Gondolom, éppúgy elegünk van már a karácsonyi lónyálból, mint a bejgliből, úgyhogy ugorjunk! Mondjuk, ugorjunk, méghozzá fejest, az afrikai dzsungelbe… A Gorillák a ködben (Story5, 19.00) című film Dian Fossey etológus 1988-ban készült életrajza. Fossey 18 évet töltött a ruandai őserdőben a hegyi gorillák között, s ezalatt rájött, mekkora mocsok is az ember. E megállapításra aztán éppen saját tragikus sorsa teszi ki a felkiáltójelet… Sigourney Weaver (ő játssza Fossey-t – a képen) mindenesetre megérdemelt volna egy Oscar-díjat ebben a feminista és harcos zöld felhangokban is gazdag filmben nyújtott alakításért.
Az HBO-csoport viszont saját magát döfi hasba Woody Allennel, hiszen két csatornán is a brooklyni mester filmjét adja, ráadásul, ugyanabban az időben: a ’92-es Férjek és feleségek az HBO Comedyn, 20.10-től, míg a tavalyi Blue Jasmine az HBO2-n kezd,20.20-tól. Az első film még a korai Woody-t idézi, sziporkázik és savaz egyszerre, párkapcsolatok, válás, és effélék tárgykörében osztja az éceszt e filmben, népszerű színészek segítségével – van gyakorlata a témában. A másik film egy nő története, a jól ismert, decens, liberális, értelmiségi társaságból, aki már halálosan unja az évtizedek óta, egy családregény dagályosságába való, állandó civakodást, az állandó témákat és áskálódásokat és dönt. Woody Allen tavalyi filmje ezúttal Cate Blanchett-et segítette hozzá igencsak megérdemelt Oscar-díjához. (Bővebben)
Ahogy viszonylag könnyen „levehető” a 2 nap New Yorkban (AMC, 21.00) címéből, a film helyszíne ezúttal New York, bár Marion, a francia fotós (Julie Delpy) már lecserélte enyhén neurotikus barátját, Jacket (akivel anno 2 napot töltött Párizsban, mit ahogy legutóbb tegnap is láthattuk). Most Mingusszal (Chris Rock) él, akivel ugyanannál a magazinnál dolgoznak. (Bővebben)
Az Egy veszedelmes elme vallomása (Paramount Channel, 21.45) friss, lendületes, csavaros és pontos film – nem kell bedőlni az első 20-25 percnek! Közel sem arról van szó, hogy egy újabb Amerikai Pite-klónt nézünk… A történet Charles Hirsch Barris életét meséli el, aki írt popszámokat, volt sikeres tévés producer, emellett felelősnek tartja magát az amerikai kultúra agyzsibbasztó, gyermeteg szórakoztatással való szennyezéséért is. Ezen felül pedig, állítólag a CIA állítólagos parancsára, meggyilkolt harminchárom embert. Figuráját a kitűnő Sam Rockwell kelti életre, de mellette egy sor hírességet is láthatunk kisebb-nagyobb, sőt, saját maguk szerepében is.
A Pénzcsináló (ATV, 21.50) viszont egy hajdani, nagyreményű baseball-játékosból legendás játékosügynökké avanzsáló férfi valós története. Kvázi sportdráma, egy karriertörténet, amit Aaron Sorkin forgatókönyve, valamint Brad Pitt és a nemrégiben elhunyt Philip Seymour Hoffman próbál -szolid sikerrel- érdekessé tenni. (Bővebben)
A leleményes Hugó (SuperTV2, 21.50) Martin Scorsese gyerekfilmje, melyben Hugót órásmester édesapja már kisgyerek korában megtanította a szakma összes rejtelmére. Mikor Hugo megárvul, részeges bácsikája veszi magához, aki az egyik pályaudvar mindenese. Bezárja Hugót a pályaudvar óriási óraszekrényébe, hogy ő tartsa karban az órákat, amíg ő nyugodtan piál. Egy nap a pályaudvar egyik játékbutikjának morózus, öreg tulaja fülön csípi, mivel azt hiszi, Hugo elcsent tőle valamit. Hugo hiába bizonygatja ennek ellenkezőjét, az öreg elveszi zsebeinek összes tartalmát, csipeszeket, műszerész-csavarhúzókat, nagyszámú rugót és fogaskereket, valamint azt a noteszt, amit apja hagyott rá, tele műszaki rajzaival és működési ábráival egy csodálatos szerkezetnek… (Bővebben)
A nap legérdekesebb filmje, a Lourdes (m2, 01.15), nézhetetlen időpontban kerül adásba. A címbeli, dél-franciaországi kisváros az egyik leglátogatottabb katolikus zarándokhely. Hívők és betegek milliói érkeznek ide évről évre csodás gyógyulásért imádkozni, abban a reményben, hogy innen már egészségesen térhetnek haza. A film kerekesszékben élő főhősnője csupán kirándulni szeretne és néhány napra kiszakadni az egyedüllétből… A filmet író-rendező Jessica Hausner tiszta hittel, de legalábbis várakozással szemléli a hősével bekövetkező csodát, ám ez nem tartja vissza attól, hogy finom humorral, a visszásságokat éles szemmel észrevéve jól elironizálgasson a lourdes-i csoda-bizniszen. (Bővebben)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: