Kezdetnek A nagy nap (Cool, 19.00) című romantikus komédia akár ígéretesnek is tűnhet, hiszen elképesztő a szereposztás: Diane Keaton, Susan Sarandon, Amanda Seyfried vagy Katherine Heigl a női, míg például Robert de Niro és Robin Williams a férfi szakaszban. Maga a film azonban egy enervált, erőltetett kis “izé”. Egy régen elvált házaspár (Keaton és de Niro) kénytelen eljátszani a tökéletes család szerepét, hogy nevelt fiuk elvehesse a nagyon vallásos családból származó menyasszonyát (Seyfried), miközben a játékban résztvevők mai élete (Sarandon, Heigl) is “beleszól” a dolgok menetébe. Kb. ugyanaz a sztori, mint az Apádra ütök.

Akkor már inkább jöjjön a szintén igen könnyed, habos-babos Nathalie második élete (Story5, 19.20). Egy csókkal kezdődik a történet, egy csókkal, ami a lehető legváratlanabb időben és helyen csattan el, a lehető legelképzelhetetlenebb párok között. A romantikus komédia ettől lesz az, ami, hiszen ha egy tökéletesen össze nem illő pár egy lehetetlen élethelyzetben találkozik, annak csakis szerelem lehet a vége (vagy semmi nem lesz belőle, de arról meg minek filmet csinálni), a bájos Audrey Tautou kisasszony és a sármosan bumfordi Francois Damiens hathatós közreműködésével. (Bővebben)
A Túszharc (RTL II, 19.25) ezeknél lényegesen szigorúbb sztori, egy valóságos eseményeken alapuló, izgalmas akciófilm Meg Ryannel, Russel Crowe-val és David Morse-zal. Egy amerikai cég olajmérnökét gerillák ejtenek túszul egy dél-amerikai országban. A cég hivatásos tárgyalót küld, aki profi módon el is kezdi a dolgát végezni, közben azonban a megbízó cég csődbe megy…
Robert Redford rendezői pályafutásának egyik veretes, masszív darabja A cinkos (Galaxy, 19.50) című politikatörténeti dráma, mely Abraham Lincoln elnök meggyilkolását követő szégyenletes koncepciós per történetét meséli el a kitartó érdeklődőknek.
Mit mondhatnék az HBO mai premierjéről, erről A séf (HBO, 20.00) című filmről? Hogy simán végigtáncoltuk ülve, miközben olyan hangosan korgott a gyomrunk, hogy alig hallottuk tőle a zenét? Jon Favreau gusztusos és frenetikusan szórakoztató bulifilmje a tökéletes kikapcsolódás, szerintem akárhányszor meg lehet nézni. Nem nagy történet, nemnagy film, egyszerűen csak jó film. Ennyi. Meg egy sor világsztár, Dustin HoffmantólRobert Downey Jr.-ig,Scarlettől John Leguizamóig. Nem érdekel, hogy kiveri a szemem a Twitter-reklám, hogy internettanóra kőkorszaki konziknak, hogy ezt a történetet százan százszor elmesélték már (és ezt még nem is adtad hozzá), ha egyszer működik a film. (A képen Emjay Anthony, a fiú, Jon Favreau, az apa és Sofía Vergara, az ex.)
Philip K. Dick regényeinek, történeteinek megfilmesítésével rengetegen próbálkoznak, azonban legtöbbjüknek rendre bele is törik a bicskájuk. Dick történetei ugyanis ritkán látványosak, filmszerűek, inkább “agyasak”, filozofikusak, olyan problémákkal foglalkoznak, mint a klónozás, a tudat torzulásai, a gondolkodás”mechanikája”, és effélék. A felejtés bére (TV2, 20.40) például az emlékezet útvesztőivel. E filmet viszont a látványos piff-puff&csitt-csatt filmek hongkongi királya,John Woo rendezte, főszerepben Ben Affleckkel, Uma Thurmannal és Paul Giamattival. Nem tudom, valamilyen okból eddig nem láttam még ezt az alkotást (vagy csak nem emlékszem rá, ami viszont önmagáért beszél). Pici kétkedésre adhat okot az, hogy Woo vajon milyen látványosságot találhatott az emlékezet neuronáradatában – de talán ma lesz az a nap, amikor ezt én is megtudhatom…
A gyávaság tollai (AMC, 20.50) viszont egy igazi, nagyívű, klasszikus moziélmény.Shekhar Kapour 2002-es, kosztümös és romantikus kalandfilmjében Heath Ledgeregy Afrikában szolgálatot teljesítő gyarmati katonatisztet alakít, aki azonban nem éppen a hősiesség mintapéldája. Természetesen, ő is megkapja a (kikényszerített) lehetőséget, hogy bebizonyítsa férfiasságát. Erről szól a film, melynek hátterét a mindig szépen fényképezhető afrikai szavannák adják.
A számomra amúgy érthetetlen okokból a Duna tévén kulmináló James Bond-sorozat végre elérkezett a Casino Royale-hoz (Duna, 21.45), mely szerintem minden idők legjobb James Bond-filmje. A tényleg fergeteges akciók és az elvárt módon bugyutaegyszerű cselekmény közepette végre már nem valami ótvarosan bájgúnár nyálgép, hanem egy rendes, igazi, kemény férfi (Daniel Craig) gyakja széjjel a gonoszt, aki pediglen ez alkalommal az érdekes tekintetű, szintén nem akármilyen arcú Mads Mikkelsen, a mai skandináv film egyik szupersztárja.
A Fertőzés (Cool, 22.25) című mozi, Steven Soderbergh egészségügyi thrillerje szintén komoly sztárokkal (Jude Law, Matt Damon, Marion Cotillard, Gwyneth Paltrow, Kate Winslet, stb…) operál, ez azonban -nem kis meglepetésre- egy igen gyenge film. Klisés, sablonos közhelyerdő, nem több.
A nemzeti futbóliának kicsit megfelelve, labdajáték a témája a Gyilkos labda – A kerekesszék harcosai (Petőfi TV, 22.40) című, amúgy sziklakemény dokumentumfilmnek is, melyben viszont valóban csodálatra méltó emberek játszanak egymással igen húzós meccseket. (Bővebben)
Tölthetjük azonban a késő estét például Leonardo di Caprioval is. A Hazugságok hálója (Viasat6, 23.00) Ridley Scott beszédes című, politikai thriller-műfajú dolgozata a CIA közel-keleti ténykedéseinek témájában játszadozik információkkal és dezinformációkkal, Leo mellett, többek között Russel Crowe-t is láthatjuk, ma este nem először. (Bővebben)
Az ugyanekkor kezdődő Eastern Promises – Gyilkos ígéretek (RTL+, 23.00) viszont David Cronenberg krimije, melyben egy csúnyán összevert kamaszlány naplójában talált homályos információk alapján folyik a nyomozás az elkövetők után, egyenesen a legbrutálisabb angliai orosz maffia bugyraiba. Főbb szerepekben Naomi Watts, Vincent Cassell és Viggo Mortensen.