A múlt héten láttuk, amint 1994-ben, egy Budapestről Bécsbe tartó vonaton megismerkedett egymással Céline (Julie Delpy), a francia egyetemistalány és Jesse (Ethan Hawke), az amerikai srác? Végigdumálták az utat, sebtiben egymásba szerettek, majd a srác megkérte a lányt, hogy maradjon vele reggelig, amíg annak indul a repülőgépe. Azt hittük, ennyi, soha nem találkoznak többet. Aztán majd’ tíz év elteltével Jesse megírja annak a bécsi éjszakának a történetét egy regényben, és a könyv párizsi bemutatóján újra találkozik Céline-nel. Egy újabb végtelen beszélgetés (a képen Hawke és Delpy), újabb civódás, egy újabb megkapóan őszinte, bájos románc, melynek ezúttal még azelőtt vége lesz, Mielőtt lemegy a nap (Story4, 21.00).
Izgalmas, bár nem túl okos alternatíva lehet a Non-stop (film+, 20.45) című akcióthriller, ha egyáltalán akarunk izgulni még ma este IS. Liam Neeson egy amolyan repülőgépeken szolgálatot teljesítő rendőrmarsallt alakít a sztoriban. Egyik alkalommal furcsa SMS-t kap, hogy utaljanak egy bizonyos bankszámlára ennyi meg ennyi pénzt, különben húsz percenként meghal valaki. New York és London között igen sok húsz perc adódik, azonban a fenyegetést senki nem veszi komolyan, a rendőrmarsallon kívül, mígnem eltelik az elő húsz perc és egy utas meghal.
Ugyanez A félelem játéka (film+2, 21.00) is, melyben egy kerületi ügyész (Dominic Cooper) gázol el egy embert éjszaka, ám mivel ivott, ezért segítségnyújtás nélkül tovább hajt. Bepánikol, és “a körülmények sajátos összejátszását figyelembe véve” egy sorozatgyilkosra (Samuel L. Jackson) tereli a gyanút, akit, úgy néz ki, gond nélkül el is ítélnek olyan bűncselekményért, amit nem követett el. Az államügyészben azonban felülkerekedik a lelkiismeret…
Viszont a filmtörténelem egyik legfurcsább szerelmespárját láthatjuk az Egyéjszakás kalandban (Galaxy, 22.00): Nastassja Kinski és Wesley Snipes bonyolódik össze a címbéli afférba, miközben otthon mindkettejüket boldog család várja. Mike Figgis 1997-es filmjét Joe Eszterhas (lásd Elemi ösztön) írta, tehát nyilván nem lesz egyszerű kibontakozni belőle.
A Régi idők mozija (m3, 23.10) Dömölky János nosztalgikus-melankolikus filmesszéje Mándy Iván írásai alapján. A film 1971-ben készült, tehát a nosztalgia tárgya nekünk már a történelem homályába, nagyszüleink, sőt, dédszüleink ifjúkorába, a mára elfeledett sztárok, elfeledett filmek és elfeledett mozik varázsos világába vész.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: