Dan Brown (és Ron Howard) Da Vinci-kódja (RTL II, 19.00) szerintem kb. addig érdekes, míg nem tudjuk, hová fut ki a dolog – mivel azonban ennek megismerésére eddig számtalan alkalom adódott, kötve hiszem, hogy a ma született bárányokon kívül mást még érdekelhet ez a film. (Amúgy különösen sok sokszor játszott film lesz ma, szerencsére, nem a legrosszabbak – és vannak köztük azért “többször nézősek” is…) A hatalom árnyékában (AMC, 19.20) című remek politikai dramédiában például az amerikai politikacsinálás színfalai mögé kukkanthatunk be, George Clooney, Ryan Gosling ésPhilip Seymour Hoffman segítségével. (Bővebben)
A Star Trek (SuperTV2, 19.30) ugyan csak egy sci-fi, mellyel azonban J.J. Abrams, a Lost kreátora egy legendás tévésorozatot élesztett újjá egy valóban látványos mozifilmben. Azonban szomorú aktualitása is van a filmnek, hiszen a napokban elhunyt Leonard Nimoyt itt láthatjuk utoljára Dr. Spockként, a sorozat jellegzetes szereplőjeként, ahogy fiatalkori önmagát (Zachary Quinto) látja el megszívlelendő, bölcs tanácsokkal (a képen balról Nimoy, jobbról Quinto, civilben). (A filmről bővebben)
A tavalyi (2014-es) Oscar-ceremónia nagy-nagy lufija volt David O. Russell Amerikai botrány (HBO, 20.00) című mozija. Ma szembesülhet vele az, aki eddig még nem tette meg… Nagy sztárok, remekül megidézett hetvenes évek-fíling egy teljesen átlagos átveréses filmben (vagy filmes átverésben). (Bővebben)
Akkor már kapcsoljunk inkább át Cinemaxra (hiszen ugyanaz a csomag), A kiütésre (Cinemax, 20.00), melyben Jake LaMotta (Robert De Niro) küzd meg Rocky Balboával (Sylvester Stallone)… Komolyan mondom, hogy ez lesz a meccs, bővebben itt.
Az más kérdés, hogy eközben Mi kell a nőnek? (Cool, 20.35) Talán, Mel Gibson? (Bővebben)
De például simán “többször nézős” film Quentin Tarantino bombasztikus sztárparádéval elővezetett blaxploitation-ommázsa, a Jackie Brown (AMC, 21.00)… Nem mintha olyan irtózatos szellemi igénybevétel lenne, csak egy vicces film, telisteli kisebb-nagyobb poénokkal és jó zenékkel.
Támadás a Fehér Ház ellen (RTL Klub, 21.00)… Ez az, amit a címe elmond: piff-puff, dirr-durr, dél-koreai terroristák (ezen sosem fogok napirendre térni, miért pont dél-koreaiak?!) támadják a Fehér Házat, sőt, piff-puff, dirr-durr, de jön az amerikai hős csávó, szabadságról, borotválatlanul, másnaposan, vagy éppen a pincéből, megalázó aktatologatásból mint itt is, és legyak mindenkit, sok piff-puff és sok dirr-durr közepette, a végén magasan leng a csillagsávos lobogó. Vége, stáblista.
Azok figyelmébe ajánlanám Scarlett Johansson tanácsait, amit az Egy bébiszitter naplója (FEM3, 21.00) című romantikus komédiában hoz tudtunkra, akik, vagy akiknek hozzátartozói éppen nem találnak munkát friss diplomásként, viszont irigykedve nézik azokat akiknek viszont látszólag sikerült az élet.
Van aztán ma estére (bár szintén nem először) egy igazi nagyszabású, szandálos, kardozós, partraszállós film, a Trója (Viasat3, 21.00). Sok-sok egymásnak feszülő, egymáshoz simuló izmos test, kockahas, lábikra. Homérosz, Illiász, óneász. (Bővebben)
A Tőzsdecápák 2. – A pénz nem alszik (TV2, 21.05), Gordon Gecko (Michael Douglas) viszont megöregedett. Ennél nagyobb baj azonban, hogy Oliver Stone (a film rendezője) elhülyült… (Bővebben)
Gérard Depardieu orosz állampolgárságának egyik velejárója, hogy neki kellett eljátszania a minden orosz hóhányók legnagyobbikának, Raszputyinnak (Duna, 21.15) figuráját a róla készült 2011-es életrajzi drámában. Amúgy passz, nem láttam még ezt a filmet, de mindenről, amit rendesen Raszputyinhoz szokás kötni, egészen biztosan nem mer szólni…
Tom Cruise képtelen megszabadulni Ethan Hunt karakterétől, hiszen a mai Fantom protokoll (SuperTV2, 22.00) című epizód már a Mission Impossible-sorozat negyedik része, azonban a karakter nem mutat az égadta világon semmilyen fejlődést, az öregedés látható jelein kívül. Ezenkívül látványos és izgalmas, viszont ostoba és együgyű akciófilm ez, pont olyan, mint a korábbiak. Tomi esik, kel, zuhan, lő és száguld, hogy a végén teljesítse az elején még teljesíthetetlennek hitt missziót. A színhely ezúttal Marokkó.
Az Egy asszony illata (m1, 22.05) inkább dráma, mint a Vittorio Gassman-féle eredeti olasz, viszont Al Pacino számára ez hozott Oscar-díjat.
A Felkavar a szél (ATV, 22.20) az ír szabadságharcról és az IRA megszületéséről szól.Ken Loach Arany Pálmával díjazott dolgozatának fő erénye, hogy igen érzékletesen mutatja be ‘a’ polgárháborúk öngyilkos természetét, ahogyan egyik pillanatról a másikra válik egymás ellenségévé, sőt gyilkosává a hajdani testvér, iskolatárs, jó barát – a legszentebb célok érdekében. Társadalom-lélektani szempontból a mai napig érvényes, hiteles film ez a kettéoszt(ód)ott nemzetek tragédiájáról. Viszont a szereplők jellemei, beleértve a Cillian Murphy által alakított főszereplőt is, meglehetősen sablonosan, rusztikusan jelennek meg: ólomkatonák egy terepasztalon, távolról nézve komplex, összefüggésekkel és a fő irányvonalakkal teljes kép, belülről viszont elnagyolt, sorjás, arctalan figurák összevisszasága.
A Spíler (RTL Klub, 23.15) szintén nem éppen a legjobban sikerült munkája Tarantino angol “párhuzamának”, Guy Ritchie-nek. A szokásos piti gengszteres, lúzer drogosos, nagymenő “vállalkozósos” történet, nagy dumákkal és a Ritchie-től megszokott vizuális trükkökkel – csak éppen láttuk már ezt korábban a Blöffben, vagy A ravasz, az agy satöbbiben. (Bővebben)
Normális dolog, ha valakinek a reggeli álomfoszlányaiban olyan dolgok kóvályognak a feje körül, mint a Kémjátszma (TV2, 23.50) című Tony Scott-film budapesti forgatásán látott gigászi műnap? (Az eszköz tulajdonképpen egy hatalmas Kato Berger-daruval magasra felhúzott nagy fényerejű reflektor, melynek segítségével éjszaka is lehet forgatni kvázi nappali fényben.) A szintén sokszor látott, oldszkúl kémhistóriában amúgy Brad Pittet nézhetjük egy korábbi évjáratú sármőrrel, Robert Redforddal. (Bővebben)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: