Minden idők legjobb, bár nem feltétlenül a legsikeresebb és a rajongók körében a legelfogadottabb James Bond-filmjével, a Casino Royale-al (Mozi+, 21.00). A fergeteges akciók és a James Bond-franchise-tól elvárt módon bugyuta egyszerű cselekmény közepette azonban végre már nem valami ótvarosan bájgúnár nyálgép, hanem egy rendes, igazi, kemény férfi (Daniel Craig) gyakja széjjel a gonoszt, aki pediglen ez alkalommal az érdekes tekintetű, szintén nem akármilyen arcú Mads Mikkelsen, a mai skandináv film egyik szupersztárja. Amúgy arról szól a mese, hogy hogyan lett James Bond James Bond…
A krimi komédiák jól ismert alfaja az ún. buddycop, azaz zsaruhaver-film, melynek egyfajta variánsa a Női szervek (TV2, 21.00). Itt két hölgy adja a szokásos kalamajkába keveredő párost: Sandra Bullock egy nagyképű, fennhéjázó FBI-ügynök, míg társa, akit Melissa McCarthy alakít, egy egyszerű, utcai zsaru, utcai szóhasználattal és személyiséggel. Természetesen ki nem állhatják egymást, de aztán jön egy ügy, ami… Nos, ez egy ilyen film.
Bernardo Bertolucci nagyszabású Oscar-szivacsa, Az utolsó császár (m5, 21.10) bizonyos Pu Ji elvtársról, azaz utolsó kínai császárról szól. A komoly díjeső ellenére ez messze nem Bertolucci legjobb filmje, kicsit dagályos, nem kicsit aránytalan is, azonban még e viszonylag relatív bibiket (na ja, minek csinált jobbakat…) negligálva is olyan film, amilyeneket ma már nem csinálnak. Látványos, pedig nincs is benne CGI, hozzávetőleg tartja magát a történelmi hitelességhez is, valamint képes érvényes mondanivalót is megfogalmazni.
NEM vígjáték Szász Péter filmje, a Szépek és bolondok (m3, 22.10), ellentétesen azzal, amit a port.hu ír. Valódi sorsok egy igazi, hetvenes évekbeli embermesében, a maguk és a kor groteszkjében – inkább könnyes ez picit, mint nevetős. Kállai Ferenc, a tisztességes futballbíró, valamint az őt fúró két segítője, akiknek minden vágya, hogy egyszer jót írjon róluk a Népsport. Elfeledett kis remekmű ez a film, melyben Feri bácsi, valamint a kekec Fedák partjelző szerepében Bodrogi Gyula úgy játszanak, mint az igazi világsztárok.
Az Idétlen időkig (Duna, 22.20) című romantikus filmvígjátéknak éppen ma van aktualitása, hiszen cselekménye február 2-án játszódik. Jöhet tehát Punxsutawney Phil, a szőrmók, időjós mormota, hogy megmondja, vége van-e a télnek, vagy maradunk jégben, fagyban, latyakban még egy jó darabig… Idétlen címe ellenére ez egy igen komoly vígjáték, melyben egy nagyképű, arrogáns tévémeteorológus (Bill Murray – a képen Phillel) kapja meg élete leckéjét egy életre; azonban mint ahogy talán Salamon Béla bácsi is mondotta volt: Viccelni csak komolyan szabad. Nettó őrület.
Ugyan ezt csinálják az összes “skandinávval”!!!:(((
Szerintem. kedves druszám a műsorok zöme a reklámoktól függetlenül is nézhetetlen. Ha csak nem szereti valaki ugyanazon műsorokat, filmeket éveken keresztül nézni.
Viszont, az a nagy szomorú helyzet, hogy az élő sportközvetítések kivételével, valamennyi televíziós műsor abszolúte nézhetetlen és élvezhetetlen, mert a reklámok és a műsorajánlások tíz percenként félbe szakítják azokat, ami alattomos visszaélés a nézők türelmével és bizalmával.