Mit nézzünk ma a tévében?

Csütörtök, február 9.

Nincs új a nap alatt ma sem. A Barney és a nők (Filmcafe, 18.40) című, kissé pikírt humorú romantikus komédia, persze, nem rossz film. A főszereplő Paul Giamattit már számtalan filmben láthattunk különféle markáns karakterszerepekben, viszont ez talán az első film az, amelyikben teljes egészében megmutathatja tehetségét. A pasas itt egy nagymenő hollywoodi filmproducert alakít, aki előnytelen külseje ellenére talán több nőt fogyasztott, mint szivart, pedig az utóbbi szinte ki sem esik a szájából. Ez a filmbeli fazon azonban nem nyit kaszinókat, tévécsatornákat sem vásárol tíz deka parizer-módjára, viszont talán az ő kis szivarkája is meg lesz ragadva keményen, ha minden kötél szakad. Mellékszerepekben Rosamunde Pike, Dustin Hoffmann, vagy a rendezőként ismert Atom Egoyan.

 

 

 

A Holdat (Film Mánia, 21.00) is nézhetjük, akár újra is. Ez egy sci-fi, abból viszont az utóbbi évek egyik legkomolyabban veendő (tehát nem “szemkápráztató”) durranása volt. Duncan Jones filmje egyszerre pszicho-thriller, környezetvédelmi utópia/disztópia, romantikus melodráma és filozofikus sci-fi-esszé, ráadásul úgy, hogy mindegyik teljes egész és egyik sem megy a másik kárára. Főszerepben Sam Rockwell, az egyik legsokoldalúbb kortárs filmsztár. (Bővebben)

Ugyanekkor a Quantum csendje (Mozi+, 21.00) Daniel Craig második James Bond-filmje. Craig szerintem a legjobb Bond. Lefoszlott róla minden mesebeli Bond-műmájerség, helyette viszont jött valami Bruce Willises bumfordi vérrögvaló. Emellett Craignek baromi jó mozgása is van, sőt az ő sajátos, manchesteri öntőmunkásra hajazó arckifejezésével is simán hozza az elegáns Bondot. A humora pedig bár csikorog, de mindig üt.

Bernardo Bertolucci másik nagy keleti témájú tablóját, A kis Buddhát (m5, 21.10) viszont igen régen láthattuk tévében. A történetben egy idős tibeti láma (Ying Roucheng) keresi mesterének reinkarnációját, aki Amerikában hunyt el – így azt ott is találja meg egy átlagos, amerikai kisfiú (Alex Wiesendanger) személyében. Az öreg elkezdi mesélni a játékkonzolok, BMX-bringák és rendes, kosarazni, hülyülni akaró átlag-amerikai haverok között élő, ízig-vérig mai fiúnak a fiatal Sziddhárta herceg (Keanu Reeves) történetét, aki egy hosszú út végén Buddha lett. Ennél nem lesz ma jobb és talán ránk is fér egy kis szellemi, lelki táplálék ezekben a rohadó időkben. (A képen jelenet a filmből.)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!