Mit nézzünk ma a tévében?

Hétfő, július 31.

Gene Hackman, a műszaki bolti eladó külsejű remek színész lesz ma a barátunk. Majdnem húsz éves már Az utolsó esély (Film+, 20.55), Tony Scott tengeralattjárós akció-dolgozata, melyben Gene bácsi adja a fafejű, konzervatív parancsnokot, aki -miközben Oroszországban katonai puccs zajlik – atomtengeralattjáróját orosz vizekre kormányozva majdnem kirobbantja a harmadik világháborút, szerencsére, eközben észnél fiatal másodtisztje, Denzel Washington. (Jut eszembe, Trump tegnap az atomrakétáival hencegő Észak-Korea felett reptette bombázóit…)

 

 

 

A Nincs kiút (Film Mánia, 21.00) című -izgalmas- thrillerben viszont az amerikai hadügyminisztérium belső köreibe merülhetünk el. Tom Farrell (Kevin Costner), az új összekötő tiszt a hírhedten keménykezű hadügyminiszter, David Brice (Gene bácsi) mellett, a Pentagon fogadásán ismerkedik meg a csodaszép Susannel (Sean Young). Szinte azonnal szerelmi viszony szövődik közöttük, pedig a lány a miniszter titkos szeretője. Egy intim együttlétet követően – alighogy Tom távozott – a féltékeny Brice ront be az ajtón, s felelősségre vonja szerinte hűtlen barátnőjét. Az indulatok elszabadulnak, s a lány holtan marad a helyszínen. A hadügyminiszter a gyilkosságot ismeretlen vetélytársára akarja kenni, s a vizsgálat felügyeletét Tomra bízza. Farrellnek 48 órája van, hogy igazolja ártatlanságát, miközben saját maga ellen vezeti a nyomozást, s a főnöke a tettes… Tehát, mondhatjuk azt is akár, hogy több mint tettes.🙂

A Charlie Wilson háborúja (AXN, 21.00) eközben egy közelmúltban megtörtént eseményt dolgoz fel, melynek lényege, hogy hogyan veressük meg (mármint mi, amerikaiak) az oroszokat az afgánokkal? A sztori hitelességét (de legalábbis lendületét) elsősorban az Elnök emberei című tévésorozattal is bizonyított Aaron Sorkin jelenti. Onnan már ismert recept szerint peregnek a párbeszédek, a séróból megküldött, fanyar replikák, melyeket elsőrangú sztárok vezetnek elő virtuóz módon: Tom Hanks, Julia Roberts és Philip Seymour Hoffman, Mike Nichols pedig laza profizmussal rendezi ezt a politikai komédiát.

A hajdan híres Fojtogatók nevű zenekar Nincsenek hősök többé című slágere, vagyis inkább e slágert tartalmazó lemez borítója járt az eszemben, miközben néztem ezt a Piszkos pénz (Prime, 21.00) című -igen remek- mozit. A borítóképen egy gyönyörű, égővörös rózsacsokor közepében egy randa patkány terpeszkedett, valahogy úgy, ahogy e film (ritka szövetű) cselekményének vezérfonalát amolyan búvópatakként jelképező kiskutya is csücsült abban a külvárosi kukában, ahol Tom Hardy, vagyis az általa alakított karakter (Bob Saginowski) megtalálta. (Bővebben)

Hogy valóban a Hazugságok mágusa (HBO2, 21.05) volt-e Bernie Madoff, aki valószínűleg minden idők napfényre derült legnagyobb csalássorozatát vitte végig Amerikában, arra tulajdonképpen nem ad választ Barry Levinson HBO-gyártásban készült tévéfilmje, ezt csak sejthetjük. Ezzel szemben elég alaposan feltárja Madoff birodalma, valamint ennek következtében családja széthullását, amolyan oknyomozó riport-szerűen, amely a film cselekményének narratív vázát is adja. Arról azonban, hogy ez az egész hogyan jöhetett létre, már nem tud választ adni – csak sejthetjük, hogy ebben azért nagy része van a rászedett befektetők kapzsiságának, ami természetesen nem menti fel Madoffot. Igazán izgalmas viszont éppen ennek az évtizedek alatt felépített csaláspiramisnak a létrejötte lett volna, nem a bukása… Igazán drámaian jelenik meg viszont az, hogy a családra milyen hatást gyakorolt a botrány, és ennek tükrében mutatkozik meg valamennyire Madoff személyisége (Robert de Niro visszafogottságában perfekt alakításában – lásd a képen). Nem véletlen tehát a film végi kérdésfelvétel… (Szerintem a válasz inkább az, hogy az autizmus valamiféle enyhe változatában szenved.)

Igazi, hamisítatlan, békebeli kalandfilm aztán az Egy kínai viszontagságai Kínában (Duna, 23.10) című 1965-ös mozi, melyben Jean-Paul Belmondo alakítja a depressziós, unatkozó milliomost, aki egy pillanat alatt veszíti el minden vagyonát a tőzsdén, azonban e sajnálatos tény, több furcsa, morbid és meghökkentő fordulat után, éppen az életbe hozza vissza hősünket.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!