A szokásos “izéket” hagyjuk, helyettük inkább Az öreg hölgy és a testőr (RTL+, 19.00), című édes kis semmiséggel kezdjük a ma esti ajánlót. A történet a Miss Daisy sofőrjekliséjének egyik variációja, 1994-ből. A gonosz(kodó), zsémbes és pipifaxos matróna ezúttal Shirley MacLaine, aki valaha a Fehér Ház lakója is volt. A hölgy itt nem sofőrt, hanem egy sármos, fiatal testőrt (Nicolas Cage) kap hajdani státuszának megfelelően – a továbbiakban azonban nagyjából megy minden, mint ahogy azt láttuk már… Az öregasszony ezerrel szívatja ifjú, lelkes testőrét, de aztán megszeretik egymást (nem úgy!), és nevetünk, sírunk egyszerre.
Az alternatíva, ha lehet, még könnyedebb habos-babos, a Nathalie második élete(Story5, 19.00). Egy csókkal kezdődik a történet, egy csókkal, ami a lehető legváratlanabb időben és helyen csattan el, a lehető legelképzelhetetlenebb párok között. A romantikus komédia ettől lesz az, ami, hiszen ha egy tökéletesen össze nem illő pár egy lehetetlen élethelyzetben találkozik, annak csakis szerelem lehet a vége (vagy semmi nem lesz belőle, de arról meg minek filmet csinálni), a bájos Audrey Tautou kisasszony és a sármosan bumfordi Francois Damiens hathatós közreműködésével. (Bővebben)
Picit később, picit komolyabban Kevin Spacey egy meglehetősen excentrikus matematikaprofesszort alakít a 21 – Las Vegas ostroma (SuperTV2, 19.30) című filmben, aki a diákhitel “okos” törlesztésének egy lehetséges módozatát tanítja inkább kiemelkedően tehetséges diákjainak az ősrobbanás matematikai képlete, a Mandelbrot-halmaz és efféle lényegesen érdekesebb problémák helyett. Másképpen mondva, Black Jackkel a Harvardra, vagy még másképpebben, Ocean’s-trilógia kontra Esőember kontraGood Will Hunting. Nem rossz film ez, csak éppen mire az összes cselekménycsavarkicsavarodik, mi nézők már kicsit beleununk a sok matekba.
Egy rámenős, dörzsölt liberális újságírónő (Meryl Streep – a képen) az új afganisztáni katonai stratégiáról faggatja a feltörekvő, sima modorú és gátlástalan republikánus szenátort (Tom Cruise). Az újságírónő szélesen lendített szívlapáttal megy neki a vakítóan fehér porcelánfogsornak, azonban úgy pattan le róla, mint a gránitszikláról. Eközben egy politikatudomány-professzor (Robert Redford) arra próbálja rávezetni tehetséges diákját, aki tanulmányait abbahagyva önkéntesnek jelentkezik Afganisztánba, hogy vannak, akiknek egyetlen lehetősége a kiemelkedésre a katonai szolgálat, ám akinek kitűnő agya van, aki tehetséges, annak más utakon kell járnia. Gyávák és hősök (Galaxy, 19.50) kavarognak Robert Redford három szálon futó politikai drámájában. (Bővebben)
A hasonmás (Cinemax, 20.30) klasszikus alapanyagból, Dosztojevszkijkafkai rémálmából, A hasonmás című regényéből építkezik. A Submarine-nel ismertté vált angol Richard Ayoade merész, de korántsem az újdonság erejével ható adaptációjában Dosztojevszkij meghasadt személyiségű kishivatalnoka a jól ismert filmes utópiák (Modern idők, 1984, Brazil, stb.) bizonytalan idejű kliséi között jelenik meg. Az a világ, amelyben Simon James (Jesse Eisenberg) élni és dolgozni kényszerül, látszólag nyomasztó – azonban Ayoade-nak láthatóan fogalma sincs arról, milyen az, amikor egy rendszer valóban nyomaszt. (Bővebben)
A ma esti klasszikus Elia Kazan Tennessee Williams-feldogozása, A vágy villamosa(AMC, 20.40) lesz 1951-ből, a törékeny Vivian Leigh-vel és a rusztikus Marlon Brandóval (valamint Kim Hunterrel és Karl Maldennel, akik Leigh-vel együtt Oscar-díjat kaptak alakításukért).
A másnapos Bruce Willis (Az utolsó cserkész) helyett nézzük inkább Belmondót, a Jean-Pault, aki -testhezállóan- ökölvívóedzőt alakít az Ászok ásza (film+2, 21.00) című kalandfilmben, aki a berlini olimpia apropóján egy zsidó családot szeretne kimenekíteni a nácik fővárosából, nem kevés bonyodalom árán, de végül -borítékolhatóan- sikerrel.
Alternatíva a Szerelem és egyéb katasztrófák (FEM3, 21.00) című, Bridget Jones-, vagy Szex és New York-féle csajos történet, főszerepben például a tragikus körülmények között elhunyt Brittany Murphyval, Luc Besson produkciójában.
Érdekesség lehet a Királyi harc a napért (Duna, 21.00) című nagyszabású hollywoodi mese, mely Amerika meghódítása idején játszódik az inkák birodalmában, a hírhedt spanyol konkvisztádor Pizarro (Robert Shaw) és Atahualpa, az inka istenkirály (Christopher Plummer) között. 🙂
A Wonder Boys – Pokoli hétvége (Film Café, 21.35) aztán egy remekül szórakoztató, irodalom-közeli szösszenet a biztonsági mentés/másolat fontosságáról, masszív gandzsaillatban és rózsaszín köntösben, valamint tubával és döglött kutyával… Azokról a jól ismert pillanatokról mesél a film, amikor egyszerre jön össze minden és nem jön össze semmi. Remek színészek (Michael Douglas és Robert Downey Jr., valamint Tobey Maguire, Frances McDormand…) és remek betétdalok (Bob Dylan, Neil Young, John Lennon, stb.).
Az állatvilág és az ember kapcsolata a fő mozgatórugója A majmok bolygója: Lázadás(SuperTV2, 22.00) című sötét, borzongató sci-finek, amely méltó folytatása a klasszikus, sokszor és sokat idézett első résznek. Pici filozófia, jóval több látvány és kaland a filmben, mely leginkább arról szól, hogyan kúrjuk el a dolgokat mi, emberek. (Bővebben)
Késő estére Krumplirózsa (m1, 22.30), egy jól bevált, régi, nagy sikerű melodráma. Frankie (Michelle Pfeiffer) pincérnő egy New York-i kávézóban, és szeretne végre egy normális pasit, de nem egy olyan léha széltolót, mint Johnny (Al Pacino), az új szakács. Naná.