük, mi történt a hajdani Klinika szereplőivel (Klinika – Húsz év múlva – m1, 14.35, m2, 21.40), majd miután fociztunk, agyat mostunk, mesét hallgattunk és Magyarországot szerettünk, valamint még! Sok! Más! Hazafias!!!! Dolgot!!! műveltünk, jön egy tavalyi Tetthely-epizód is (Isten hozott Hamburgban! – m1, 22.15). Természetesen, a legérdekesebb film marad utoljára. A Soha nem tudhatod(m1, 23.50) című dráma hőse egy kamaszfiú, aki azzal tűnik ki társai közül, hogy pontosan érzékeli korának társadalmi, szociális és egyéb más problémáit, ráadásul ezt a felismerést képes artikulálni is verseiben, rapdalaiban. Ezt a képességét azonban a külvilág (a tanárok, a társai, a szülei) nem díjazza, sőt deviánsként kezelik, őt magát tekintik problémának, holott éppen ő az, aki a valódi problémákra felhívja a figyelmet…
Minderre, mintegy válaszként, a szomszédban megtalálják a fehérek közt az európait ésThomas MannA Buddenbrook ház című klasszikus regényének 2008-ban készült, 145 perces, pompás kiállítású filmadaptációját tűzik műsorra (Duna, 20.55).
Ekkor azonban már bőven megy Az olasz meló (SuperTV2, 19.25), ami semmiképpen nem “nagy film”, azonban a komoly szereplőgárda (Mark Wahlberg, Charlize Theron, Edward Norton, Seth Green, Jason Statham, Donald Sutherland, stb.) és a műfajilag tiszta, ügyes rendezés (F. Gary Gray) mégis egy igen kellemes, szórakoztató mozit eredményez. (Bővebben)
Azt is megtudhatjuk közben, hogy vajon Miért rosszak a magyar filmek? (m3, 20.25)Fejér Tamás 1964-es szatírájában Gábor Miklós játssza azt a filmírót, aki olyan jó író, hogy rá sem ismer saját művére.
A Szemtől szemben (film+, 21.00) leginkább ma már arról híres, hogy ez az a mozi, melyben először játszik együtt közös jelenetben Al Pacino a másik italo-amerikai színészikonnal, Robert De Niróval, pedig amúgy sem rossz darab. Michael Mannnagylélegzetű (173 perc+reklám!) filmje egy klasszikus rabló-pandúr történet, amiben Al a zsaru, Bobby a bankrabló. Két, még igen jó formában lévő, zseniális színész parádés párharca.
Az Egy becsületbeli ügyben (ATV, 21.00) viszont Jack Nicholsont (a képen) utálhatjuk, aki itt most egy nagymenő tábornokot, egy pöffeszkedő, arrogáns köcsögöt játszik. Szerencsére, itt van Demi Moore és Tom Cruise, akik letörik az arcát. Az amerikai tengerészgyalogosok között játszódó izgalmas, és komoly gondolatokat is felvető bírósági drámát Aaron Sorkin írta, nyilván ezért is remek mozi.
Nem sokkal később Sandra Bullock is partot ér a Féktelenül 2.-ben (RTL Klub, 21.15), miközben Willem Dafoe szemeket villant.
Felix Van Groeningen igen erős Alabama és Monroe (Cinemax, 21.35) című filmjében a halál játszik igen komoly szerepet. A belga rendező kíméletlenül egyenes, őszinte, leplezetlenül mindent megmutató, naturalista szemlélete itt a szülői szeretet és a szülők a szerelemben és a tragédiában egymás iránt érzett bonyolult, összetett érzelmeinek megragadására irányul: két belga countryzenész lángoló szerelmének vagyunk tanúi, melynek gyümölcse – kislányuk – halálos betegségben szenved. (Bővebben)
Robert Redford rendezői pályafutásának veretes, masszív darabja A cinkos (Story4, 21.35) című politikatörténeti dráma, mely Abraham Lincoln elnök meggyilkolását követő szégyenletes koncepciós per történetét meséli el a kitartó érdeklődőknek.
A tűz martaléka (TV2, 23.25) című drámában Audrey (Halle Berry) egy tragikus közjátékban egyedül marad két pici gyerekével. Egyetlen segítsége elhunyt férjének hajdani gyerekkori barátja, a jelenleg masszív heroinfüggő Jerry (Benicio Del Toro). A filmet rendező Susanne Bier eddigi tevékenysége biztosíték arra, hogy bár nem ússzuk meg könnyek nélkül, túl mélyre azonban mégsem süppedünk az érzelgősség feneketlen mocsarába.