Vasárnap, Karácsony 1. – december 25.

Ma talán még jobban kell vigyázni… Mi itt azonban, nagyjából ugyanabban a mederben folytatjuk, amiben tegnap is evickéltünk… Az első ajánlat rögtön mély víz, hiszen a Rém hangosan és irtó közel (RTL II, 17.25/23.00) szinte kizárólag a túláradó érzelmekkel, illetve főleg azok kiprovokálásával operál, miközben egy, efféle mentális mutatványokra képtelen, Asperger-szindrómás kisfiú szemüvegén keresztül mutatja meg a nézőnek az USA és az amerikai emberek mai hétköznapjait. (Bővebben)

 

 

Picit később, amolyan biztonsági B-tervként újra nézhetjük, ahogyan Julia Roberts becserkészi, megfőzi, ujjai köré csavarja és a nyakkendőjénél fogva, amolyan pudlikutyaként maga után vonszolja Richard Gere-t, aki minderre csak annyit képes kinyögni: Micsoda nő! (RTL II, 19.45)

Persze, gondolunk a gyerekekre is, ezért Johnny Depp ezúttal a Charlie és a csokigyárban (AXN, 20.00) tűnik fel, amely Tim Burton adaptációja Roald Dahl világhírű meséjéből. Csoki, ami a csövön kifér, ezúttal a szoros értelmében, Burton fékezhetetlen vizuális fantáziájával előadva.

A spagetti-western rajongók sok milliós táborának karácsonyi ajándéka idén A Jó, a Rossz és a Csúf (RTL+, 20.00). Sergio Leone műfaji klasszikusa büszkélkedik a filmtörténelem egyik legszebb hármas pisztolypárbajával, ehhez azonban végig kell nézni a bő két és félórás filmet, hiszen az csak a legvégén zajlik majd le. A film másik rendkívül érdekes része viszont rögtön az elején van, amikor egy legalább 20 perces némajátékban megismerjük a történet címszereplőit… E két pont között pedig ott van maga a film, mint olyan. (A képen a Csúf – Eli Wallach)

A Vágyak szerelmesei (Filmcafe, 21.00) című romkomban három szexfüggő pasast látunk –Mark Ruffalot, Tim Robbinst és Josh Gadet-, valamint Gwyneth Paltrowt, Pinket a másik oldalról. A téma a gondtalan középosztály kínjai a pamlagon, avagy, mit tegyünk és mit ne tegyünk a jólét unalma ellen. Vagy éppen helyett…

Hat éven aluliaknak nem ajánlja a forgalmazó T.S. Spivet különös utazását (m2, 21.05), én azonban azt mondom, 9-12 év körülieknek való igazán, valamint azon felnőtteknek, akikben még él valami a gyerekkorból a szimpla nosztalgián túl. Nem mintha tele lenne a film horrorisztikus szörnyűségekkel, igazából alig ijesztget jobban, mint Bogyó és Babóca bármelyik története. Azonban a címszereplő fiatalember gondolatmenetének, érdeklődési körének követéséhez már kell némi tudományos ismeret, illetve érdeklődés, ami nélkül úgy járnak majd az e filmhez éretlenek, mint az a néhány túl kiskorú, aki velem együtt nézte síri csendben, csak a legbanálisabb jeleneteknél kiáltottak fel (pl. amikor a kutya bánatában megrágta a bádogvödröt, akkor megkérdezték, hogy: Miért eszi?). Körülbelül ilyenkor áll fel a hirtelen haragú szülő és rohan ki a teremből, pedig még nézte volna a mesefilmet… Mindemellett, a Reif Larsen hasonló című, nagysikerű regényéből készült történet olyan ifjúsági irodalomban ritkán érintett témákat is boncolgat, mint a halál és a születés. (Bővebben)

Ápolhatjuk lelkünket azonban Mozart Varázsfuvolájával (m5, 21.15) is. Pontosabban annak filmváltozatával, ezúttal Kenneth Branagh elképzelésében, aki az I. világháború eseményeibe helyezi az ismert történetet.

Jane Austen kultikus Értelem és érzelem (Duna, 21.55) című története ezúttal az Ang Lee-féle filmváltozatban kerül műsorra. Ez kifejezetten egy olyan történet, amiben bármikor, bármennyiszer érdemes elmerülni, mint egy kád langymeleg vízben, egy fárasztó és idegölő nap után. Emma Thompson forgatókönyve Oscar-díjat ért, főszereplése majdnem, de láthatjuk a filmben Alan Rickmant, Greg Wise-t, Kate Winsletet, Hugh Grantet, sőt még Dr. House-t is.

Rendkívül érzelmes, megható történet Patch Adamsé (AXN, 22.05), aki bohócnak öltözve, véres verítékkel és végtelen energiákat mozgósítva igyekszik súlyos betegek szenvedésébe némi felhőtlen, boldog percet csempészni. Patch története valóságos tényeken alapul, hiszen az ő hatására kezdődött el a világban az ún. bohócdoktorok tevékenysége, amelynek áldásos tevékenysége nem kérdőjelezhető meg azok számára, akik kénytelenek voltak ezt megtapasztalni. Robin Williams egyik emlékezetes alakítása ez.

Szakadnia kell a szívnek kell a következő, korántsem visszafogott címválasztással élő Csillagainkban a hiba (SuperTV2, 22.50) című drámában is, mely két, súlyosan rákbeteg tinédzser (Shailene Woodley és Ansel Elgort) megismerkedését és sajnos borítékolhatóan végzetes szerelmét meséli el – hogy is mondjam csak, igen hatásos eszköztárral.

Szinte biztosan megkönnyezzük a Szerelmünk lapjait (RTL Klub, 23.05) is. A fiú –Nick Cassavetes– rendezi édesanyját, Gena Rowlandst, aki egy idős nőt alakít ebben a szívszorító történetben. A néni egy szeretetotthon lakója. Súlyos Alzheimer-kórban szenved, tulajdonképpen alig emlékszik már valamire korábbi életéből. Az ápolók lökdösik túl minden egyes napon, csak egy idős betegtársa (James Garner) jár be hozzá, hogy egy fekete könyvből olvasson fel neki történeteket egy hajdani szegény asztalossegédről (Ryan Gosling) és egy gazdag, déli lányról (Rachel McAdams)… (Bővebben)

Tovább a blogra »