Mit nézzünk ma a tévében?

Vasárnap, április 26.

Szuperhősös képregényfilmeket nem a bennük rejlő intellektuális kihívások miatt nézünk (amennyiben nézünk). Ha azonban mégis nézünk efféle műveket, akkor a ma estiBosszúállók (RTL Klub, 19.50) a mi pályánk, hiszen itt együtt láthatjuk a Marvel-univerzum szinte teljes szuperhős-gárdáját, a Vasembertől kezdve Hulkon át a Fekete özvegyig, egy csomó világhírű híresség (például Robert Downey jr., Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, stb.) által megszemélyesítve. Joss Whedon filmje tényleg élvezhető, látványos és szórakoztató, ha ennél tényleg nem vágyunk többre. (Bővebben)

 

 

gran torino - clint eastwood

 

Egy egészen érdekesen bizarr háborús abszurd viszont a Kecskebűvölők (AMC, 20.25), amiben szintén rengeteg sztárt (George Clooney, Ewan McGregor, Kevin Spacey, Jeff Bridges, stb.) láthatunk egy furcsa, sajnos azonban a valóság mégoly meghökkentő tényeit sem nélkülöző, zavarba ejtő filmben. Nem komoly háborús drámaként, akcióként, hanem inkább pamfletként, vagy ál-doksiként érdemes nézni… (Bővebben)

Magyarország “jobban teljesített” már 1951-ben is, amikor Keleti Márton elvtárs Rákosi és Révai elvtársak megrendelésére elkészítette a Civil a pályán (m3, 20.40) című virtigli (testnevelés-tárgyú) termelési filmet, Soós Imrével, Szusza Ferenccel, Ferrari Violettával és Latabár Kálmánnal, a korszak sztárjaival. Lusta focisták, öntudatos mozgalmárok, sötétben bujkáló szabotőrök és a minden falat ledöntő szerelem, ahogyan ma is tapasztalhatjuk.

Roland Emmerich filmje, az Anonymus (ATV, 20.40) ismét egy látványos film, ahogyan tőle megszokhattuk, ezúttal azonban nem idéz elő semmilyen világvégét, viszont épít, mégpedig Shakespeare világát – méghozzá igen alaposan. A történet amúgy azt a kérdést járja körül, hogy valójában ki írhatta az általában Shakespeare-nek tulajdonított híres műveket? (Bővebben)

A Petőfi TV Filmklubjában (21.00-től) ma este az Életrevalók kerül levetítésre. (Bővebben)

A ma esti “bumfordizmust” Arnold Schwarzenegger szállítja az Erőnek erejével(Cool, 21.00) című, amúgy eléggé szórakoztató piff-puff-dirr-durr filmjében, melynek másik érdekessége, hogy ez az erős közepes akciómozi a dél-koreai Kim Ji-woon (első) hollywoodi bérmunkája. (Bővebben)

Nem sokkal később, az Orvlövész (SuperTV2, 21.30) című, alapvetően sablonos sztorira (leszerelt hajdani specialista csalódottságában és kiábrándultságában a világ végén farigcsál fogpálcikákat, aztán egyszer megjelenik valami titokzatos fazon, aki azért csak behúzza még egy utolsó akcióba) épülő filmben Mark Wahlberg alakít egy hightech mesterlövészt, akinek tevékenysége (és annak ábrázolása) azért nem sablonos. Rejtekben megbújva, hosszú, méla lesben, kimatekozva a lövedék megfelelő pályáját, miközben csakis egyetlen lövésre van esély – kellő izgalomkeltésre alkalmat adó szituációk ezek, mint azokban a robbantós filmekben, amikben órákig el lehet játszani a “piros drótot vagy a kéket vágjam” faék-egyszerűségű, de igen hatásos dramaturgiájával…

Az ördög és a tízparancsolat (Duna, 21.40) egy tökéletesen ártalmatlan francia szkeccsfilm 1962-ből, főszerepben az akkori teljes francia élvonallal, a hamvasan ifjúDelontól Fernandelen és Funes Lajoson át Aznavourig. A kis történetek célkeresztjében természetesen az emberi gyarlóság áll, mely nyilván már azokat saját képmásukra megalkotó istenekben is ott volt/van/lesz.

Miközben a nemzetvezető kinyilatkoztatta, hogy Európának nincs szüksége a menekültekre, addig Clint Eastwood (a képen), az öreg, valóban konzervatív, valóban republikánus hazafi is tart egy pikkpakk (nagydoktori) kiselőadást a migráció által felvetett idegengyűlölet és honderű nálunk is aktuális témájában. A Gran Torino (RTL Klub, 22.35) remek film. (Bővebben)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!