Robert Zemeckis 2000-ben készült, de tán még mindig izgalmas thrillerében, a Temetetlen múltban (Filmcafe, 20.00) egy jólétben unatkozó háziasszony (Michelle Pfeiffer) kísértetiesen gazdag képzelőereje okoz gondokat a békés, kertvárosi létvalóban, az elfoglalt férj (Harrison Ford) őszinte sajnálatára.
Ehhez képest sokkal nyugodtabb téma A hiúság vására (Story4, 21.00), ami egy szép, veretes romantikus dráma –William Makepeace Thackeray műve alapján- egy árva kislányról (Reese Whiterspoon), aki minden energiájával, tehetségével azon van, hogy nyomorúságos helyzetéből kiemelkedve az ujja köré csavarja Anglia felsőbb osztályait. Mira Nair rendezése míves, igényes, mondhatni, méltóságteljes munka, a szereposztás pedig itt is kiváló: Jonathan Rhys-Meyers, Gabriel Bryne, Rhys Ifans, Romola Garai, és még sokan mások.
A krimikomédiák egyik jól ismert alfaja az ún. buddycop, azaz zsaruhaver-film, melynek egyfajta variánsa a ma este is látható Női szervek (Mozi+, 21.00). Ezúttal két hölgy adja a szokásos kalamajkába keveredő párost: Sandra Bullock egy nagyképű, fennhéjázó FBI-ügynök, míg társa, akit Melissa McCarthy alakít, egy egyszerű, utcai zsaru, utcai szóhasználattal és személyiséggel. Természetesen ki nem állhatják egymást, de aztán jön egy ügy, ami… stb., stb. Nos, ez egy ilyen film – hogy legyen mára egy ilyen is.
Romantikus komédiának viszont e műfaj koronás hercege, Hugh Grant tanítja meg nekünk, Hogyan írjunk szerelmet (Duna, 22.00). A kissé félszeg, ártatlan tekintetét a már (horribile dictu!) öregedő Hugh most egy vidéki főiskolán villantja, ahol munkanélküli forgatókönyvíróként, tanítani kényszerül. Unja a katedrát és egyáltalán, az életet, mígnem meglátja kollegináját, Marisa Tomeit. Blabla, úgyis tudjuk, mi lesz a vége. (A képen Marisa és Hugh)
A ma esti Bergman-filmklubban az 1969-ben, Fårö-szigetén készült Szenvedély (m5, 22.05) kerül sorra. (Bővebben)
A London Boulevard (Viasat3, 22.55) című krimi viszont jóval durvább vizekre evez. Írója, rendezője, William Monahan eléggé otthon van a bűn témájában, s már készített is néhány egész jó filmet belőle. Igen sok jó név (például Keira Kinghtley, Colin Farrell vagy Ben Chaplin) játssza el a börtönből frissen szabadult Mitchell (Farrell) történetét, aki szeretne beilleszkedni a társadalomba, azonban régi élete, bűn- és tettestársai ezt másként gondolják…
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: