BoKa. Manapság nincsen nálunk ünnep foci nélkül, még akkor is, ha még mindig Puskáshoz kell visszanyúlnunk az igazi labdarúgásért… Puskás őrnagy elvtárs múltjában azonban akadnak foltok, de nem is azért szeretjük, mert olyan hetykén lóbálta a Kalasnyikovját az 56-os barikádokon… De a Mikulás sem ő volt, még akkor sem, ha kedélyességéről, barátságosságáról legendák keringenek. Hogy valójában milyen ember volt Puskás Öcsi, azt viszont megtudhatjuk Almási Tamás remek portréfilmjéből, a Puskás Hungary-ból (film+2, 13.15), már amennyiben nem utáltuk még meg végérvényesen a magyar focit, mint olyat. (Bővebben)
A mai napra rendelt fantasy a méltatlanul alulértékelt Csillagpor (TV2, 13.45), mely igencsak elveszett bemutatása idején a Gyűrűk ura, Harry Potter és a többi, óriási hírveréssel taroló, hasonló műfajú filmek öldöklő versenyében. Hendikepes pozíciója ellenére, mégis minden ízében, eresztékében felveszi a versenyt a “nagynevű” konkurenciával. (Bővebben)
Bár a karácsonyi tematikába nem igazán illeszkedik, viszont a napjaink bel- és külpolitikai történéseinek megértéséhez nem árt talán tisztában lenni azzal, hogyan csinálják a politikát az igazán nagyok: A hatalom árnyékában (AMC, 18.15) című remek politikai dramédiában az amerikai politikacsinálás színfalai mögé kukkanthatunk be,George Clooney, Ryan Gosling, Philip Seymour Hoffman és mások segítségével. (Bővebben)
Cécile Aubry világhírű gyerekregényének legújabb filmváltozata minden ízében, pillanatában a természet megfellebbezhetetlen szépségét közvetíti (lásd a képen), ebben a tekintetben akár egy míves, fantasztikusan fényképezett dokumentumfilmnek is megfelelő, mely a Francia-Alpok flóráját és faunáját mutatja be egy könnyen érthető, egyszerű vonalvezetésű kerettörténetben. Erénye azonban ennek a Belle és Sébastien-verziónak (m1, 20.10), hogy a történet is megáll a lábán ebben a nagy szépségben. (Bővebben)
A FOX viszont már szilveszterezik, hiszen a Szilveszteri durranások (FOX, 21.15) apropója egy szilveszteri buli, melyen tíz évvel korábban végzett cambridge-i diákok jönnek össze egyikük vidéki kastélyában egy évbúcsúztató bulira. Az elmúlt évtized azonban már mindannyiuk életében maradandó nyomokat hagyott… A közhelyesnek tűnő, de egyáltalán nem közhelyes -kissé Woody Allenes- történetet Kenneth Branaghrendezte, aki játszik is benne, Stephen Fry, Emma Thompson, Imelda Staunton, Hugh Laurie és mások mellett.
A Néri Szent Fülöp életét taglaló A mennyországot választom (m1, 21.55) című tévéfilm második része is erősen ajánlandó, elsősorban a benne rejlő, és nem feltétlenül egyházi vonatkozású erkölcsi útmutatásai végett. (Bővebben)
A priori mondom a Hisztéria (Cool, 22.45) című romantikus vígjátékot, mely a viktoriánus Londonban játszódik, ahol is egy ifjú orvos (Hugh Dancy) altesti masszázzsalpróbálja gyógyítani a hölgyek körében terjedő, veszélyes betegséget, a hisztériát. Csoda, hogy hosszú sorok kígyóznak a rendelő előtt? Az éppen erőre kapó feminista mozgalmak egyik prominense azonban átlát a szitán és kuruzslónak kiáltja ki az ifjú orvost…
A szivárványvarázsló (m2, 23.50) is érdekes lehet, már amennyiben egy finn-grúz-holland-német-olasz koprodukciót önmagában érdekesnek tartunk. Nana Dzordzhadzemeseszerű szimbolikával operáló filmje egy ártatlanul börtönbe zárt férfit mutat be, aki miután szabadult, látja, hogy felesége elhagyta, a gyermekei pedig idegennek hiszik. A férfiben ekkor valami meghasad, elfordul saját világától, ám egyúttal különös képesség is ébred benne: képes megváltoztatni az időjárást, sőt, akár szivárványt is fest az égre… Hmm.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: