Mit nézzünk ma a tévében?

Vasárnap, december 11.

Vacsira itt van a Skyfall (TV2, 18.55) című csúcsteljesítmény, egy kifejezetten mesteri darab (rendezte Sam Mendes), a James Bond-sorozat egyik legszínvonalasabb darabja, természetesen még mindig Daniel Craiggel. (Bővebben)

 

 

ifjusag-michael-caine-harvey-keitel

 

A szögegyenes vidéki srác megkapja a katonai behívóját, aminek jó hazafiként engedelmeskedik is. Bevonulás előtt azonban megnézné még magának a nagyvárost, New Yorkot, ahol sosem járt életében. Várásnézését bohókás hippik zavarják össze, akik nem értik a srác szándékait, de a srác se őket – ennek ellenére, mégis igen jól érzi magát köztük. A kaland vége azonban szomorú lesz… De addig is, és utána is, legyen napfény, legyen béke, nem kell többé háború és éljen a szabadság, ezúttal azonban csupán Milos Forman remekművében, a Hairben (m3, 19.15).

A filmezés csimborasszója, amit művel Paolo Sorrentino Európa-díjas Ifjúság (HBO, 21.00) című mozijában. Olyan könnyed, de nem felszínes, olyan költői, humoros, mégis drámai, olyan fantáziadús, szabad, sőt, mer szabados is lenni, miközben sohasem válik öncélúvá, ám mégis minden pillanatában egyedi, karakteres, utánozhatatlan, elképesztő, gondolatébresztő, szórakoztató és megható. Mércéje a mindenség, de legfeljebb a legnagyobb halandók. (A képen Michael Caine és Harvey Keitel, a film két főszereplője.) (Bővebben)

Aztán, nézhetjük Tom Cruise-t, ki tudja hányadszorra Az utolsó szamurájban (Viasat3, 21.00), amint polgárháborús hadi tapasztalatait áruba bocsájtva kap állást a XIX. századi Japánban: modernizálnia kell a szamurájhagyományokra épülő, ókonzervatív bushido erkölcsiségen alapuló japán hadsereget. Persze, Edward Zwick bő két és fél órás, olykor igen látványos filmjében történik azért ennél több is… (Bővebben)

Ezalatt, az Elveszett (RTL+, 21.00) című izgalmas thrillerben a kissé bizarr szépségű Amanda Seyfried alakít egy lányt, aki munkából hazatérve azt veszi észre, hogy testvére eltűnt a lakásukból. Mivel egy évvel korábban őt is elrabolták már egyszer, az a meggyőződése, hogy testvére is emberrablás áldozata lett – azonban senki nem hisz neki…

Talán nem tisztességtelen ajánlat ma este a Tisztességtelen ajánlat (m2, 21.05) című romantikus történetet, melyben a szegény, de szerelmes párnak (Demi Moore és Woody Harrelson) egy cinikus milliomos (Robert Redford) teszi meg a film címében említett ajánlatot: a párt gazdaggá teszi, ha a pár hölgytagja eltölt vele egy éjszakát.

Baromi sok hasonmása van a Hasonmás című filmeknek, magyarul legalább három ilyen került forgalomba, csak az utóbbi 10-15 évben. Ez a mai Hasonmás (RTL Klub, 21.35) a Bruce Willises lesz, egy nézhető sci-fi akciófilm egy olyan majdani világról, amikor az emberek saját hasonmásaikat (Surrogates – ez a film eredeti címe is) küldik a cikis helyzetekbe saját maguk helyett helytállni. Természetesen, a rendszer fogaskerekei közé jön a kötelező porszem is…

Gilles Bourdos színekben ugyan gazdag Renoir-életrajza (m5, 21.35) meg sem kísérli (egyetlen rövid jelenettől eltekintve) a híres impresszionista festő képi világát megidézni, hiszen a film ez esetben a kevesek által élvezhető kísérleti fénymozgóképek világába csúszna át színesen örvénylő, sejtelmesen homályos képeivel, ehelyett inkább a már idős mester élete végén lakóhelyül szolgáló dél-francia tengerparti villájának, annak buja környezetének, valamint az utolsó múzsa/modell, Andrée Heuschling ihletet adó lankáinak, gömbölyületeinek, gödröcskéinek és loknis vörös fürtjeinek szemléletes ábrázolására helyezte a hangsúlyt. (Bővebben)

Volt már ma az utolsó szamuráj, és jön Az utolsó mohikán (Paramount Channel, 22.00) is, mely elsősorban azért ajánlható, mert benne Csingacsguk, Sólyomszem, Unkasz, csatakiáltás, tomahawk, wigwam és nyilak, tehát gyerekkorunk összes kelléke köszön vissza. Van a filmben minden ami kell, hisz’ mi indiánok vagyunk, mindannyian. Fejünkön ott a dísz, díszeleg. Sólyomszem szerepében Daniel Day-Lewis.

Angelina Jolie egy ún. profilkészítőt játszik az Életeken át (TV2, 22.05) című trhillerben, aki egy adott bűntény elkövetőjének személyiségét próbálja előzetesen lemodellezni, a bűntény helyszínén talált nyomok és egyéb körülmények alapján. Láthatunk több efféle tematikára épülő krimisorozatot is manapság (Mentalista, Gyilkos elmék, stb.). Jolie mellett olyan arcok tűnnek fel, mint Kiefer Sutherland, Ethan Hawke, Tchéky Karyo, az isteni Gena Rowlands, illetve, akin anno Betty Blue is átgázolt: Jean-Hugues Anglade.

Jim Sheridan Apám nevében (Duna, 22.15) című filmje egy életrajz, mely valódi történetet mesél el a hetvenes évek IRA-robbantásaival kapcsolatban, és pompásan mutat meg, hová vezet az, amikor egy kormány hiszterizálja a közvéleményt saját szándékainak megfelelően: ártatlan emberek kerülnek börtönbe, halálos vádakkal. Nem lehet nem észrevenni a párhuzamot a mai iszlám- és bevándorlóellenes közhangulattal: az, hogy itt egy részeges ír suttyó kerül bajba, és nem polgárháború elől menekülő szír fogorvosasszisztens, csupán “szereposztási” kérdés, miközben voltak hithű, katolikus írek, akik hidegvérrel öltek ártatlan angolokat, és vannak magukat hithű muzulmánnak hirdető muszlimok, akik ugyanezt teszik. A film egy igen erős dráma, remek színészi teljesítményekkel (Daniel Day-Lewis és Pete Postlethwaite) és illúziókeltő kormegjelenítéssel.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!