Mit nézzünk ma a tévében?

Szombat, január 27.

Nem tudom, mit gondoltak az illetékesek erről a mai szombat estéről, de ez a kínálat még egy szürke szerdán sem igazán elfogadható. Terry Gilliam éjsötét disztópiája, a 12 majom (AMC, 19.00) ugyan  elég jó film, de nem mindenkinek. És egy csomószor láthattuk is már. Egy Bruce Willis alakította pacák visszautazik a múltba kideríteni, honnan jön az a vírus, mely a jövőben el fogja pusztítani az emberiség 99%-át. A jövőből jött ember a múlt számára felfoghatatlan tudásával, szokásaival persze őrültnek tűnik, így be is zárják egy elmegyógyintézetbe (akkor nálunk bukta van, hiszen a Lipót már régen zárva…). A filmben még Brad Pittnek is van jelenése, ami Golden Globe-ot és Oscar-jelölést ért neki…

 

 

A Shakespeare’s Globe-ból ma este az Ahogy tetsziket (m5, 20.45) adják, korhű felfogásban és nyelven. Jó kis átöltözéses, lendületes vígjáték ez Sir Williamtól, melynek fő témája ezúttal is a szerelem.

Gus Van Sant Good Will Huntingja (Paramount Channel, 21.00) nyerő darab volt annak idején és nyilván az még ma is. Oscar-díj járt Robin Williamsnek élete egyik legjobb alakításáért (amihez Tordy Géza remek szinkronja csak hozzáadni tudott!), valamint szintén Oscar Matt Damonnak és Ben Afflecknek a forgatókönyvért (!), mely egy balhés utcagyerekben rejlő matematikazseni megható és minden idealizmusa mellett is hiteles történetét meséli el. (A képen Robin és Matt)

A közelmúlt nagy “Watergate-botránya” volt a Julian Assange nevű számítógépes hacker által életre hívott WikiLeaks nevű oldalon közzétett szupertitkos információk özöne, melyekben lehullt a lepel egy csomó amerikai kormányzati titokról, illetve egyéb más (pl. a szcientológusokat érintő) botrányosnak bizonyuló dologról. Az információ szabad áramlása létünk, s egyben a szabad világ alapfeltétele, még akkor is, ha azok tartalma nem tetszik. A WikiLeaks-botrány (Film Mánia, 21.00) című mozi természetesen elmeséli az inkriminált oldal megszületésének körülményeit is, de elsősorban Assange (Benedict Cumberbatch) és a másik alapító, Daniel Domscheit-Berg (Daniel Brühl) közti barátságra, majd az azt követő konfliktusra koncentrál. Emellett, persze, azért is érdekes ez a történet, mert általa fény derülhet arra a gondolati “tőkére”, vagy szellemi információhalmazra is, mely közvetlen táptalajául szolgál a manapság tapasztalható populista, a tudomány és a hivatásos politika eredményeit, eredményességét sokszor megkérdőjelező, szélsőséges politikai irányzatok sikereinek is. Láttuk már és amúgy sem egy tipikus, szombat esti főműsorba való film.

A Fék nélkül (Filmcafe, 21.00) című mozi szintén nem az. Ez a történet a nagyvárosok utcai gerillái, a fék nélküli fixikkel végrehajtott hajmeresztő mutatványokkal járó munkájukat végző biciklis futárok világában játszódik. Az életveszélyes sport/munka/életforma lényege, hogy a kézbesítendő küldemény minél gyorsabban érjen célba a permanens közlekedési dugóban fuldokló nagyvárosban. Nem mellesleg azonban a virtus is csábítja ezeket a hiperlaza adrenalin-junkie-kat. Joseph Gordon-Lewitt alakítja az amúgy elég egyszerű történet főszereplőjét, akinek egy alkalommal olyan csomagot kell kézbesítenie, amire olyanoknak is fáj a foguk, akik nincsenek feltüntetve címzettként. Az üldözési jelenetek azonban frenetikusak.

Jackie Chan és Will Smith fia, Jaden főszereplésével újították fel 2010-ben A karate kölyök (RTL Klub, 21.10) című, jól ismert történetet. A karate itt ugyan már kung-fu, a helyszín pedig Kína, de ez végül is mindegy. A film működik, és ami benne van, azt ki is hozza belőle: látványos verekedések, pici filozófia, maxi cukiság, és a végén a rossz megbűnhődik. A kis Smith pedig ügyes srác, Jackie-ről pedig elhiszem, hogy sifu (azaz „apa, tanító”, kantoni nyelvjárásban 師傅 vagy 師父).

Luc Besson századeleji produkciója, a Yamakasi (TV2, 22.30) a két előző ajánló keveréke, de kifejezetten az a kategória,amit soha, semmiképpen ne próbálj ki otthon, a gyerekeidnek pedig kifejezetten tiltsd meg. Az igen pergő ritmusú történet néhány utcagyerek kalandjait meséli el, akik egy igen látványos, de rendkívül veszélyes utcai sportban élik ki magukat: egy vadmacska ügyességével és az őserdei majmok légtornászmutatványainak lendületével másszák meg Párizs toronyházait, őrületbe kergetve ezzel a rendőrséget és a francia nyárspolgárságot egyaránt. Mindezt azonban nem betörési, vagy más bűnös szándékkal művelik. Magas erkölcsi értékek mozgatják őket, mint a bátorság, egymás megbecsülése, a bajtársiasság… (Bővebben)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!