Szerintem érdekes lehet ma estére az egyik Steve Jobs-életrajz is, a Jobs – Gondolkozz másképp (AMC, 19.50), ami nem keverendő össze a nagyjából ugyanekkor, ugyanebben a témában készült Fincher-Sorkin-féle másik, “eredeti és hiteles” verzióval. Az almalogós kütyük rajongói és/vagy megveszekedett ellendrukkerein kívül a nagyformátumú emberek életrajza iránt érdeklődő nézők is megnézhetik ezt a filmet, melyben Ashton Kutcher próbálja megjeleníteni a híres-hírhedt számtech-guru legendás karakterét.
A Mike Nichols rendezte Közelebb (Filmcafe, 21.00) című szerelmi négyszög egy tipikus bulvárdarab (játszották nálunk is színpadon), a szó jó, egyszersmind rossz értelmében; egyben óriási ziccer a látványos jutalomjátékra olyan színészeknek, mint Julia Roberts, Natalie Portman, Jude Law vagy Clive Owen, akik élnek is az adódó lehetőséggel. (Bővebben)
Két dolog vitán felül elsőrangú a Vérző olaj (Paramount Channel, 21.00) című filmben: Daniel Day-Lewis és a zene (Jonny Greenwood). Elég jól dolgozik az operatőr is (Robert Elswit), jó a forgatókönyv (Upton Sinclair alapján Paul Thomas Anderson). Járható útnak tartom azt is egy nagyregény filmadaptációja esetében, hogy csupán egyetlen szálat emelünk ki a rengetegből, és azt boncolgatjuk, vajon mi is van benne, vajon hová vezet, nem pedig elveszünk a részletgazdag, betűhű megfilmesítésben. Kicsit azonban nyúlik a film így is, mint -stílszerűen szólva- az olajos takony (158 perc!), de a kísérlet szimpatikus. Paul Thomas Anderson kitűnő rendező, és ahogy e filmmel a korai kapitalizmus részletgazdag természetrajzát, s benne egy igazi, vérnősző vadkapitalista portréját festi meg, az előtt mindenképpen le a kalappal! Aranypolgár 2.
Mivel mától moziba került a John Wick: 2. felvonás, éppen itt az idő, hogy megnézzük az első részt, melynek címe trükkösen John Wick (Film+, 21.00). Ez egy lövöldözős bosszútörténet Keanu Reeves-szel. Túl komolyan veszi magát, hogy paródia legyen, paródiának viszont túl komoly – akciófilmnek átlag feletti, de azért nem kell tőle rögtön hanyatt fekve szaladgálni… Kiskutyák, orosz gengszterek, képregény-dramaturgia. Tehát úgy néz ki, a 2. felvonás várhat sorára, és majd megnézzük itt, a tévében. Vagy nem.
Lasse Hallström 1985-ös svéd drámájában, a Kutyasorsban (m5, 21.55) a 12 éves Ingemar (lásd a képen) sanyarú sorsával ismerkedünk meg, aki lelki társát Lajka kutyában, a világűrt meghódító kutyában látja megtestesülni. Nem láttam, de biztosan jó lesz. (Az ilyen filmeket miért nem esti mese-időben vetítik?)
Sylvester Stallone már Túl a csúcson (Duna, 21.55) kamionsofőr, aki a megállókban szkanderbajnokságokon gyűjti a trófeákat, viszont a fiával nem jó a kapcsolata. Tuti megvan valahol a padláson/pincében VHS-en.
A Telitalálat (Duna, 23.35) főhőse viszont Hackspacher Béla, targoncás (Gáspár Sándor). Szabó Illés és Kardos Sándor filmje, bár hihetetlen, de valóságos tényeken alapszik: Béla valóban nyert annyi pénzt, amiből egész családjával simán eléldegélhetett volna életük végégig és amit valóban 1956 október 23-án kellett átvennie. A történet kulcsa az iménti dátum, így tán nem csoda, hogy Bélánk pénze groteszk, sőt szürreális fordulatokon keresztül kerül felhasználásra. (Ezt sem láttam még, de szerintem más se nagyon…)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: