Mit nézzünk ma a tévében?

Szombat, december 2.

Vége az X-faktornak, helyreállt a gravitáció. A Gravitációval (RTL II, 20.00) viszont Sandra Bullock ettől függetlenül gyűjtött be egy Oscar-jelölést, ami azért számít. Alfonso Cuarón -a film rendezője- azonban 7 Oscart be is kaszált 2014-ben ezzel a rendkívül látványos mozival, ami azonban nem tudom, mennyire fog működni a tévék képernyőin. A film látványvilága, amivel a Föld körüli végtelen teret megjeleníti, tényleg csak a hatalmas mozivásznakon működik igazán. (HD-ben elmegy.) A film többi része viszont engem már a moziban sem nyűgözött le… (Bővebben)
 
 
Ma este talán kicsit előre iszunk a medve közmondásos bőrére a Szilveszter éjjel (Cool, 20.50) című, naná, hogy szilveszter éjjelén játszódó komédiát nézve, amit így csak azért ajánlok be, mert igen komoly sztárparádét villant, Robert de Nirótól Jon Bon Joviig és Michelle Pfeiffertől Halle Berryig.
 
A Cadillac Man (Film Mánia, 21.00) című komédiában ezalatt Robin Williams adja a címszereplő autókereskedőt, aki fergeteges beszédkészségével maga a szakma gyöngye. Pénzéhes felesége azonban szorosan fogja a lába között, valamint a helyi maffiával sem kellene üzleti viszonyba keverednie, szorult helyzetét azonban tovább  nehezíti, amikor a szalonban megjelenik a csinos, fiatal titkárnőjének féltékeny és haragos férje (Tim Robbins). Régimódi, tökéletesen súlytalan vígjáték ez, két jó színész hálás jutalomjátékával.
 
Ezzel szemben Az ördög maga (Filmcafe, 21.00) még mindig Brad Pitt, ezúttal egy veszélyes IRA terroristát alakítva. Magát csendes, szerény és igyekvő ír vendégmunkásnak kiadva húzza meg magát a kissé tutyimutyi New York-i zsaru (Harrison Ford) családjánál, aki sokáig nem fog gyanút…
 
Megtörtént eseményeket dolgoz fel a Tetovált lány-sorozatból megismert Daniel Alfredson dokumentum-krimije, A Heineken-emberrablás (RTL+, 22.45), hiszen néhány holland lúzer tényleg elrabolta 1983-ban az ismert vörös csillagos sörkonszern dúsgazdag alapító-tulajdonosát. Az ügy minden idők legnagyobb kifizetett váltságdíjáról vált világhírűvé, nem véletlenül készült róla egyéb filmes feldolgozás is. Maga az emberrablás félsiker volt, ahogyan ez a film is. Jól sikerült az elkövetők bevezető miniportréja, jól idéződik meg a kora nyolcvanas évek atmoszférája is, nincs baj a filmmel egészen a váltságdíj kézhezvételéig – amikor is túl sokfelé ágazik a történet, hogy azt frappánsan rövidre lehessen zárni. Átírni pedig éppen a realitások miatt nem lehet. Így azonban marad a buta inzertes, magyarázó megoldás…
 
Woody Allen sötét, ködös londoni korszakának remek, szórakoztató és elbűvölő Match Point-jában (Duna, 22.50) jó pasik lesznek szerelmesek jó csajokba (a képen Jonathan Rhys-Meyers és Scarlett Johansson), azonban és természetesen, baromira nem megy semmi sem flottul…
 
Pénzcsináló (Prime, 23.05) viszont egy hajdani, nagyreményű baseball-játékosból legendás játékosügynökké avanzsáló férfi valós története. Kvázi sportdráma, egy karriertörténet, amit Aaron Sorkin forgatókönyve, valamint Brad Pitt és a szegény Philip Seymour Hoffman próbál -szolid sikerrel- érdekessé tenni. (Bővebben)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!