Mit nézzünk ma a tévében?

Szombat, november 4.

Mivel nyilván még senki sem látta, James Cameron sok-sok Oscar-díjjal megbombázott Titanic (SuperTV2, 18.50) című meséje az első mai ajánlat, Céline Dion mézédesen szárnyaló dallamaival, a magyar vonósnégyessel, akik még akkor is játszottak, amikor a címszereplőnek megreccsent a gerince, de még mindig jobban, mint az ugyanekkor futó X-faktor teljes mezőnye. Viszont Kate Winslet és Leonardo diCaprio a hajóorrban bemutatott, kitárt karú szárnyalását azóta minden szerelmespár eljátssza, ha nyaralás közben egy hajóra téved és azon a hajón ki lehet menni a hajóorrba…

 

 

 

Az ’56-os tematikájú Mansfeld (Duna, 19.35) című film Mansfeld Péter 17 éves Széna téri mártír története, Szilágyi Andor által szolid visszafogottsággal, ízléssel elmesélve. Komoly darab, így kora estére.

Amolyan biztonsági B-tervként, Julia Roberts ma este is becserkészi, megfőzi, ujjai köré csavarja és a nyakkendőjénél fogva, amolyan pudlikutyaként maga után vonszolja Richard Gere-t, aki minderre csak annyit képes kinyögni: Micsoda nő! (Cool, 20.45) ha van olyan film, amit akkor is szeretünk, ha a könyökünkön jön ki, akkor ez biztosan olyan. Juli a napokban volt ötven éves – itt még nem annyi.

Jéghideg otthon (AXN, 21.00) egy jó közepes, de még azért bőven nézhető thriller arról a pillanatról, amikor az otthon melege valamilyen váratlan ok (példának okáért, rossz szomszédság) miatt hirtelen megdermed. Jó színészek (Juliette Lewis, Dennis Quaid, Stephen Dorff) emelik az igen neves Mike Figgis rendezte film ázsióját, amelyen a közéjük keveredett Sharon Stone sem bír érdemlegesen rontani.

Brian De Palma 2006-os filmjét, a Fekete Dáliát (Filmcafe, 21.00) több fesztiválon jelölték fődíjra, míg a film operatőrét, Zsigmond Vilmost Oscar-díjra is. A történet egy 1946-ban elkövetett bűnügy fiktív felgombolyítása, két, címeres rendőrré előlépett bokszoló (Aaron Eckhartés Josh Hartnett) által. Sok minden történik a filmben, brutális csonkolásos gyilkosság, bankrablás, leszámolás, korrupció, rivalizálás, szerelem, féltékenység és bosszú. A rettentően szövevényes eset elmesélésére De Palma kézenfekvő, korban is stimmelő, ráadásul a szívének is kedves stílust választott: a film noirt. (Bővebben)

Baz Luhrmann pimasz, szemtelen, sodró lendületű, ám mégis elbűvölő Rómeó és Júliája (SuperTV2, 23.00) szerintem minden idők egyik legjobb filmes Shakespeare-feldolgozása, melynek láttán tán még maga, a halhatatlan William is elégedetten csettintene, ha képes lenne erre. Ezerszer jobb film ez, és minden anakronizmusa dacára autentikusabb is, mint például Zeffirelli mézes-cukros verziója. Claire Danes és Leonardo di Caprio pedig egyenesen zabálnivaló (lásd a képen).

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Sándor Hegedűs says:

    Majd ha okádni akarok akkor belenézek!
    Egy azonos szöveg már megjelent?-de hát ez baromság ugye ezt nem kell elhinnem?

  2. Sándor Hegedűs says:

    Majd ha okádni akarok akkor belenézek!


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!