Jack Kerouac kultikus regénye, mert ha létezik olyan, hogy ‘kultikus regény’, akkor az Úton mindenképpen az; szóval, minden utazó, csavargó, stoppos, linkóci pernahajder, partiállat és jazzrajongó konstans Bibliája megfilmesíthetetlen. Ebből a szempontból Walter Salles próbálkozása (micsoda filmográfia!) kifejezetten tisztes vállalkozásnak tűnik, de azért legyen egyértelmű, ez az Úton (AMC, 19.45) sem az igazi. (Bővebben)
Jobb film, sőt, tulajdonképpen a mai este legjobb filmje a már messze nem friss Halálkanyar (SuperTV2, 21.00). Az izgalmas, üldözős sztoriban egy dörzsölt FBI-ügynök (Dennis Quaid) hajszol egy sorozatgyilkost, aki (vagy valaki más) elrabolta az ügynök kisfiát – eközben ott kotnyeleskedik egy buzgó kisvárosi seriff is (Danny Glover)… Pörgős, egészen jó kis thriller ez. (Az esetleges félreértések elkerülése végett meg kell jegyeznem, hogy van Oliver Stone-nak is egy Halálkanyarra magyarított című filmje, ráadásul mindkét film 1997-ben készült… Az eredeti címük természetesen más.)
A következő két limonádé csupán a romantikus komédia műfajának következetes és hajthatatlan rajongói számára jelent bármit is. Az Álmatlanságaim hercege (Story4, 21.00) Jennifer Aniston (aki ezúttal a sarki kávézóban dolgozó, szürke kislány) álmodozásai az írói ambíciókat dédelgető, kávézóbeli ifjú kollégáról, míg A főnököm lánya (RTL Klub, 21.20) az Ashton Kutcher által alakított szende kis irodistafiú számára álom csupán. A fiú már évek óta messziről vágyakozik főnöke (Terence Stamp) csinos, ám megközelíthetetlen lányára (Tara Reid). Most azonban eljött az alkalom, ugyanis a főnök megbízza beosztottját, hogy az estét különleges megbízásban töltse náluk… (Jól van na, uborkaszezon van…)
Az utolsó angol úriember (Duna, 21.30) hatrészes történetét nem ismerem, legalábbis ebben a viszonylag friss (2012-es) feldolgozásban. A minisorozat az első világháború alatti, Edward-korabeli Anglia végnapjaiban játszódik. Ekkor veszi feleségül a konzervatív arisztokrata Christopher Tietjens (Benedict Cumberbatch) a várandós Sylviát (Rebecca Hall). Kapcsolatukat beárnyékolja, hogy a gyermek nem biztos, hogy az övé… A sorozat megtekintése kifejezetten ajánlott azok számára, akik jól érzik magukat a Downton Abbeyés A király beszéde által alkotott koordináta-rendszerben, a minőséget pedig a forgatókönyvet jegyző Tom Stoppard mellett az elsőrangú színészi gárda is garantálja. (A képen a két főszereplő.)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: