Igen aktuális Robert Zemeckis méltán kultikus Vissza a jövőbe-sorozatának második darabja, a trükkös című Vissza a jövőbe 2. (Viasat3, 21.00), melyben Marty McFly (Michael J. Fox) és mestere, Doki (Christopher Lloyd) 2015-be, tehát a nekünk mába utazik előre, 1985-ből, a filmbeli jelenből. Jobb lenne ez a filmbeli 2015 a mai, igazinál? Vagy minden kor a létező korok legjobbika, Pangloss mesterrel szólva? A film természetesen nem erről szól, de hol van az nekem előírva, hogy azt értsem ki egy filmből, amit abba alkotója belepakolt?
Persze, az is igen vicces ma már, ahogyan a még szinte kislány Sandra Bullock küzd az akkor még szintén gyerekcipőben járó, internet nevű “szörnnyel” A hálózat csapdájában-ban, sőt ban (film+, 21.10)… Múlik az idő (sőt: az idő, soha-soha, meg nem áll, az órák róják szüntelen az útjukat – bár ez egy másik film).
Ami viszont nem az Álljon meg a nászmenet! (Story4, 21.05). Az atombiztos romantikus komédiában Julia Roberts igencsak zokon veszi, hogy régi barátja, Dermot Mulroney – akivel természetesen, soha, semmi, semmikor nem történt- bejelenti, hogy feleségül veszi Cameron Diazt, ezért felindulásában féltékenyítő hadműveletbe kezd a szerencsétlen Rupert Everettel.
Ugyanekkor viszont a híres fotográfus, Anton Corbijn festi fel egy bérgyilkos portréját, ezúttal tőle nem megszokott módon, színesben. Az amerikai (film+2, 21.05) címűfilmjének fő- és címszerepében George Clooney-val, valamint Toszkánával (a képen). (Bővebben)
Picit később Shirley Valentine (Duna, 21.25), a hajdani lázadó, ma már tisztes családanya (Pauline Collins) döbben rá a permanens pozitív életszemlélet csapdájára, miszerint ha mindennek csak a jó oldalát látod, azért annak bizony attól még megvan a rossz oldala is… Ergo, a strucc sem ússza meg az oroszlán közeledését, ha homokba dugja a fejét. A történet azért közel sem ennyire drámai, csupán a mindenki által jól ismert hétköznapi córesz, viszont két hét luxusnyaralás Mykonos festői szigetén mindent a helyes mederbe terel(het).
A kód neve: Merkúrban (Paramount Channel, 21.40) Bruce Willis (a megszokott módon) kiégett, cinikus főhős, aki ezúttal egy autista kisfiú eltűnésének ügyében döbben rá furcsa összefüggésekre. Bár azokat igazán felfogni sem tudja, mik azok, amik viszont a kisfiú számára magától értetődőek. Tulajdonképpen izgalmas kódfejtős film ez – csak hát láttuk már…
Miként A sas (Galaxy, 22.05) című szandálos, kardozós történelmi(es) kalandfilmet is, amit a félig magyar származású Kevin Macdonald forgatott, nagy részben nálunk, magyar színészekkel, magyar stábbal. A történetben egy bizonyos Marcus Aquila (Channing Tatum) 20 évvel azután (i.sz. 140-ben), hogy Britanniában eltűnt már egy római légió, az esős szigetre érkezve próbál rendet rakni a renitenskedő brit törzsek között/felett… Aqulia non captat muscas. Vagy mégis?
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: