Első ajánlatként a Négy szoba (Paramount Channel, 21.00) című szkeccsfilmet mondanám. Ted, a kissé infantilis szállodai boy (Tim Roth) személye köti össze a négy kisfilmet, melyek rendezői: Allison Anders, Alexandre Rockwell, Robert Rodriguez és Quentin Tarantino. Tedet az egyik szobában kéjvágyó boszorkányok, a másikban egy félőrült, féltékeny férj, a harmadikban egy maffiózó két rosszcsont gyermeke, a negyedikben pedig egy furcsa, morbid fogadási játék várja. Négy különböző hangulatú, de egyaránt bizarr történet, kisebb-nagyobb meglepetésekkel, melyeken egyaránt jól szórakozhatunk.
Jack Nicholson ezen a héten ma este balettozik mániás balfékként a kockás metlachin, hogy aztán gyorsan szerelembe essen kedvenc kávéháza karakán pincérnőjével (Helen Hunt). De sebaj, Lesz ez még így se! (Filmcafe, 21.00)
A Dan Brown regényéből készült Angyalok és démonok (Prime, 21.00) tulajdonképpen a híres-hírhedt Da Vinci-kód második részeként is felfogható (nemrégiben még ment a mozikban a harmadik, Inferno című is): simán leköthet, ha eddig még nem kötött le, bár erre eddig rengeteg alkalom adódhatott. A Tom Hanks által alakított tudós nyomozó ezúttal Vatikán belső köreiben nyomoz a gonoszok után, akik, bizony, ott vannak. (Bővebben)
Bán Frigyes klasszikus Talpalatnyi föld (m5, 22.00) című filmdrámájáról annyit kell tudni, hogy egy ’30-as években játszódó paraszti tárgyú történetet dolgoz fel, melyben a szegény fiú (Szirtes Ádám – a képen) szerelmes a szegény lányba (Mészáros Ági), és viszont. A lányt viszont akarja a mindenható földesúr fiacskája is… A film 1948-ban készült, de pontosan fogjuk érteni ma, 2018-ban is. A világ filmművészetének egyik klasszikusáról van szó, ahogy mondtam.
Sajnos, a dán film egyik legendájaként ismert Thomas Vinterbeg A kommuna (Duna, 22.00) című filmje nem mérhető sem saját, korábbi filmjeihez (mint a keményen provokatív Születésnap, mint Dogma-alapfilm, majd már a dogmatizmuson túl az igen nehéz kérdéseket feszegető Submarino vagy A vadászat), sem a hajdani Dogma-kolléga Idiótákjához, sem a svéd Moodysson Együttjéhez. Az egy középkorú értelmiségi pár házassági krízisét modellező történet talán a hasonlóan édesbús, melankolikus Együtt élhetnénk című francia történettel vethető össze, bár emlékeim szerint az is jobban szerethető. (Bővebben)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: