Vasárnap délutáni punnyadáshoz két filmet ajánlanék: Rob Reiner(pl. Bakancslista) filmjében, a Monte Wildhorn csodálatos nyarában (m1, 17.35) ugyan klisé halmozódik klisére, ez azonban mégsem fáj ezúttal, mégsem unalmas a történet, sőt, tán még néhány könnycsepp is elhagyja az érzelmesebb nézők szeme sarkát. Egy idős, mogorva, sértődött, megkeseredett, piás, kerekesszékbe kényszerült (stb.) író a címszereplő, Morgan Freeman remeklésében, aki már nem ír, csak piál tóparti házában. De jön a szomszédból egy bájos kiscsaj, majd egy másik bájos kiscsaj is, lesz kutya, vicces fogyatékos srác, haverok, buli, fanta. Mi kell még? Ja, egy szerelmi szál a sztoriban és a mogorva bácsi már nem is olyan mogorva… (Bővebben)
Terrence Mallick a kortárs film egyik legfurcsább alkotója, ritkán jelentkezik filmmel (bár mostanában mintha gyorsulna egy picit ez ügyben), de ha igen, akkor arra általában oda szoktunk figyelni. Témáiban sem éppen a mindennapok piszlicsáré ügyei érdeklik: Az új világ (RTL Klub, 15.05) című 150 perces “eposzi” tablójában például nem kevesebbet, mint Amerika új arcának megteremtésének meséjét tűzte ki célul, Pocahontas indián “királylány” és John Smith angol tengerésztiszt szerelmén való költőien méla, réveteg és rebbenékeny elmélkedésében. Óriási látvány és Hollywood színe-java, még az apróbb szerepekben is.
Az HBO ma esti bemutatója Stephen Frears 2013-ban négy Oscarra is jelölt életrajzi filmje, a Philomena – Határtalan szeretet (HBO, 20.00), Judi Dench (a képen) lenyűgöző jutalomjátéka. A fiatal korában megesett ír lány megható története szól az igaz katolikus hitről, annak értelmes, emberi gyakorlásáról, a hazaszeretetről, valamint az írek jellegzetes mentalitásáról is: zöld fű, fekete sör, határtalan lélek. (Bővebben)
A kitűnő fiatal színészt, James McAvoyt üdvözölhetjük az Üdv a mocsokban (PRO4, 21.00) című, igen érdekes angol krimi nyomozójaként. A sztori nem igazán ördöglakat, Londonban újra feltűnik egy veszélyes bűnöző (Mark Strong), így a McAvoy alakította zsarunak újra alkalma nyílik, hogy elkapja őt. A hajsza természetesen nem alakul ilyen egyszerűen – a film viszont sajátos, lebegős hangulatban ügyesen kerülgeti a műfaj unalmas, elcsépelt kliséit.
A Számkivetett (FEM3, 21.00) is elég jó film erre a vasárnap estére. Tom Hanks nagyot alakít a történetben, hízott is vagy 30 kilót a szerep kedvéért, amit aztán a forgatás alatt szépen le is adott. Emellett azonban felépít egy hiteles és igaz karaktert is, akinek sorsa a végére igencsak érvényes tanulságokat vet fel. Hanks egy csúcsmenedzsert játszik a filmben, aki egy repülőgép-szerencsétlenség túlélőjeként egyedül egy Csendes-óceánban fekvő, amúgy idilli sziget rabja lesz négy hosszú évre. A történet modern robinzonád, nemcsak egy nyilvános fogyókúra, egy nagyszerű példamese a pénzről, a hatalomról, az emberi kapcsolatokról és a valódi értékekről – természetesen hollywoodi felfogásban.
Aki esetleg valami látványosságra vágyna, az nézze a Halhatatlanokat (film+, 21.00)Tarsem Singh indiai származású videoklip-rendező meséjét, melyben az ókori görög mondavilág alakjai, Thézeusz, Phaedra, Zeusz, Poszeidón, Hyperion király és mások mentik meg az emberiséget az istenek bősz haragjától.
Bár Tom Cruise valójában július 3-án született (1962-ben), azért nem okoz gondot neki eljátszani azt a vietnami veteránt, aki Született július 4-én (Viasat6, 22.00), az amerikai Függetlenség Napján, kvázi az ottani szabadság ünnepén. Mindenki azt hitte, hogy ez egy kihagyhatatlan ziccer, ám Tom mégsem kapott Oscar-díjat, sem e filmért, sem másért, pedig megérdemelte volna (ezért is és másért is). Oliver Stone viszont kapott, hiszen ő is megérdemelte – a film jó és főleg nagyon igazságos.
Bár a Tiszta napfény (m1, 22.40) munkanélküli testvérpárja számára az élet eddig nem hozott sikereket. Norah (Emily Blunt) kissé lökött apjánál (Alan Arkin) dekkol, míg Rose (Amy Adams) takarítónőként próbálja eltartani magát és nyolcéves fiát. Ez a kiindulási pont, innen aztán minden csak romlik. Rose rendőr szeretője javasolja a kiutat: alapítsanak egy céget, mely különféle bűnesetek, gyilkosságok és öngyilkosságok utáni takarítást vállalná el, jó pénzért, hiszen ez főleg rengeteg vér, egyéb testnedvek és emberi maradványok jelentené. Ez a cég lesz a címbéli Sunshine Cleaning… A nővérek sorsa felívelni látszik – és a film a végére egy kedves, élet- és szeretetteli mesévé szenderül. (Bővebben)
A valóságban megtörtént eseményeket elmesélő, beszédes című Szex a neten (PRO4, 22.55) jut a végére, egy internetes karriertörténet, valamiféle furcsa ötvözete a Social Networknek, a Boogie Nightsnak és a Oceans’s-sorozatnak, némi Tarantinós szósszal leöntve – ettől függetlenül, abszolúte nézhető, érdekes darab. (Bővebben)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: