Mit nézzünk ma a tévében?

Csütörtök, július 2.

Nézhetjük részben Liam Neesont, akinek ezúttal felesége lesz elrabolva, az Elrabolva 2.-ben (film+, 21.00), méghozzá az albán maffia általi bosszúból és amit, a már ismert módon, a Liam alakította ex-CIA szuperügynök nem hagy annyiban. A viszonylag nézhető első rész után a folytatás is nézhető – de szinte kizárólag a csodás isztambuli látképek és a helyi couleur locale-t bemutató, ügyes vágóképek miatt. Amúgy egy logikai bukfencekkel, banális színészi alakításokkal és ásatag dramaturgiai közhelyekkel teli tipikusan közepes akciófilm.

 

 

a párduc - középen burt lancaster és claudia cardinale

 

Egy másik opció lehet A szerencse foglyai (film+2, 21.00) című krimi-dráma, az előbbinél azért lényegesen ügyesebb film, mely pontosan arról szól, amit a címe sugall: a szerencsejáték-függésről. Danny De Vitó, Kim Basinger, Tim Roth, Forest Whitaker, Ray Liotta, valamint még sok más ismert arc a szereposztásban. Rien ne va plus?

Nekem nagyon hiányzik a palettából egy valódi Filmmúzeum, mely régi, nagy filmeket vetítene le, felidézve a mozi aranykorát. Ma este az általában igen gyengécske, ráadásul maratoni reklámblokkokkal telezsúfolt Film Mánia véletlenül megörvendeztet egy ilyen csemegével: Luchino Visconti 1963-as A párduc (21.00-től) című történelmi drámája a Garibaldi-féle olasz szabadságharc korába kalauzolja el a vállalkozó kedvű, türelmes nézőt (a film nettó hossza: 147 perc). A “három herceg filmjének” is tartott (Visconti, az íróGiuseppe Tomasi Di Lampedusa, valamint a történet főhőse, Salina egyaránt hercegek), Cannes-ban Arany Pálmát nyert, pompázatos filmalkotás a korabeli szicíliai társadalom részletgazdag tablója, igen érdekes szereposztással: Salina herceget Burt Lancaster, az akkor igen népszerű, elismert hollywoodi sztár alakítja, aki a cannes-i vörös szőnyegen egy valódi párduccal vonult be a film bemutatóján. Mellékesen pedig Visconti akkori idoljai, Claudia Cardinale, Alain Delon, illetve Giuliano Gemma, Serge Reggiani, és nem utolsósorban Mario Girotti, azaz Terence Hill színesítik az amúgy is tündökletes szereplői gárdát. (A képen Lancaster és Cardinale a híres keringő-jelenetben.)

Alain Delont nézhetjük A zsaru szava (Duna, 22.10) című krimiben is, a kiégett, megkeseredett, magányos címszereplő alakjában, akit világtól való elvonultságából lánya meggyilkolása ugraszt ki: a bosszú gyors lesz és kegyetlen.

Választhatjuk Joel Schumacher igen durva 8 milliméter (AMC, 22.50) című thrillerjét is, melyben Nicolas Cage egy vidéki magánhekust játszik, aki egy nap olyan megbízást kap, hogy derítse ki, vajon ki az a lány, aki egy páncélszekrényben talált 8 milliméteres filmtekercsen brutális kínzások közepette látszódik. Szado-mazo, eltitkolt vágyak, és még titkosabb bűnök, a társadalom felső köreiben.

Szegény Rajnai András már akkor is közröhej tárgya volt, amikor a hetvenes évek közepén elkezdett kísérletezni misztikus tárgyú, olykor tudományos-fantasztikus történetek korabeli filmelektronikával és primitív videótrükkökkel való megjelenítésével. A mai Gulliver a törpék országában (m3, 22.50) ezek közül egy, szerintem kihagyhatatlan darab, feltéve, ha akarunk nevetni lehetetlen helyzetekbe kényszerített, legendás magyar színészeken…

Még később azt is megtudhatjuk, kicsoda Clint Eastwood, Morgan Freeman szerint, aki körbejárta Hollywood zegét-zugát ennek érdekében: Eastwood faktor (RTL Klub, 23.50).

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!