Mit nézzünk ma a tévében?

Szombat, január 20.

Reese Whiterspoon egy nagyra vágyó, s azért tenni is hajlandó, tehetséges vidéki lány, aki az “édes otthonból, Alabamából” egészen New Yorkig utazott, hogy megtalálja az álompasit (Patrick Dempsey). A sármos férfi feleségül is venné a lányt, aki szemlátomást Mindenütt nő (Viasat3, 18.45), ám van egy bökkenő: a menyasszonynak már van otthon, Alabamában egy férje (Josh Lucas), egy igazi sörszagú, a dolgokat nevükön nevező és az adódó problémákat radikális hatékonysággal megoldani szerető vidéki srác személyében. Romantikus komédiának éppen megfelelő darab ez ma estére.

 

 

Egy másik vidéki lány a főszereplője a következő ajánlatnak, akinek az előbbinél jóval súlyosabb problémával kell megküzdenie. Mit tehet egy túl fiatal korában magára maradt fiatal lány egy kizárólag férfias értékeket dicsőítő, macsó világban? Hogyan élhet teljes életet, sőt, élhet-e teljes életet egyáltalán? A fiúk nem sírnak (HBO, 20.00) című dráma a felvetett kérdésekre valószínűleg nem ad megnyugtató választ, de Hillary Swank megérdemelten kapott Oscar-díjat az itt nyújtott alakításáért.

Kezdetben kiváltságosok, fontos emberek, illetve az őket majmoló nímandok játékszere volt csupán a mobiltelefon, mely mára szinte mindenki számára elérhető játékszer, hírforrás, kommunikációs eszköz, fényképezőgép és ki tudja még, mi minden. A Mobil (AXN, 21.00) című film talán az első volt a mozikban, amely fő cselekményszervező elemmé, majdhogynem főszereplővé léptette elő ezt a tenyérnyi elektronikus eszközt. Larry Cohen, aki már egyszer rákattant a Fülkével a telefon vezetékes változatára, most valószínűleg az íróasztalán heverő mobilján akadt meg a szeme. Vagy azért, mert folyamatosan csörgött, vagy azért, mert meg sem szólalt: nem ez a lényeg. Ellenben, mi történik, ha valakinek egyszer megcsörren kézikészüléke, és egy hallhatóan remegő, halálra vált hang kéri a segítségét. Nem tudom, a script írása idején a híváskijelzés ismert volt-e már, valószínűleg nem, mert ha igen, akkor a filmben szereplő helyes, ám nyugati parti szörfös srácokhoz méltóan kellően üresfejű ifjú (Chris Evans) nevetve kilőtte volna a fals hívást. Nem így történt, és ez egy kifejezetten ötletes, szórakoztató akció-krimihez vezetett. (Bővebben)

Az élet egy más jellegű rögös oldala nyílik meg a Kényszerleszállás (Prime, 21.00) című filmben, amiből igen sokszor csak az alkoholizmus kínál egyfajta kiutat. Sajnos, legtöbbször csak akkor vesszük észre, hogy ez a kiút valójában zsákutca, amikor már szétcsaptuk a fejünket a tűzfalon. Majdnem kiváló film ez, melyben Denzel Washington (a képen) adja zseniálisan azt az alkoholgondokkal küzdő pilótát, aki… – lásd a film címét. (Bővebben)

Showtime – Végtelen és képtelenben (Viasat3, 21.00) viszont Robert De Nirót és Eddie Murphyt hozták össze egy filmbe a producerek. Ez egy szórakoztató krimi-vígjáték, leheletnyi médiakritikával. De Niro nyomozó amúgy a szokásos pofáit vágja és vérprofi, Murphy nyomozó pedig szintén tőle megszokott mennyiségben pofázik és bénázik, miközben egy oktondi tévéstáb műsort készít veszélyes munkájukról. Az elkövetkezendő egy hétben még háromszor lehet látni majd ezt a filmet, ugyanitt, ugyanebben az időben.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!