Kedd, február 7.

Meneküljön, ki merre lát. Tommy Lee Jones például Oscar-díjat kapott ’94-ben A szökevény (Film+, 21.00) című, üldözős, árkon-bokron keresztül menekülős, izgalmas akció-krimiben nyújtott alakításáért – úgyhogy, van, akinek bejön ez is. A címszereplő azonban nem ő, hanem a Harrison Ford által alakított orvos, akit minden cáfoló bizonyíték ellenére, feleségének meggyilkolása miatt ítélt halálra a bíróság. A pasas azonban megszökik és nyomában a Tommy Lee által játszott rendőrbíróval, az életéért és az igazságért fut.

 

 

Ugyanekkor azonban A gyűjtő (Paramount Channel, 21.00) című, ugyancsak eléggé izgalmas krimi-thrillerben Morgan Freeman alakít egy törvényszéki pszichológust, aki ugyancsak egy sorozat-bűnügyben nyomoz. Személyes motiváció is hajtja, ugyanis az egyik áldozat az unokahúga. Kicsit hajaz a sztori a jóval később készült és amúgy a valóság tényalapjain nyugvó, igen remek és igen méltatlanul elkaszált Lie To Me című sorozatra, melyben Tim Roth alakít egy hasonló karaktert…

A már szintén bőven felnőttkorú Zaklatás (Viasat3, 21.00) egy ma már egy elég “izé” szemléletű, meglehetősen szexista és farokközpontú thriller, melyben -az ennek ellenére is kitűnőMichael Douglast, mint nagyravágyó beosztottat zaklatja szexuálisan a még frissen faragott Demi Moore, mint főnök. “Műfajilag” azonban nyilván ma is jól működik a mozi, hiszen értő kezek, szemek és agyak (Barry Levinson, Michael Crichton, Ennio Morricone – mind kitűnő férfi) készítették.

Nézhetjük Guy Ritchie mindent vivő Blöffjét (Mozi+, 21.00) is, ami ugyan nem blöff, hanem mára kultikus darab, elképesztően magas tetszési indexszel és mondjuk Brad Pitt által ellökött efféle szövegekkel: “Fogd be a szád, ke’ kuraftyumuj! Figyeljé’! Anci imádja a tetővilágítást, kedvenc színe a babakék, távelvunétoszárecignesávrengibugyogá, és fűzöld legyen a plüsskanapé! Ja, és kérjél még hozzá egy fasza kis hableányos szökőkutat. Na minden világos csávókáim?”

Capote (AMC, 22.00) című film viszont az igen színes életet élt Truman Capote életrajza. A híres-hírhedt író alakjába ezúttal Philip Seymour Hoffman bújt bele, a tőle megszokott zsenialitással, amiért első, és sajnos utolsó Oscar-díját is megkapta.

Sándor Pál filmje, a Herkulesfürdői emlék (m5, 22.05) egy csodálatos környezetben játszódó, megindító történet egy isten háta mögötti tüdőszanatórium kedvenc nővérkéjéről, aki valójában férfi.

David Ayer rendező tulajdonképpen “megfilmesítette” a Harag (Mozi+, 23.10) című második világháborús történetében azt, amit mi addig még csak poénként ismertünk, például a Kelly hősei című második világháborús szajré-bohóságból, miszerint: az amerikai Sherman-tankoknak gyenge a fegyverzete és a páncélzata, ezzel szemben a német Tigrisek tényleg vadállatok: szemből halálosak, viszont ha seggbe tudod durrantani, akkor legyőzheted őket… Ahogy a film címe is jól mutatja, itt most ennél azonban többről van szó, aminek tényleg nem sok köze van az ártatlan viccelődéshez. Mocskos, rohadt háborús dráma, például Brad Pittel. (Bővebben)

Tovább a blogra »