Mit nézzünk ma a tévében?

Vasárnap, május 24.

Alapvetően romantikus filmeket lesz ma érdemes nézni, azon egyszerű okból, hogy nem nagyon van más… Egy fiúról (Viasat3, 18.55) mesél például az első nevetős-sírós történet. Nick Hornby bestsellerének 2002-es filmváltozatában Toni Colette, Rachel Weisz és még sokan mások dongják körül Hugh Grantet, mint húst a légy, mígnem.

 

 

üres város - don cheadle és adam sandler

 

Az Üres városban (AMC, 19.55) viszont Adam Sandlert, a pukifilmek koronázatlan császárát látjuk egy egészen tisztességes, majdhogynem igényes drámában. Egy barátság (a képen a barátokat alakító Sandler és a szintén kiváló Don Cheadle) történetét meséli el a film a 2001. szeptember 11-i terrortámadás árnyékában. No persze, nem merülünk bergmani mélységekbe, de egy hollywoodi melodrámától elvárható korrekt, szerethető film azért bőven kikeveredik a végén. (Bővebben)

Tulajdonképpen, “technikailag” sok újdonság nincs a Svédországban különféle művészeti projektjeiről már ismert Anna Odell Az osztálytalálkozó (Cinemax, 20.00) című “elsőfilmjében”, hiszen sem a dokumentarista filmes eszközök, sem az önvizsgálat attitűdje nem az – sőt,mindkettő tulajdonképpen a film ősi toposzai közé tartozik. Ahogyan Anna borítja a bilit a film első szakaszában, az effektíve már megvolt már a dán Dogma egyik legsikerültebb darabjában, a Születésnapban is, csupán az alkalom ezúttal egy osztálytalálkozó, ahol ennek megfelelően, a tinédzser- és iskoláskor régi, sokak számára elfeledett sérelmei kerülnek terítékre. A módszer és a hatás azonban tulajdonképpen ugyanaz. (Bővebben)

Ha igaz volna… (FEM3, 21.00) akkor Mark Ruffalo összejön Reese Witherspoonnal. Ha nem igaz, akkor nem tudom. Romantikus komédia, mely a kényszerű együttélés nehézségeiről szól egy nő és egy férfi között. A problematika nagyjából ugyanaz, mint a “létezik-e barátság férfi és nő között?”, csak itt a kezdetekben még barátságról sem lehet szó. Együttélés, kényszerűen. A vége természetesen borítékolható.

Maestro Zeffirelli Rómeó és Júliáját (Duna, 21.40) szokás úgy becézni, mint a legjobb Shakespeare-adaptáció, mert a szereplőket nem negyven éves, őszülő halántékú, illetve tokásodó, jócskán befutott vezető színészek alakítják, hanem hamvas ifjak, ahogyan aztWilliam is megírta, ráadásul az erkély valóban Veronában van, mint ahogy az összes helyszín is… Szerintem viszont ez egy meglehetősen szentimentális, csöpögősen érzelmes feldolgozás.

A híres T-Bone Burnett áll valójában e történet mögött, mely egy öregedő, láncdohányos és eléggé szittyós country-zenész mindennapjaiból ragad ki néhányat. Kapott is ezt a nálunk tán kevésbé ismert műfajt reprezentáló Őrült szív (RTL Klub, 23.45Oscart Amerikában – tehát otthon, hazai pályán, ahol ez a műfaj zengi körbe a vidéki lakosság túlnyomó részének életét. Egy szobor járt T-Bone-nak a dalokért és egy Jeff Bridgesnek az autentikusan megformált főszerepért. (Bővebben)

Hollywood egyik legkülönösebb figurája a számunkra különösen érdekes című Grand Budapest Hotellal nemrégiben varázsoló Wes Anderson. Korábbi filmje, a szintén elbűvölő Holdfény királyság (Duna, 00.00) olyan, mintha a Barátom, Bonca képzeletbeli második részét Peter Greenaway forgatta volna Hollywoodban, Steven Spielberg producerkedése alatt. (Bővebben)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!