Gondolom, az X-faktor és a Játék téthatárok nélkül című vetélkedő lenyúlja a nézők nagy részét. A maradék boldogulhat például Jennifer Anistonnal és Vince Vaughnnal, akik szerelmesek lesznek egymásba, gyorsan össze is költöznek – de aztán a szerelem elszáll, és marad helyébe egy kiállhatatlan izé. A Szakíts, ha bírsz (TV2, 19.00) című romantikus komédia ugyan nem a valóságon alapul, de akár alapulhatna is, már amennyiben jól emlékszem a bulvárlapok néhány évvel ezelőtti híreire. (Jól emlékszem.)
James Bond szerepében ezúttalRoger Mooremutatkozik be. A mai darab az Élni és halni hagyni(Duna, 20.55).
A nyughatatlan(SuperTV2, 21.30) című filmből viszont a legendás, és legendásan zűrös életet éltJohnny Cashnevű countryénekes életét ismerhetjük meg, az énekes kíméletlenül őszinte önéletrajza alapján,James Mangold rendezésében, Joaquin Phoenix (a képen) és Reese Whiterspoonremeklésében. Az utóbbi Oscart kapott ezért, de az előbbi kettő is megérdemelte volna, a film ugyanis kvázi remekmű a maga műfajában. Érdekesség, hogy a filmben elhangzó dalokat is a színészek játsszák, éneklik, semmi playback.
Mindeközben a Tintaszív (Cool, 21.30) egy tipikus hollywoodi mesefilm, erős fantasy-hatásokkal. A német Cornelia Funke Tinta-trilógiájának első filmes darabja gyakorlatilag azt meséli el nézőinek, milyen fantasztikus dolog olvasni. Mondom, olvasni: amikor a fehér lapon sorakozó fekete betűkből lelki szemeink előtt megelevenedik a leírt történet, életre kelnek annak szereplői, és beindul a fantázia (vagyis a fantasy) a kobakunkban. Látvány, bűbáj, cukor, méz.
Később az eheti mozipremierek egy részéhez elég szorosan kapcsolódó filmekkel találkozhatunk (újra). Terry Gilliam Zéró teorémája annak a trilógiának a befejező darabja, amelynek második része a 12 majom (Story4, 21.35). Az éjsötét disztópiában a Bruce Willis alakította pacák utazik vissza a múltba kideríteni, honnan jön az a vírus, mely a jövőben el fogja pusztítani az emberiség 99%-át (ebola vajon mi?). A jövőből jött ember a múlt számára felfoghatatlan tudásával, szokásaival persze őrültnek tűnik, így be is zárják egy elmegyógyintézetbe (akkor nálunk bukta van, hiszen a Lipót már zárva…). A filmben még Brad Pittnek is van jelenése, ami Golden Globe-ot és Oscar-jelölést ért neki…
Akik viszont inkább a Nolan-féle Csillagok között-ben látható, színes-szagos giccsbe csomagolt látványfilozófiát szeretik, azoknak jó választás lehet (bár már nyilván látták) aDustin Hoffman, Samuel L. Jackson és mások mellett Sharon Stone-nal is villantóA gömb (Viasat6, 22.00) című mélytengeri sci-fi, de még inkább a Napfény (RTL Klub, 23.10), a Gettómilliomossal, a Trainspottinggal és más filmjeivel magának komoly tiszteletet kivívó Danny Boyle alkotása, ami nem tudományos hiteltelensége, meseszerűsége miatt rossz film. A színészi játékkal sincs baj (Cillian Murphy egyenesen remek), mint ahogy a film képi világával és a hangkörnyezetével sem. Ezek egészen fantasztikusan szólnak, látszanak és egyediek. A film alapjaiban (cselekményszervezésében, az előkészítetlen, logikátlan fordulatokban, a szereplők motivációinak zűrzavarában) van elcseszve, de hátha ma estére elég lesz, és ennek fényében talán nem tűnnek ablakon kidobott pénznek a Nolan-filmre elvert ezresek sem.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: