A New York bandái (RTL+, 21.00) című, olykor igen erőszakos jeleneteket is tartalmazó filmeposz a címbeli város -a Nagy Alma- hősies őskoráról mesél, két színész-gigaikon főszereplésével: Daniel Day Lewis és Leonardo Di Caprio (lásd a képen) vetélkedik egymással bokszban, véres utcai harcokban és kőkemény farkasszem-nézésben, Martin Scorsese bő két és félórás rendezésében. (Bővebben)
Nomen est omen, tehát láttuk már Tony Scott-Denzel Washington művek remek thrillerjét, a Deja Vut (AXN, 21.00), még akkor is, ha esetleg mégsem. Ettől függetlenül izgalmas, fordulatos, feszült film lesz ez, némi fantasztikummal megkeverve, melynek alapkérdése mégsem több annál, hogy robban vagy nem robban? Persze, nyilván nem robban, de addig azért lerágjuk a körmünk…
Remek, csavaros cselekményű és immár klasszikussá vált második világháborús történet a Tű a szénakazalban (Film Mánia, 21.00), melynek írója Ken Follett, zeneszerzője Rózsa Miklós, főszereplője pedig Donald Sutherland. A cím arra utal, hogy nagyjából olyan könnyű megtalálni egy Angliában tevékenykedő, angolul tökéletesen beszélő náci kémet, mint egy tűt a szénakazalban. Talán ezért is Tű a kódneve az illetőnek…
A Mama (m2, 21.10) nem akar többnek látszani, mint ami: egy szomorú történet, ami mégis az életet igenli, a szépen elmúlás létjogosultságát, hogy a bennünk élő hit a megbékéléssel karöltve egy rövidre írt élet margójára is szmájlit varázsol. Ez az egyszerű történet bárkivel megeshet. Nagyon csendes, visszafogott színészi játék, finom félmosolyok, sehol egy látványosan tragikus fortissimo, amivel rengeteg filmen találkozunk, melyekben a színész katartikus szerepjátszással próbálja elkápráztatni a nézőt. Magda (Penelope Cruz) halálos beteg. Kamasz gyermekével és csalfa férjével él munka és jövő nélkül. Miképpen lehet mégis túlélni önmagunkat: ennyi a történet. (Bővebben)
Jane Austen habos-babos, ám igencsak okos, proto-feminista felhangú komédiáinak, valamint a viktoriánus-kor iránt állandó és múlhatatlan nosztalgiát táplálóknak ajánlott az Emma (m5, 21.15) című kosztümös darab, Gwyneth Paltrow-val a cserfes, de kissé túlzottan is magabiztos címszerepben, mellékesen pedig Jeremy Northammel, Ewan McGregorral, vagy éppen Greta Sacchival és Toni Collette-tel. ’97-ben Oscar-jelölést kapott a film kosztümtervezője, ami azért garancia a kiállítás minőségére is.
Ugyanekkor Párizsban, az Elnöki Palotában igazi forradalom zajlik: a palota dölyfös, ám vitathatatlan főszakácsát egy vidéki fogadósnéra cserélik, mivel az elnök egyszerűbb, vidéki, rusztikus konyhára vágyik, a kifinomult művészet helyett. Mi, porbafingó magyarok meg csak ámulunk, hogy az Ízek palotája (Duna, 21.15) “paraszti” menüje is olyan vastagon keni a szarvasgombás libamájpástétomot, mint Ilus néni nálunk, falun a zsíros deszkát. (Bővebben)
A Született gyilkosok (Mozi+, 22.55) Quentin Tarantino forgatókönyve alapján készült Oliver Stone által. Mickey (Woody Harrelson) és Mallory (Juliette Lewis) a végletekig elvetemült pszichopata gyilkosokként rabolja végig Amerikát a boldog és beteljesült szerelemben, míg végük nem lesz, mint a botnak. Avagy, poszt-modern, pop-apokaliptikus Bonnie és Clyde.