Mit nézzünk ma a tévében?

Csütörtök, január 29.

Elsőnek jöjjön Az áruló (AMC, 20.00), egy amolyan “jackbaueriánus“, terroristás thriller (tehát nem biztos, hogy másfél óráig elengeded a fotel karfáját…), mely az FBI köreiben megbúvó, címbeli tulajdonságokkal bíró figuráról, valamint Amerikában buszokat robbantani készülő arab terroristákról szól. Főszerepben Guy Pearce, Don Cheadle és Jeff Daniels.

 

 

pop, csajok, satöbbi - john cusackPicit később kezdődik a Pop, csajok satöbbi (m1, 20.30) című kultuszfilm. Stephen Frears, Nick Hornby, valamint a főszerepet is eljátszó John Cusack (a képen néhány bakelitlemez között) vígjátékában minden benne van, amit a nyolcvanas évek popkultúrájáról tudni és újra átélni érdemes. Ezt persze úgyis tudja mindenki, akinek ez egyáltalán jelentett bármit is… Nekik akárhányszor nézhető, üdítő, fiatalító film ez, a fiatalabbaknak történelem. remélhetőleg, szórakoztató történelem.

A háborús filmek műfajában egyedülálló vállalkozásnak számít Clint Eastwoodé (a mozikban futó új filmjét, Az amerikai mesterlövészt épp a fél világ próbálja lenyelni, vagy kiköpni – nemsokára én is megmondom, mi a teendő vele…), mely két nagyszabású filmeposzban próbálja meg feldolgozni a második világháború egyik legvéresebb csendes-óceáni ütközetét, mely Iwo Jima szigetének elfoglalásáért zajlott. Az egyik film természetesen amerikai szemszögből ábrázolja a híres, emblematikus szoborban is megörökített vérszivattyút, a másik viszont az ellenség, Japán szemszögéből festi meg ugyanazt. Ma az amerikai verzió, A dicsőség zászlaja kerül levetítésre (Viasat3, 21.00). (Bővebben)

Alternatívaképpen a Bölcsőd lesz a koporsóddal (film+, 21.00) tehetünk egy rövid, de velős kirándulást a vegytiszta, azonban nem túl intenzív agytevékenységet igénylő akciófilmek világába. Amit azonban Jet Li nyújt ebben a filmben akrobatika (kung fu) terén, az mindenképpen megér egy pillantást: bővebben.

Kevés vallásos szekta ért el olyan filmkarriert, mint a Németalföldről Amerikába (gazdaságilag) menekült amisok, akiknek legfőbb jellemzője, hogy megállt velük az idő. A mai napig nem használnak gépeket, elektromosságot, és más efféle ördögi machinációkat, ők megmaradtak abban a korban, amikor megérkeztek az Újvilágba: a XVIII. században. A Bibliát szó szerint vevő, szerényen élő amisok, akik érthetően elvileg még azt sem tudják, mi az a film, mégis főszereplőivé váltak egy csomó történetnek, kriminek és krimisorozatnak, vígjátéknak és még vígabb játéknak. Ez utóbbiak közül egy a Szegény embert az Amish húzza (Story4, 21.35) rettenetes című, ellenben mégis nézhető humorú darab, melyben egy nagymenő, New York-i pár (Kristie Alley és Tim Allen) menekül az adóhatóság elől, és éppen e jámbor közösségben talál előlük menedéket… (Most azért gondoltam egy csúnyát az adócsalás hazai vonatkozásairól.)

Mike Figgis 1994-es Magánórák (Paramount Channel, 21.40) című drámájában a kitűnő Albert Finney alakít egy angol magániskolában tanító klasszikafilológust, akit egy nap korára, valamint népszerűtlenségére való utalással elbocsájtanak állásából. Otthon zsémbes felesége (Greta Scacchi) természetesen nem örül a hírnek, ám ettől függetlenül már évek óta csalja az öreget. A tanárt maga alá temetné sorsa, mikor egy hajdani tanítványa jelentkezik nála azzal, hogy az ókori görög és latin irodalomban szeretné megtalálni a tudományos üdvösséget…

Aki bújt, az bújt, aki nem, annak maradt Hét tonna dollár (Duna, 22.00) a nagy “kis”Kabossal.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!