Mit nézzünk ma a tévében?

Vasárnap, szeptember 2.

Nézhetjük például Alfiet (RTL II, 20.00), vagyis egy New York-i limuzinsofőrt, aki gazdag nőket fuvarozgat, egyebek mellett – közben pedig maliciózus, pikírt megjegyzésekkel illeti őket, már fuvaron kívül, bele a kamerába.  Természetesen, egy idő után ő sem marad ennyire magabiztosan nyeregben, mert jön egy nő. Vagy kettő. Vagy ki tudja. Ez a film egy 1966-os, hasonló című angol film remake-je, abban az akkor még fiatal Michael Caine volt a hímsoviniszta, piperkőc puncibubus sofőr, akit ez alkalommal Jude Law (a képen) alakít. A hölgyek: Susan Sarandon, Sienna Miller, Marisa Tomei, és mások.

 

 

A Felkoppintva (Viasat3, 21.00) viszont egy mindenféle szentimentalizmustól mentes, ám már csak másodlagosan friss és szórakoztató romantikus komédia (az akkoriban még függetlennek tűnő) Judd Apatow műhelyéből, melyben egy megesett este válik túlságosan komollyá. (Bővebben)

A meglehetősen jellegtelen című Kísérleti gyilkosság (Duna, 21.05) című krimi-thrillert a jobb sorsra érdemes Barbet Schroeder rendezte.  Annak ellenére, hogy Sandra Bullock játssza benne a címbeli ügyben nyomozó nyomozót, ez egy kevéssé nevetséges, ám kifejezetten izgalmas történet, remek mellékkarakterekkel, akik közül természetesen senki sem az, akinek kezdetben látszik (még Ryan Gosling sem).

A Kormányzóválasztás (m2, 21.10) viszont alapvetően egy politikai thriller, melyben egy fiktív, amerikai választási kampány természetrajzába nyerünk betekintést – a film azonban nem túl érdekes, mert amit itt láthatunk, már jó sokan elmondták előtte és mi is tapasztalhatjuk, nap mint nap. Persze, ismétlés a tudás anyja /egy csecsemőnek minden vicc új… Stb. Amúgy egy kormányzóválasztási kampányfilm forgatása alatt előkerült hulla ügyében folyó, igen messzire vezető nyomozás a film cselekménye, elég érdekes szereposztásban (Richard Dreyfuss, Tim Roth, stb…)

A legendás brit Monthy Python Cirkusz amerikai rajzfilmes idegenlégiósaként világhírűvé vált Terry Gilliam az abszurd angol humor nagyágyúinak besülése után készített néhány fanyar, sötét utópiát, illetve ezek ellenpontjaként pár ragadós édességet, hogy aztán belevágjon kedvenc olvasmányainak filmre adaptálásába. Hunter S. Thompson gonzo-regényéből készült kierkegaardi egotripje minden idők egyik legjobb drogfilmje lett. Az ezután következő Tideland (m5, 22.15) – legalábbis drogügyben – még erre is rátesz. Dr. Gonzóék pszichotikus ámokfutása ártatlan gyerekjáték a bájos Jeliza-Rose mindennapjaihoz képest. (Bővebben)

Éjszaka Amerika fegyverben (Duna, 22.26). Ez a nagyszabású, kosztümös történelmi dráma az amerikai függetlenségi háború idejéből mesél egy el családi történetet, igencsak látványos szereposztásban: Nasstasja Kinski, Al Pacino vagy Donald Sutherland mellett színészként szerepel a filmben Annie Lennox is, akit elsősorban énekesnőként ismerhetünk. A film ennek ellenére (illetve, talán ezért is…) nagyot bukott annak idején, 1985-ben, ma megnézhetjük, mennyire megérdemelten…

Holnap iskola.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!