Az elnök emberei (AMC, 18.45) klasszikus verziója egyaránt kötelező penzum a politika és az újságírás iránt érdeklődőknek. Alan J. Pakula filmjében két újságíró (Robert Redford és Dustin Hoffman – a képen) ered nyomába a Nixon elnök leköszönéséhez vezető Watergate-botrány okainak és okozatainak, a bravúros nyomozás során feltárt összefüggések azonban talán túl messzire vezetnek…
Utána a George Orwell hírhedt, ám sajnos túlontúl sokszor emlegetett disztópiájából az angol Michael Radford által 1984-ben rendezett -igen tisztességes- film következik, főszerepben John Hurttel. A film látványvilágáért pedig a később komoly karriert futó Roger Deakins felel: 1984 (AMC, 21.00).
Tony Kaye kultikus, de ma már kissé didaktikusnak tűnő Amerikai história X (Viasat3, 21.00) című filmje elsősorban a liberális/demokrata közönség számára lehet fontos mozgóképes segédanyag. A film ijesztő pontossággal mutatja be a neonáci skinhead szubkultúrát, annak amerikai vadhajtásait, jellegzetes karaktereit, társadalmi hátterét, motivációit és mindennapjait, azonban a filmbeli testvérpár jellemváltozásai már igencsak elnagyoltak, idealizáltak. A nagyobb srác (Edward Norton) esetében még áll a dolog, de a kisebbik (Edward Furlong), kvázi bemondásra történő megjavulása már több mint hihetetlen. Túl nagy és túl mélyen gyökerezik ez a gyűlölet, hogy egy mozifilmben tisztességesen fel lehessen dolgozni: az Amerikai história X egy jó, de közel nem jeles kísérlet erre.
Az utca királyai (Cool, 21.10) viszont korrupt Los Angeles-i rendőrök között zajlik, akiket például Keanu Reeves, Forest Whitaker és Hugh Laurie alakít. Az utóbbi ráadásul még azt is bebizonyítja, hogy még Dr. Háznál is nagyobb rohadék tud lenni. Jó dumák, ötletes akciók egy tökös filmben.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: