Mit nézzünk ma a tévében?

Szerda, szeptember 30.

Mit tehet az ember, akinek hozzátartozója bűncselekmény áldozatává vált, azonban az igazságszolgáltatás a jogi útvesztők labirintiusában bolyong, úgy tetszik, az idők végeztéig. Általában semmit, mert őt egészen biztosan hamarabb fogja elérni a törvény keze, mint azt, aki miatt saját kezébe volt kénytelen venni a dolgok intézését – no, és ne feledjük azt sem, hogy a vérbosszú nem több egy ősi, primitív ösztönnél, ami persze, nem menti a tétova törvényi teszetoszáskodást. A mai Igazságos Jánosok, Rendetteszek Pisták és Asztalracsapok Jóskák nyilván szeretni fogják A bosszú jogán (film+, 19.00) című akcióthrillert (melynek pont vége is van a meccsig), melyben Nicolas Cage adja azt a szolid irodalomtanárt, aki vérnősző barommá válva vesz elégtételt feleségének erőszaktevőin, egy titokzatos szervezet segítségével. Amikor Charles Bronson klasszikusBosszúvágya találkozik a Harcosok klubjával…

 

 

2 nap new yorkban - chris rock és julie delpy

 

Az alternatíva egy igen okos cukiság, az élet kicsit naposabb oldaláról. Marion, a New Yorkban élő franca fotós (Julie Delpy) európai kalandozásra viszi neurotikus amerikai barátját (Adam Goldberg), aki nehezen emészti meg az öreg kontinens szokásait. Marion családjánál töltött Két nap Párizsban (Filmcafé, 21.00) pedig végképp beteszi a kaput…

Ahogy viszonylag könnyen „levehető” a 2 nap New Yorkban (Filmcafe, 23.00) címéből, a film helyszíne ezúttal New York, ahol Marion, a francia fotós (Julie Delpy) már lecserélte enyhén neurotikus barátját, Jacket (lásd az előző filmet). Most Mingusszal (Chris Rock – a képen) él, akivel ugyanannál a magazinnál dolgoznak. (Bővebben)

A Serenity (Viasat3, 21.00) levetítésének viszont semmi értelme nincs a hozzá szervesen rögzülő Firefly című sorozat nélkül – ráadásul, a film sci-fi rajongó célközönségének úgyis ott van a polc egyik kitüntetett zugában az egész cucc, tokkal-vonóval, így az átlagnézőnek legfeljebb annyiba lehet érdekes, hogy láthatja Richard Castle-t (azaz Nathan Filliont) sok kilóval könnyebben és sok évvel fiatalabban.

A Galaxy nevű csatorna mindössze néhány filmet ismételget állandóan (amit igen nehezen tudok megérteni), ezért általában át is ugrunk rajta, de talán éppen ma van az alkalom, amikor megállhatunk a Mocsokváros utcáinnál (Galaxy, 22.00), mely egy meglepően valóságszagú, de mégis érzelmes hajléktalan-, illetve apa-fiú-dráma a nagyváros pereméről, valahonnan Amerikából. Az apa nagy írónak képzeli magát, ám a kaján sors a fiát teszi azzá. A film legnagyobb erénye, hogy az utóbbi évek ripacskodásai után újra jó színésznek láthatjuk benne Robert De Nirót – a történet azonban nem annyira kemény, mint talán lennie kellene; mint amennyire szentimentális.

Ha vasárnap kimaradt volna, ma esetleg pótolhatjuk a Martha Marcy May Marlene (SuperTV2, 22.40) című igen jó és igen nyomasztó, társadalomkritikus thrillert is, mely egy fiatal lányról szól, aki minden jóval ellátott, gondtalan életét, s egyben annak tétlen unalmát rúgja fel azzal, hogy világgá megy. Világgá megy, és meg sem áll egy aktív, tevékeny és boldog élet ígéretét zengő, gyanús szektáig. A több fontos díjat is elnyert remek filmből látni fogjuk a valóság szépséges szivárványzuhatagát, valamint Elizabeth Olsen (a kissé nyálbő kislányfilmekből ismert Olsen-nővérek nővérének) parádés alakítását. (Bővebben)

Aki kapásból tudja, ki volt George Harrison, az nyilván kivárja a kései időpontot, hogy megtudja, milyen volt szerinte az Élet az anyagi világban (Duna, 23.45). Martin Scorsese kétrészes dokumentumfilmje ggyakran eddig sosem látott képkockák segítségével követi végig a híres Beatles-tag életét a születésétől a haláláig.

Kedd, szeptember 29.

Igen sokáig kell fennmaradnunk ma este is ahhoz, hogy valami olyasmit találjunk a tévében, ami nem foci, nem sorozat, illetve nem sokadik ismétlés. Például a Mocskos zsaru – New Orleans utcáin (film+2, 21.00) című, amúgy igen kemény krimit is biztosan láttuk már. A címszerepet, a drogos, mocskos, rohadt zsarut alakító Nicolas Cage ezúttal végre nem égeti magát Werner Herzog (Abel Ferrara hasonló című, 1992-es filmje alapján/ihletére/ellenére – de ez egy hosszú és bonyolult történet…) filmjében, mely a bűn és a bűnüldözés sötét, koszos, minden ideától megfosztott valódi világát mutatja be nemes egyszerűséggel. (Bővebben)

 

 

más világ - nicole kidman

 

Szintén újrázás A Sakál (Viasat3, 21.00) is, Fred Zinnemann 1973-ban készült A sakál napja című remekének remake-je. Ez a mozi messze van az eredetitől, éppen az hiányzik belőle, amitől az alapeset nagyszerű. Ott pörög, ahol ki kéne tartani, és ott lassít, ahol pörögni kéne. Így csak egy átlagos akciófilm lett ez is, viszont ha nem láttuk az eredetit, akár még szórakoztathat is. Ha azonban láttuk már, akkor halálra fog idegesíteni,Bruce Williside, Richard Gere oda.

Ugyanekkor a Tom Cruise-zal fémjelzett Collateral – A halál záloga (SuperTV2, 21.00) egy viszonylag korrekt futkosós-lihegős akció-thriller, a jó szakemberként számon tartott Michael Mann rendezésében. A film érdekessége, hogy Tomi negatív szereplő benne, ami nem megszokott pályafutásában, ráadásul vadul szőke hajjal… Szerencsére partnere –Jamie Foxx – megmaradt eredeti hajszínében. Tessék választani.

Minden generáció “nagy” generáció, mármint azok szempontjából, akik beletartoznak, de valamilyen okból az a generáció, amely a hatvanas években töltötte kamasz- és ifjúkorát, következetesen “A nagy generációnak” nevezteti magát. Pedig van vaj az ő fülük mögött is, méghozzá tonnaszám, ez azonban tök mindegy abból a szempontból, hogy András Ferenc A nagy generáció (m3, 21.45) című Bereményi Géza-története remek film, mely pontosan fogja meg a hetvenes-nyolcvanas évek jellemző magyar közhangulatait, amikor az a bizonyos generáció, akik magukat “a nagynak” hívják, rájöttek saját korlátaikra, kicsinységükre, valóságukra.

Egy meglehetősen borzongató világ nyílik meg a Más világ (Galaxy, 22.00) című romantikus thrillerben, Alejandro Amenábar filmjében. A történet színhelye egy magányos, ódon kastély, melyben egy magányos háborús özvegy (Nicole Kidman – a képen) éli életét két (fényérzékenységben szenvedő) gyermekével és szolgálóival, szigorú napirend szerint. Életük -a gyermekek furcsa betegsége miatt- teljes félhomályban zajlik, ami önmagában is elég félelmetes, de ha hozzávesszük az öreg ház természetes zörejeit is, akkor már teljes a hatás. A történet érdekes fordulatokon keresztül halad a meglepő, de abszolút logikus végkifejlet felé – pontosan bemutatva a háború hátországában maradókban, az özvegyekben és árvákban megélt gyötrő lelki mechanizmusokat is.

Az irodalmi alapanyag (Peter Carey: Oscar and Lucinda) alapján készült Játék és szenvedély (Filmcafe, 22.55) a viktoriánus-kori Angliába repíti el a kosztümös, romantikus filmek rajongóit. A történetben egy renitens anglikán pap (Ralph Fiennes) és egy szabados gondolkodású hölgy (Cate Blanchett) ismerkedik meg egymással egy hosszú hajóúton. A hölgy üvegből készült templomot készül építeni a távoli Ausztráliában, amivel rögtön lenyűgözi a tiszta lelkű egyházfit. Satöbbi. 🙂

Hétfő, szeptember 28.

Már megint egy hétfő, nem fog tehát ártani egy jó kis, hömpölygő Szeretetáradat(Paramount Channel, 18.50). Ne várjunk azonban semmi mézédes romantikát e remek filmtől. Egy kiégett, cinikussá páncélozódott, fáradt férfi fájdalmas önportréja ez, amit John Cassavetes Ted Allan kanadai író színművéből formált saját maga arcára (lásd a képen). Cassavetes ezután nem is csinált már több filmet, öt év múlva, 1989-ben 59 évesen meg is halt. (Bővebben)

 

 

szeretetáradat - john cassavetes

 

Utána lazulhatunk. A kockafejű FBI-ügynök (Kiefer Sutherland) találkozik egy igazi szelíd motorossal (Dennis Hopper) a Szolid motorosok (Paramount Channel, 21.40) című krimikomédiában, hogy az általa képviselt törvény oldalára állítsa át azt, aki magasról tojik mindarra, amit egy FBI-ügynök valaha is képviselhet. Az eredmény borítékolható.

Azt mondják a Coen-testvérek, hogy A félszemű (PRO4, 22.00) című westernjükben Charles Portis 1968-as azonos című (True Grit) regényéhez nyúltak vissza, nem pedig simán lemásolták annak egy évvel későbbi, Henry Hathaway által rendezett és John Wayne címszereplésének Oscart is hozó első filmadaptációját. A vicc kedvéért, íme a ’69-es film meglehetősen alapos trailere. Érdekes lesz majd utána összehasonlítani annak kulcsjeleneteit a Coenék filmjének alkalmas snittjeivel. Coenék filmjéről: (bővebben)

Ha esetléeg még bármilyen természetű düh maradt bennünk az éjszakára, akkor azt éljük ki bátran a motorosfűrész sivító hangjaira. A texasi láncfűrészes (Story4, 22.00) eddigi utolsó része másra úgysem jó, mint egy rendes szeletelésre.

Vasárnap, szeptember 27.

Eme igen nedves hétvége végére nyilván jól fog jönni egy jó kis vizes kaland. Azonban az a szörnyű helyzet, hogy Jack Sparrow kapitány kalandjaiból soha nem láttam egyetlen részt sem, -pontosabban, talán egyszer mintha a Sziámi-öbölben, egy végtelennek tetsző kompút alatt, egy távoli képernyőn, de tán az se az vót! – így viszont talán ma lesz a napja, hogy megtudom végre az igazságot: A Karib-tenger kalózai – A fekete gyöngy átkából (RTL Klub, 18.50). Ő maga, Sparrow amúgy jó haverom (lásd a képen), sokat mesélt nekem egy pofa sör mellett a rangooni kikötő valamelyik éjsötét becsületvesztőjében, de megmondom a zőszinteséget, soha nem hittem el neki semmit. Mindig volt valami olyan érzésem, hogy csak egy sört akar lejmolni…

 

 

561

 

Eközben A pék (AMC, 19.50) című angol (-os humorú) vígjáték főszerepében a Homelandzavaros identitású CIA-ügynökét játszó Damian Lewist is láthatjuk, a tőle megszokott szerepben: egy munkájától elidegenedett, burn out-szindrómában szenvedő bérgyilkost alakít, aki rendes életet kezdene, tortákat sütögetne és még szerelmes is lenne – ha az a lenne nem lenne…

Az a helyzet, hogy ha ez a ma tévépremieres Holtodiglan (HBO, 20.00) lenne David Fincher első filmje, akkor egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy a következőt is olyan felfokozott várakozással várná a filmrajongók tömege világszerte, mint ahogyan ezt várta a minap. Nem rossz film ez, szó sincs róla, egy igen ügyes, szórakoztató regényadaptáció (Gillian Flynn hasonló című bestsellerét több mint 6 millióan olvasták csak Amerikában…), nagyvonalúan, lezseren kezelt, ám pontosan megtervezett formában, csak hát a tartalom nem sok újdonságot tartalmaz az olyan épeszű, értelmes nézők számára, akik töltöttek már hosszabb időt párkapcsolatban. (Bővebben)

Bár J.M.W. Turner festészete még az öregkori, már a francia impresszionistákat megelőlegező foltfestéses technikájában is igen látványos, Dick Pope operatőr volt annyira visszafogott, hogy csupán néhány kompozícióban, megvilágításban idézte meg a nagy angol, romantikus (tájkép)festő vásznait, azokat meg sem kísérelte lemásolni. Mr. Turner (Cinemax, 20.00) Mike Leigh rendezte és Pope fényképezte életrajza mégis minden kockájában festői, néhány pillanatára pedig talán még maga Bill Turner is rábólintott volna dörmögve, ha valamilyen csoda folytán megélhette volna az alkalmat. Pope meg is kapta a kötelezően járó Oscar-jelölést a filmben nyújtott teljesítményéért – melyet nyugodtan el is nyerhetett volna. (Bővebben)

Picit később nézhetünk egy remek és korántsem agyatlan komédiát is A boldogító nem (Paramount Channel, 20.10) címmel, melyből egy nyilvánosan homoszexualitással megbélyegzett kisvárosi tanár (Kevin Kline) tanulságos kálváriáját ismerhetjük meg.

A súlyzó- és kockáshas-fétisiszta irodista fiúk, valamint az intellektuálisabb beállítódású raktárosok és anyagmozgatók nyilván örömmel fopgadják Jason Statham újabb akciófilmjét, a Parkert (film+, 21.00), melyre nekem nincs több szavam.

Hollywood egyik legkülönösebb figurája a nemrégiben számunkra különösen érdekes című Grand Budapest Hotellal varázsoló Wes Anderson. Korábbi filmje, a szintén elbűvölő Holdfény királyság (m2, 21.00) olyan, mintha a Barátom, Boncaképzeletbeli második részét Peter Greenaway forgatta volna Hollywoodban, Steven Spielbergproducerkedése alatt. (Bővebben)

Utána, mintegy levezetésképpen, egy fiatal magyar filmes, Oláh Kata bemutatkozó kisfilmjét láthatjuk. Az En passant-ban (m2, 23.10) egy 13 éves kissrác menekül a sakk rejtelmeibe a családi zűrök elől.

A szomszéd (ATV, 21.40) című thriller viszont a terrorizmus ma igen divatos témájában kutakodik azzal, hogy a köztünk élő, ártatlan átlagpolgároknak látszó, ún. alvó terroristasejtekről mesél. A legizgalmasabb a történetben az, hogy még a 2001. szeptember 11-i WTC-merényletek előtt készült. Főszerepben Jeff Bridges, illetveJoan Cusack és Tim Robbins.

Az előbbihez hasonló okok miatt nincs biztonságban Az elnök különgépe (RTL Klub, 21.25) sem, de hát Hollywood-kapitány mindent ügyesen megold.

Nagyon mai problémát vet fel a Martha Marcy May Marlene (SuperTV2, 22.40) című thriller is, mely egy fiatal lányról szól, aki minden jóval ellátott, gondtalan életét, s egyben annak tétlen unalmát rúgja fel azzal, hogy világgá megy. Világgá megy, és meg sem áll egy aktív, tevékeny és boldog élet ígéretét zengő, gyanús szektáig. A több fontos díjat is elnyert remek filmből látni fogjuk a valóság szépséges szivárványzuhatagát, valamint Elizabeth Olsen (a kissé nyálbő kislányfilmekből ismert Olsen-nővérek nővérének) parádés alakítását. (Bővebben)

Ehhez képest az Ilyen az élet (RTL II, 18.50/23.00) című romantikus komédia semmilyen. Műbalhé, műhiszti, műboldogság, Katherine Heigl és Josh Duhamelrészvételével.

Szombat, szeptember 26.

Tehát akkor, itt van az ősz, itt van újra, de legalább megint lesz dolgom énnekem; lehet megint tévét nézni, míg kockás nem lesz a fenekem. Bocsánat. Én nem tudok mit kezdeni az RTL Klub szombat esti showműsoraival, Istenes Bencével pedig a világból ki lehet kergetni. Úgyhogy…

 

 

anna karenina

 

Indul viszont egy igen szépnek, mívesnek ígérkező feldolgozása Tolsztoj Leó Anna Kareninájának (Duna, 19.30), melynek formátuma kétrészes minisorozat (befejező rész jövő szombat este). Az olasz-német-francia-spanyol-litván koprodukció rendezője a műfajban rutinosnak mondható Christian Duguay, szereplői pedig szépek (a képenVittoria Puccini a címszerepben és Benjamin Sadler Kareninként)- a filmet nem láttam.

A Hajsza a föld alatt (RTL II, 20.00) című izgalmas túszdráma keretében New Yorkba, új korba és Új világba ruccanhatunk át, hogy a helyi “BKV” tökös forgalomirányítója szerepében köszönthessük Denzel Washingtont, aki ezúttal gonosz fegyveresek (John Travoltaadja a na-gyon-na-gyon negatív hőst) által elfoglalt, utasokkal teli szerelvényt szabadít fel/ki/meg – a film végére.

A Clint Eastwood főszereplésével 1968-ban készült Akasszátok őket magasra!(AMC, 20.05) egy viszonylag kerek, egész klasszikus western, melyben az ártatlanul (majdnem) felakasztott főhős áll bosszút önbíráskodó akasztóin.

A ma esti Hitchcock (FEM3, 21.00) című életrajzi filmből (címszerepben Sir Anthony Hopkins), egyebek mellett, talán az is kiderül, hogy vajon mit akarhatott Alfred Hitchcock, ez a szemlátomást kényelmes élethez szokott, lusta, pocakos bácsi a szexis szőke nőktől? (Bővebben)

Alternatívának esetleg szóba jöhet egy bizonyos Édes kis semmiség (RTL+, 21.00) is, melyben Cameron Diaz, Christina Applegate és Selma Blair adják azt a három, féktelen szinglit, akiket ki sem lehet robbantani a legmenőbb helyekről, egészen addig, míg fel nem tűnik Thomas Jane. Nem lesz pityergős…

Viszont A halászkirály legendája (Duna, 21.10) bőven a kedvenc filmeim közé tartozik.Terry Gilliam egy igen romantikus korszakában elkövetett mozija egy könnyes, édesbús csavargómese a szeretetről, boldogságról, valamint az egymás iránti féltés diadaláról.Robin Williams, a modern Diogenész karon fogja Jeff Bridges-t, a kiégett, cinikus, ám tán éppen ezért sikeres rádiós DJ-t és megkeresik együtt a Szent Grált. A történet végén obligát tűzijáték.

A Budapest angyaláról (Filmcafe, 22.00) fogalmam sincs, hogy milyen, most hallok e filmről először. Spanyol-magyar életrajzi drámát ígér az ismeretető, mely Ángel Sanz-Briznek, a spanyol nagykövetség ügyvivőjének állít emléket, aki németbarát kormányától függetlenül, 5000 magyar zsidót mentett meg a holokauszttól. A film operatőre Jancsó Nyika, fontos mellékszerepekben pedig Bán János, Gáspár Kata, Szabó Kimmel Tamás és Fenyő Iván látható.

A háború áldozatai (AMC, 22.00) Brian de Palma filmje a vietnami háború amerikai katonákra nézve igen szégyenletes oldaláról, Sean Pennel, Michael J. Foxszal, John Leguizamóval és másokkal.

Az USA-Mexikó határon játszódó A határon (TV2, 23.00) című thriller viszont más okból lehet izgalmas, ugyanis itt nemcsak ún. “megélhetési bevándorlók” próbálnak kerítést mászni, hanem ezeknél sokkal keményebb figurák is.

Péntek, szeptember 25.

Három kedvenc filmem is adásba kerül ma este, melyek közül az egyik kevésbé, a másik kettő viszont alaposan agyonjátszott darab. A vietnami háború traumája miatt furcsa, katatón állapotba kerülő Madárka (Cinemax, 20.00) sztorija –William Wharton regénye alapján, Peter Gabirel delejes zenéjével, Alan Parker rendezésében és Nicolas Cage, valamint Matthew Modine emblematikus főszereplésével- a relatív kuriózum, míg a Waterworld (Viasat3, 21.00), illetve Az ötödik elem (TV2, 21.35) jeleneteit szerintem még az is tudja kívülről, aki nem szereti ezeket a filmeket.

 

 

bármi áron - halle berry, jessica lange

 

A Bármi áron (Paramount Channel, 20.00) című, igen bonyolult érzelmi/morális szituációt feltáró dráma viszont egy anya (Halle Berry) küzdelméről szól, melyet gyermekéért folytat. A gond csak annyi (lásd a képet), hogy a gyermeket a bíróság helyezte szociális munkásként dolgozó nevelőszülőkhöz (Jessica Lange és David Strathairn), mivel anyja súlyos drogfüggősége miatt képtelen volt őt ellátni… Az anya azonban az eltelt hosszú évek alatt kigyógyult függőségéből, és egy véletlennek köszönhetően, megtudta, kinél helyezték el a gyerekét, akit szeretne visszaszerezni, bármi áron.

A következő ajánlatban a Sons of Anarchy látens Hamlet-alteregója, Charlie Hunnam adja a főszerepet. A fickó igen komoly Lejtőn (AXN, 21.00) van, ugyanis egy ház tetején áll azzal a szándékkal, hogy a mélybe veti magát. Egy zsaru (Terrence Howard) próbálja eltéríteni szándékától, aki így tudja meg a férfi valódi indokait… Úgy tűnik, komoly (vagy komolyan veendő) moralizálástól sem mentes, igen ügyes és igen okos kis kamaradarab lesz ez is, melyben a vakhit és a logika feszül egymásnak.

Ugyanekkor Denzel Washington egy floridai kisváros seriffjeként találja magát újra Időzavarban (Story4, 21.00), egy brutális kettős gyilkosság felderítése közben. A szálak messzire vezetnek, de -némi meglepetésre- a közvetlen közelében erednek. Tisztességes, becsületes, tisztesen középszerű, de azért még bőven nézhető krimi ez.

Habkönnyű, szerelmes romkom a Barátság extrákkal (Cool, 21.10), amiben (ezúttal) Mila Kunis és Justin Timberlake próbálja ki, vajon létezik-e egy barátságban csak szex, és más semmi. Naná. Semmi extra, viszont legalább működik. Mármint, a film.

16 utca (Viasat6, 22.00) nem távolság földrajzi értelemben, ám mégis végtelen hosszúságúnak tűnő tortúra Bruce Willisnek. A film ugyanis annak az amúgy rövidke utazásnak a története, amit a Willistől megszokott eszköztelenséggel alakított zsarunak kell megtennie egy komoly bűntény nagypofájú koronatanújával (Mos Def). Aztán persze, semmi nem olyan egyszerű, mint tűnik elsőre – Willis pedig zabos, mert kialvatlan, másnapos és amúgy is a töke tele van az egésszel. Amúgy a film nézhető, masszív középszer.

Szintén a kőkemény, életszagú, ganxtás akció-krimik kedvelői kedvelhetik a rutinos John Singleton Shaft (Paramount Channel, 22.00) című moziját, mely a hetvenes évek legendás blaxploitation-klasszikus Shaft-sorozatának újrázása. Vicces mellékszerepben, amolyan “nagybácsiként”, maga az ős-Shaft, Richard Rountree is itt hitelesít, míg az emblematikus címszerepet ezúttal Samuel L. Jackson hozza. (Bővebben)

A Hotel Ruanda (Cinemax2, 22.00) viszont szörnyű film, felkavaró, gyomorszorító tragédia a ruandai népirtásról – megtekintését főleg azoknak ajánlom, akik nem tudják, nem értik, miért menekülnek emberek Afrikából (vagy Ázsiából). Illetve, Kósa Lajosnak (tuhu-szuszi).

A király beszédét (SuperTV2, 22.30) is láttuk már sokszor, ezért nézük meg inkább a gyógyszergyáros Richter Gedeon tragikus életét elmesélő Nem tűntem el (FEM3, 23.00) című magyar dokumentum-játékfilmet, melyben Rudolf Péter alakítja a főszerepet. A filmet az anno Família Kft.-ből ismert Spáh-ikrek egyik fele, az immár filmrendezővé cseperedett Dávid rendezte, a hírek szerint ügyesen.

Csütörtök, szeptember 24.

A mai este vezéralakja az igen szálas termetű Liam Neeson (a képen). Nem tudom, mi az oka ennek, hiszen ennyi erővel lehetne bárki, akinek nem ma van a születésnapja, de Liamma este, mindenesetre három filmmel is beteríti a képernyőt. Elsőnek a lányát rabolják el Párizsban, az Elrabolva (film+, 19.00) című, ha nem láttuk még, akár igen izgalmasnak is tekinthető thrillerben. Az emberrablók pechjére Liam egy szuperkiképzett hajdani szupertitkosügynök, tehát a végkifejlet nem sok jót tartogat a rosszfiúk számára.

 

 

 

liam neeson

 

Utána egy Ismeretlen férfi (film+, 20.45) lesz Liam, ezúttal Berlinben, akit egy balesetet követően nem ismer fel senki sem. Akció-thriller lesz ez is, az üldözős-menekülősök közül: (Bővebben)

A nagy romantikus mesélő, Sir Walter Scott híres figurája a valóságban is élt skót bandita,Rob Roy MacGregor, afféle “Ludas Matyi”, csak a mi vicces kis hősünknél kissé keményebb kiadásban. Michael Caton-Jones 1995-ös filmjében Liam adja Rob Royt (Duna, 21.30), aki úgy áll a bosszút a rajta esett sérelemért a dölyfös uraságon, hogy azzal rögvest nép hőssé válik. Neeson partnerei e veretes filmben Jessica Lange, Tim Roth, Brian Cox és John Hurt.

James Cameron tengeralatti filmezés iránti szenvedélyének egyik szép produktuma a mostanában többször is előkerülő A mélység titka (SuperTV2, 21.00) című film, melyben már ott kavarognak későbbi gigamega-sikereinek fő motívumai, a hajókatasztrófa (Titanic), az idegen civilizáció vs. ember (Avatar), de az igazi vicc az, hogy ez jobb film azoknál, mert még mértéktartó és arányos – feltéve, ha ezúttal sikerül 16:9-ben is levetíteni…

A Hideghegy (Paramount Channel, 21.10) sem először kerül adásba, egy időben szinte nem múlt el nap, hogy ne vetítsék le itt-ott, de tény, hogy egy ideje nem láthattuk a sajnos igen korán elhunytAnthony Minghella (pl. A felolvasó, Az angol beteg) nagyívű és nagyszerű történelmi családdrámáját, igen parádés szereposztásban: Nicole Kidman, Jude Law, Natalie Portman vagy Philip Seymour Hoffman “árnyékában” méltán kapott Oscart Renée Zellweger a zseniálisan megformált szabadszájú, karakán Ruby mellékszerepéért. (Bővebben)

Ma is megnézhetjük a multikulti és a nációk közti kommunikáció ma igencsak aktuális témakörében nagyon fontos Bábel (Galaxy, 22.00) című filmet, a mexikói Alejandro González Iñárritu alkotását.

Szerda, szeptember 23.

Meglehetősen unalmas szerda estének nézünk elébe a tévékészülék előtt, ugyanis egy Kuffs, a zűrös zsaru (Filmcafe, 21.00) című igen porosnak ígérkező, nyilván nem méltatlanul elfeledett akciókomédián túl csak ezerszer látott ismétlések adódnak. De nézzük ezt a Kuffsot, melyben az ekkor még fiatal és igen nagy reményű Christian Slater adja a címszereplőt, aki amolyan tesze-tosza, fogalma-sincs-hogy-mi-legyen-vele tinédzser, aki egy hirtelen döntés következtében egyszerre hagyja ott a középiskolát (amit Amerikában valamiért ‘high schoolnak’ hívnak), valamint idejekorán teherbe esett barátnőjét (Milla Jovovich – a képen Christian Slaterrel). Hogy hogyan lesz belőle mégis “zűrös zsaru”, azt nem tudom, mert Kuffs Brazíliába szökik aranyat keresni, hogy így segítse általa egyedül hagyott exét – de azok szerint, akik látták, a tartalomismertetőből sejthető komor felhangok ellenére ez mégis egy igen hangulatos kis film lesz. Meglátjuk, mert tényleg nincs más,
kuffs, a zűrös zsaru - christian slater és milla jovovich

 

 

 

csak a Good Will Hunting (AMC, 19.55) balhés utcagyerekben rejlő matematikazseni megható és minden idealizmusa mellett is hiteles története; a Kardhal (Viasat3, 21.00) ma már igen viccesnek ható szájberszpészben, szájbertűzfalak között bűnöző szájber-Travoltája, vagy Polanski Szellemíró (Filmcafe, 23.00) című precíz thrillere.

Kedd, szeptember 22.

