Miután sikeresen konfitáltunk magunkat ezen a hétvégén, ki nem felejtve a megfelelő textúrát jelentő, roppanós, külső pörzsréteget sem, gyakorlatilag nem kell más, mint valami színes, zsibbasztó, nem túl okos látványosság. A Pocahontas-mese és a Farkasokkal táncoló című indiánfilm motívumaiból összeollózott Avatar (SuperTV2, 19.30), mellyel James Cameron minden idők egyik legnagyobb kasszasikerét prezentálta, pont ilyen. A film, amúgy szerintem gyenge. Viszont látványos. Igaz, nem úgy látványos, mint a milánói dóm, mint Csontváry vagy Rembrandt festményei, de nem is úgy, mint Kuroszava vagy Coenék filmjei: nagyjából, mint az augusztus 20-i tűzijáték. (Bővebben)
Paul W.S. Anderson (akit nem illik összekeverni Paul Thomas Andersonnal) sem adja alább (illetve, feljebb), persze neki erre két lehetőség is adatik ma este. Egyrészt a pompás ókori Pompeji (RTL Klub, 19.50) városát rombolja porig a Vezúv ismert kitörése által, olvaszt kőbe csókolózó párokat és kardozó gladiátorokat; másrészt viszont Dumás Sándorszintén ismert történetét meséli el újra A három testőrről (Cool, 20.45), ezúttal fantasy és steampunk elemekkel újrakeverve. Amúgy semmi extra, pikk-pakk működik a mozi, 110 perc (+ a reklámok), de 40-nek tűnik. (Bővebben)
A király beszéde (FEM3, 21.00) című 2010-ben készült Oscar-szivacs, értelemszerűen, kevésbé látványos, viszont Colin Firth tényleg remekel a filmben, megérdemelt érte a szobor; de ugyanolyan jó Geoffrey Rush is, vagy például Timothy Spall, Churchill röpke, de jelentős szerepében. Amúgy film is nehezen kikezdhető, egy kerekded, sima héjú gömb. (Bővebben)
Az Árnyék nélkül (film+, 21.00) című Paul Verhoeven-thrillerben Kevin Bacon válik láthatatlanná, mintegy saját magának köszönhetően. (Bővebben)
Az m2 fiatalosch tévéjének, úgy tűnik, beakadt a lenyalt, egyben belőtt séró fílingje, hiszen a Cry Baby (Patófi TV, 21.00/01.40) már második a sorban. John Waters elképesztően extrém rock&roll panoptikuma, a megszokottan excentrikus kompániával (lásd a képen), a gumiarcú Iggy Poppal, Traci Lordsszal, kora pornóhercegnőjével és másokkal, valamint és nem utolsósorban Johnny Deppel. Ők biztosan feje tetejére fordítanák azt a kakaózó, jóllakott napközis Fidelitas-bulit, aminek keretében vetítik ezt a filmet, bár élőben nyilván be sem engednék oda őket. Én amúgy, ha rocka-psychobilly csávó lennék, akkor naponta megnézném ezt a filmet, már csak miheztartás véget is, de még így is szórakoztató, hogy nem vagyok az.
A Miami Vice (TV2, 21.05) az hajdani legendás krimi-sorozat remake-je, Don Johnson helyett Colin Farrellel és Philip Michael Thomas helyett Jamie Foxxszal. Gyenge utánzat, nem több.
A Sakál (Story4, 21.35) szintén újrázás, Fred Zinnemann 1973-ban készült A sakál napja című remekének remake-je. Ez is messze van az eredetitől, éppen az hiányzik belőle, amitől az alapeset nagyszerű. Ott pörög, ahol nem kéne, és ott lassít, ahol pörögni kéne. Így csak egy átlagos akciófilm lett ez is, viszont ha nem láttuk az eredetit, akár még szórakoztathat is. Ha azonban láttuk már, akkor halálra fog idegesíteni, Bruce Williside, Richard Gere oda.
Három fölösleges férfi (Duna, 22.05), lőtt sebekkel az éjszakai országúton. Jacques Deray krimijében Alain Delon, egy arra járó ártatlan (bár hamiskártyás) autós segíteni próbál, de nem tudja, ezzel mekkora hibát követ el.
Ha netán éjszaka még vágynánk egy kis borzongató fridzsiderre, akkor arra tökéletesen megfelel John Carpenter Antarktiszon játszódó sci-fi horror-klasszikusa, A valami(TV2, 01.10). A dolog, amitől nem fogunk jókat álmodni…
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: