Mit nézzünk ma a tévében?

Hétfő, február 23.

Mindig ajánlom A messzi dél vadjait (Film Café, 20.50), ami egy sajátos és varázslatos világú, különleges film a hírhedt Katrina-hurrikán okozta traumáról, de áttételesen a pusztító, pusztuló világban való túlélésről, egy elbűvölő és életrevaló kislány (Quvenzhané Wallis – a képen) főszereplésével. (Bővebben)

 

 

A messzi dél vadjai - Quvenzhané Wallis 2

 

A királyt megölni (Film Mánia, 21.00) nem kell félnetek, jó móka lesz. Ezt ugyan nem Cromwell Olivér mondta furfangosan ebben a kosztümös történelmi drámában, hanem bizonyos Merániai János esztergomi érsek, méghozzá bizonyos Petur és Bánk bánoknak egy másik történetben, mármint, hogy nyugodtan vegyék vérét Gertrudisnak, II. András nejének, bizonyos összeesküvésnek nevezett hatalomféltés és más egyebek okán. Csúnya, zűrzavaros idők voltak ezek, csakúgy, mint volt Cromwell kora is, amikor a most ajánlott történet játszódik. 1645-öt írunk, amikor az angol polgárháború két győztese, Cromwell (Tim Roth) és Thomas Fairfax (Dougray Scott) éppen azon vitázik, amit a cím sugall.

A Frequency (Viasat3, 21.00) ezzel szemben egy igen nagy katyvasznak tűnik, de miközben nézzük – ha nézzük – azért helyére kerül benne minden, feltéve, ha nem ütközünk meg a fantasztikus, misztikus fordulatokkal operáló dramaturgián. Egy fiatalember (Jim Caviezel) egy CB-rádión kerül kapcsolatba apjával (Dennis Quaid), aki tűzoltóparancsnokként már harminc éve meghalt egy tűzesetben. A könnyes és misztikus család-újraegyesítés azonban titkos, ismeretlen eseményeket is felszínre hoz – ha ezen túl vagyunk, gyakorlatilag egy egészen korrekt sorozatgyilkosos-thrillerrel lesz dolgunk a továbbiakban.

Persze, sokkal jobb film ennél a Kínzó közelség (FEM3, 21.00), amiben egy boldog, fiatal házaspár életét zilálja szét egy gyermekét egyedül nevelő, önjelölt igazság bajnokát játszó, mélyen zakkant zsaru. Ez így önmagában még eléggé középszerű, közhelyes, akár melodramatikus történet rémképét is sejtetheti, ám a sztori blikkfangja itt a meglehetősen  nyugtalanító, rasszista felhangokkal bíró cselekményben rejlik. A pár ugyanis egy fehér férfit és egy fekete nőt jelent ez esetben, a zsaru pedig egy fajvédő fekete (Samuel L. Jackson).

A skandináv krimi egyik kultikus alakjának, Stieg Larssonnnak tetovált lánya elért Hollywoodba is, ahol David Fincher csinálta meg belőle saját verzióját, melyben Rooney Mara helyettesítette Noomi Rapace-t, Daniel Craig pedig Larsson alteregóját játssza. EzA tetovált lány (Cool, 21.10) azonban nekem nem jött be: bővebben.

Lesz viszont Matt Damon Jason Bourne-ként A Bourne-csapdában (TV2, 21.35), már annak, akinek nem folyik még ki a könyökén ez a valójában egyszer-nézős, hajszás-rejtőzködés, bújkálós akció-thriller…

Komoly, ma is aktuális témát boncolgat Kocsis Tibor díjnyertes dokumentumfilmje, a 2004-ben készült Új Eldorádó (Duna, 21.10). Verespatak tragédiája a mai napig fenyegető árnyként vetül Erdély és a Kárpátok természeti szépségeire, csodás falvaira, így sajnos a film bő évtized múltán sem veszt semmit aktualitásából. (Bővebben)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!