A Komfortos mennyországban (Paramount Channel, 20.00Peter Jacksonnak ezúttal emberekről, az emberi lélek mélységeiről és más dimenzióiról kell mesélnie, nem pedig hobbitokról, tündékről, sétáló fákról, nagy majmokról és kis szörnyekről. Az eredmény egy rettenetesen színes, látványos, habos-hablatyos giccstenger, a Jehova tanúi által osztogatott füzetek hangvételét idéző fatális tanulsággal. (Bővebben)

 

 

meteo-varga-zoltc3a1n-kistamc3a1s-lc3a1szlc3b3-c3a9s-eperjes-kc3a1roly

 

Címében nem véletlenül idézi Shakespeare halhatatlan romantikus tragédiáját az Öld meg Rómeót! (film+, 20.40) című akciófilm, mely azonban mégis inkább a Jet Li által elővezetett verekedés-jelenetek miatt érdekes. (Bővebben)

A bajvívós, lovagi tornás, lobogó inges Lovagregényben (SuperTV2, 21.00) a fiatalon elhunyt Heath Ledgert láthatjuk nagypofájú heccmesterként, aki azért a páston is megállja a helyét. Rangban azonban nem ér fel szíve hölgyéhez, minek következtében végzetes heccre szánja el magát…

Igen szép film viszont A selyemút árvái (film+2, 21.00). Roger Spottiswoodeháborús drámájában egy fiatal angol újságíró (Jonathan Rhys-Meyers) menekít néhány ausztrál nővérrel egy komplett árvaházat a Kínát megszálló japán csapatok elől a biztonságot jelentő Mongólia felé. Lélegzetelállító tájak, kaland, megható humanizmus.

Ahhoz képest, hogy alapvetően rétegműfaj, mégis szinte minden héten találkozhatunk Riddick (Vin Diesel) cinikus humorú, bumfordi álarca alatt érző szívet rejtő figurájával. Ma este A sötétség krónikája (Viasat3, 21.00) kerül sorra. (Bővebben)

Monory-Mész András Meteo (m3, 21.45) című filmje pacekba találta annak idején a nyolcvanas éveket (legalábbis annak egy markáns “szeletét”), nemcsak a lepukkant gyárcsarnokokban, neonfények között burjánzó, romantikus disztópiájával, hanem azzal is, hogy benne a magyar underground popzene fontos figurája, Kistamás László alakítja az emblematikus főszerepet (a képen Varga Zoltán és Eperjes Károly között).

Megtörtént borzalmakat idéz fel az An American Crime: Bűnök (Paramount Channel, 22.20) című filmdráma, melyben egy tragikusan végződő gyermekfelügyeleti ügyet ismerhetünk meg. Egy cirkuszban dolgozó házaspár a vasárnapi misén ismerkedik meg egy megbízhatónak tűnő, sokgyermekes fiatal anyával, akire minden rossz előérzet nélkül rábízzák saját gyermekeiket, mialatt ők egy hosszabb turnén vannak és fel sem merül bennük, hogy ez volt életük legborzalmasabb döntése…

Hétfő, szeptember 21.

Tökös csajok próbálják meg több, de inkább kevesebb sikerrel enyhíteni eme nyavalyás őszi hétfő este kínjait, a tévében. Szóba jöhet egy Pincérlány – Édesen is csípős(FEM3, 21.00) című nemtudommi (nyilván romantikus komédia), mely egy világvégi kisváros álmos bisztróját mutatja be, ahol Jenna, a pincérnő (Keri Russell) boldogtalan házasságát próbálja ínycsiklandozó piték sütögetésével kompenzálni, majd meglátjuk, milyen sikerrel…

 

 

folyó szeli ketté - brad pitt

 

Az 1993-ban, John Badham által készült A bérgyilkosnő (Viasat3, 22.00) az ismert Nikita-klisé egyik korai variációja, ezúttal Bridget Fondával, amit egyszer bőven meg lehet nézni; főleg, ha már a könyökünkön jön ki egy másik bérgyilkosnő, Mrs. Smith (Angelina Jolie), aki éppen saját férjével (Brad Pitt) vív élethalálharcot. Mr. és Mrs. Smith (Cool, 21.10) tehát a filmben is házaspár, két szuper-hatékony bérgyilkos, akik viszont két egymással szemben álló szervezet megbízásában tevékenykednek. De úgyis láttuk már…

A másik nemet a hosszan hömpölygő Folyó szeli ketté (Cinemax, 20.00) reprezentálja ma este (Brad Pitt tartja a frontot egyedül a gátonparton – lásd a képen), Robert Redford óarany és rézbarna színekben pompázó, férfiasan romantikus drámája a testvéri barátságról és a horgászatról. (Bővebben)

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!