Mit nézzünk ma a tévében?

Szombat, szeptember 3.

Remek, de legalábbis igen érdekes filmekkel találkozhatunk ma este. Például az igaz, hogy David Bowie fia Duncan Jones, aki azonban bőven megáll saját jogán is a lábán, hiszen a remek Hold után a Forráskód (RTL II, 20.00) című scifije is igencsak említésre méltó darab. Még úgy is, hogy nem igazán jó ez a film. Egyszerre jut eszünkbe róla Jack Bauer összes szar napja a Mátrix három részével, egy kicsit Eredet, kicsit mittudoménmi. Úgy kezdődik, mint egy nervőz és paranoid, üldözéses thriller, úgy folytatódik, mint egy akciófilm, a vége viszont, ha jó kedvem van, akkor melankolikus, ha rossz, akkor nyálas, de mindenképpen érzelmes. Tehát érdekes, mint ahogy Michelle Monaghan és Jake Gyllenhaal is általában érdekes. (Bővebben)

 

 

éjjeli féreg - jake gyllenhaal

 

 

Mel Gibson korai -1993-as- rendezői próbálkozása Az arc nélküli ember (FEM3, 20.00), melynek természetesen a címszerepét is maga játssza el. Amolyan kitaszított, megvetett, gúnyolt karakter az övé, aki egy ausztráliai kisváros peremén éldegél kis házikójában. Arca csúf, valamilyen régi, szörnyű trauma miatt. Egy nyáron azonban egy ott nyaraló kisfiúban váratlanul barátra lel, akit aztán ő készít fel a mindent eldöntő vizsgára. Az Omegának is volt egy hasonló című dala, aminek azonban nincs köze ehhez a szívhez szóló filmhez.

A legendás Chess Records történetét meséli el a Cadillac Records – csillogó fekete lemezek (Filmcafe, 20.55), az énekes világsztár Béyoncé Knowles produkciója, aminek pl. Muddy Waterst és Chuck Berryt is köszönhetjük. Sok kis sztori, melyek azonban nem igazán állnak össze egyetlen egésszé, és az amúgy igen színes a karakterek sincsenek igazán megrajzolva… A zenék viszont itt is jók és a negyvenes-ötvenes évek fílingje is remekül átjön.

Alternatíva az Amerika kedvencei (Paramount Channel, 21.00), egy virtigli, hollywoodi romantikus komédia. Douglasné Catherine Zeta-Jones és John Cusack. Nagy filmsztárok, számtalan filmben játszottak együtt, a nép imádja őket – ők viszont utálják egymást. Annyira, hogy az már legújabb filmjük sikerét veszélyezteti, ezért a producer (Billy Crystal) mindent bevet a látszat megőrzése érdekében. Mindent bevet, még Julia Roberts-et is.

Viszont a filmtörténelem egyik legfurcsább szerelmespárját láthatjuk az Egyéjszakás kalandban (Galaxy, 21.00): Nastassja Kinski és Wesley Snipes bonyolódik össze a címbéli afférba, miközben otthon mindkettejüket boldog család várja. Mike Figgis 1997-es filmjét Joe Eszterhas (lásd Elemi ösztön) írta, tehát nyilván nem lesz egyszerű kibontakozni belőle.

Tom Clancy regényhőse, Jack Ryan, a rettenthetetlen titkosügynök, két filmben is beköszön ma. A Jack Ryan: Árnyékügynök (SuperTV2, 21.00) a gyengébbik film, nyilvánvalóan Kenneth Branagh, aki rendezte és a főgonoszt -egy orosz oligarchát- is játssza a filmben, csupán pénzt akart keresni a projekttel: semmi eredeti nem jutott eszébe, a bankszámláján kívül. Sima akciófilm, egy csomó sztárrral. Picit érdekesebb A rettegés arénája (Duna, 22.10), ami inkább egy picit politikai thriller. Jack Ryan másik mai történetében is oroszok feszülnek az amerikaiaknak, és lesz benne atomriasztás, pánik, parahegyek. Morgan Freeman alakítja itt a CIA igazgatóját, a nem mindig a helyzet csúcsán lévő titkos ügynököt pedig Géza (Ben Affleck). Azonban olyan film ez is, amit biztosan láttunk már, valószínűleg különösebb baj sincs is vele, mégsem bírunk egyetlen jelenetet sem felidézni belőle néhány nap múlva…

Szerencsére, ma is megnézhetjük a Django elszabadult (TV2, 22.40). Quentin Tarantino “para-westernje” a rabszolgatartó déli környezetben játszódik, Christoph Waltz-al, Jamie Foxx-szal és Leonardo di Caprióval a főbb szerepekben, ugyebár. (Bővebben)

Az Éjjeli féreg (Viasat3, 23.15) viszont az utóbbi évek egyik legjobb, legfrissebb thrillere, melyben Jake Gyllenhaal (a képen) ámokfutását élvezhetjük. Az izgalmas történet egy olyan híradó-operatőrről szól, aki tényleg mindent megtesz annak érdekében, hogy minden reggel használható anyagot tegyen le szerkesztője asztalára… (Bővebben)

A 10 nap szeptemberben (Viasat6, 23.55) ismét a kémek világába kalauzolja el az éber nézőt. Egy komoly szereplőgárdával elővezetett, tisztességes, épkézláb, ám a témához képest meglepetést keltően csendes, szerény film, amely azért például a ma este tapasztalt Jack Ryan-sztorikat magasan veri. Kémek, emberközelben. (Bővebben)

Jacques Mesrine a francia bűntörténet egyik legismertebb, rendőrökre és a társadalomra legnagyobb hatással bíró bűnözője volt. Regényes élete megfilmesítésre való, amelyre Jean-Francois Richet egy jó nagy lélegzetet véve, rögtön két darab filmet is szánt. Egyik jobb lett, mint a másik, ám sajátos módon, ha egyetlen, koherens, monstre alkotásként nézzük ezt az egészet, ez nem feltétlenül erény. Persze, semmi sem csupán fekete meg fehér, Mesrine élete és életrajzi filmje pedig végképp nem az. Ma éjjel az első darab, a Halálos közellenség 1. (Duna, 0.15) jön, címszerepben Vincent Cassellel. (Bővebben)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!