Újra itt A Sakál (AMC, 19.40), Fred Zinnemann 1973-ban készült A sakál napja című remekének remake-je. Ez a mozi azonban már messze van az eredetitől, éppen az hiányzik belőle, amitől az alapeset nagyszerű. Ott pörög, ahol ki kéne tartani, és ott lassít, ahol pörögni kéne. Így csak egy átlagos akciófilm lett ez is, viszont ha nem láttuk az eredetit, akár még szórakoztathat is. Ha azonban láttuk már, akkor halálra fog idegesíteni, Bruce Willis ide, Richard Gere oda.
De itt van A hazafi (RTL II, 20.00) is, a kegyetlen, rettenthetetlen, kiismerhetetlen, engesztelhetetlen Mel Gibsonként, Roland Emmerich 164 perces, amerikai függetlenségi háborús eposzában. Békés parasztember a címszereplő, aki vállát vonja a háború hírére, ő családját akarja csupán eltartani, földet akarja túrni és köpni nagyot a lenyugvó nap felé, csak úgy. Hagyják őtet békén. Legnagyobb fia (Heath Ledger) keblét azonban forradalmi hév feszíti, s hogyha kell, halni is mer a hazáért, a szabadságért, a függetlenségért. A háború azonban igen csúnya dolog, amit a harcra tüzelő röpiratok rendre el is hallgatnak, természetesen a fiú is besokall és dezertál a seregből. Az otthonmaradó öccse próbálja megvédeni, de az ostor rajta csattan. Immár az apának is ott kell hagynia az eke szarvát, szemében őrült láng gyúl, kérges tenyere fegyvert markol… A végén természetesen magasan leng a csillagsávos lobogó és megtanulhatjuk azt is, hogy senki nem lehet független saját nemzete függetlenségi háborújában.
A szív bajnokaiban (Cool, 20.35) viszont Sandra Bullock Oscar-díjas alakítását nézhetjük meg megint. A valós és valóban hatásos történet egy hatalmas termetű, de kissé lomha (ész)járású, déli srácról (Quinton Aaron) és az ő hi-he-tet-len futball-karrierjéről szól, amit a Sandra által alakított családanya egyenget. (Bővebben)
A londoni Shakespeare’s Globe színház ma este a Sir William által világhírűvé tett Rómeó és Júlia-történetet (m5, 20.45) láthatjuk. A mai előadás érdekessége, hogy Rómeót egy igen tehetséges fekete színész (Adetomiwa Edun – a képen Júliával, azaz Ellie Kendrickkel) alakítja, és mi tart vissza bennünket attól, hogy őt is pont úgy elfogadjuk, mint ahogy elfogadtuk például Otellót is mórnak. És még jó is a srác… (Angol nyelven, magyar felirattal!)
Egy igen mély, felkavaró és sajnos sok tekintetben igaz történet a 2007-ben, Berlinben Arany Medvére is jelölt thriller, a Bordertown – Átkelő a halálba (Filmcafe, 21.00). Egy észak-mexikói határvárosban évek óta szexuális erőszaktevő sorozatgyilkos szedi áldozatait, akik szinte kivétel nélkül szegény sorsú munkáslányok. A helyi rendőrség tehetetlen, ám az áldozatok száma egyre nő. Évek múlva egy amerikai újságírónő (Jennifer Lopez rendszerint igen jól teljesít az efféle komoly érzelmeket kiváltó karakterekben) ered az események nyomába, nyomozásának szálai azonban -nem meglepő módon- igen messzire, de még annál is magasabbra vezetnek.
Egy rámenős, dörzsölt, liberális újságírónő (Meryl Streep) az új afganisztáni katonai stratégiáról faggatja a feltörekvő, sima modorú és gátlástalan republikánus szenátort (Tom Cruise). Az újságírónő szélesen lendített szívlapáttal megy neki a vakítóan fehér porcelánfogsornak, azonban úgy pattan le róla, mint vakvarjú az ablaküvegről. Eközben egy politikatudomány-professzor (Robert Redford) arra próbálja rávezetni tehetséges diákját, aki tanulmányait abbahagyva önkéntesnek jelentkezik Afganisztánba, hogy vannak, akiknek egyetlen lehetősége a kiemelkedésre a katonai szolgálat, ám akinek kitűnő agya van, aki tehetséges, annak más utakon kell járnia. Gyávák és hősök (Film Mánia, 21.00) kavarognak Robert Redford három szálon futó politikai drámájában. (Bővebben)
Woody Allen 1992-es Férjek és feleségekje (Duna, 22.50) még a régi, Annie Hall-os Woody-t idézi (nem mintha az újat utálnám…), sziporkázik és savaz egyszerre. Párkapcsolatok, válás, effélék tárgykörben osztja az éceszt e filmben (is), az elvárt népszerű színészek (Woody partnere ezúttal egy neves kolléga, Sidney Pollack, valamint Mia Farrow, Judy Davis, Juliette Lewis és Liam Neeson) hathatós segítségével.
Az Egek ura (SuperTV2, 22.55) viszont maga George“Miszter Szexis Ősz Halánték” Clooney. Pöpec öltönyben sármőrködik, szabad jeggyel, első osztályon repked ide-oda az Államokban, miközben női szívek facsarodnak utána. Ryan, a Clooney által alakított figura azonban sötét alak: az a dolga, hogy kirúgja a kirúgásra ítélt munkavállalókat a munkahelyükről. Gazdasági válság idején hiányszakma a munkaügyi hóhér… A film viszont inkább romantikus. (Bővebben)
Uppsz, kösz! 🙂
Átkelés a halálba, nem pedig a HATÁRBA!
Rőmeó is fekete lett? Na, elegem van a világból. És fütyülök pc-re. MEgmondom, elegem van aól, hogy fekete már mindenki.
Sikerült csupa érdektelen filmet felsorolni, grat. És mi van az Arábiai Lawrence című alkotással? Ami többek között George Lucast is inspirálta? Ja, azt igénytelenék nem ismerhetik…